Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-12. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

12. juulil kell 23.49 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Rataskaevu tänaval on põleng kolmekordses pööningukorrusega hoones. Kohale saabunud päästjad sisenesid majja ning leidsid tulekolde teisel korrusel asuvast korterist, kus põles kardin. Põleng kustutati ning kaks korteris olnud inimest toimetati haiglasse tervisekontrolli. Kuna suitsu oli levinud ka kolmandale korrusele ning pööningule, kontrolliti edasise ohutuse huvides üle kõik majas asuvad korterid. Tulekahju kustutati kella 00.56 paiku ning esialgsetel andmetel võis tuli alguse saada konditsioneerist. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

13. juulil kell 07.48 käisid päästjad väljakutsel Tallinnas Weizenbergi tänaval, kus joobetunnustega eakas rattur oli kukkunud ca 1,5 m sügavusse kanalisse. Päästjad aitasid purjutanud ratturi kanalist välja ning andsid ta tervisekontrolliks üle kiirabile.

13. juulil kell 08.09 said päästjad väljakutse Nõmmele, kus Sõbra tänava kandis oli tuld võtnud ca 10 ruutmeetri ulatuses Pääsküla raba pinnast. Põleng sai likvideeritud kella 9ks hommikul.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

12. juulil kell 16.25 teatati, et Jõgeva vallas Pedja külas tuleb metsast suitsu. Päästjad selgitasid, et raskesti ligipääsetaval alal põleb 1,5 hektarit turbapinnasega metsaalust. Sobiva juurdepääsu otsimine võttis aega ligi poolteist tundi. Tulekahju levik piirati kustutusvarustuses ATV-de ja roomiksõiduk Bandwageni abil kell 21.05. Kustutusvett tuli paakautodega tuua ligi nelja kilomeetri kauguselt. Kustutustööd katkestati öösel kell 00.13. Täna hommikul läksid päästjad järelejäänud tulepesi otsima ning kustutustöid lõpetama.

Põlvamaa

12. juulil kella 16.25 ajal põles Põlva vallas Mammaste külas metsaveoauto mootori ümbrus. Päästjad kustutasid tulekahju veejoaga ja puhastasid sõidutee tulekahjujäänustest.

Tartumaa

12. juulil kella 13.34 ajal põlesid Elva vallas Urmi külas kaks heinapalli, mille päästjad kustutasid. Hein süttis tõenäoliselt traktori summutist lennanud sädemest.

12. juulil kell 21.56 teatati, et Kambja vallas Suure-Kambja külas on paisjärves uppumisohus inimene. Päästjate saabudes selgus, et järvest möödunud juhuslikud tervisejooksjad olid märganud vees ulpivat meest, kellele kohe appi mindi ja ta kaldale toodi. Mehe võttis enda hoole alla kiirabi. Selgus, et kadunuks oli jäänud teinegi meesterahvas. Päästjatel ei õnnestunud meest tammi juures väga sügavast veest leida ja tema otsimine lõpetati kell 23.07. Juhtumi asjaolusid selgitab ning otsimist jätkab politsei. Esialgsetel andmetel olid mõlemad mehed alkoholi tarvitanud ning nende seltskonnas oli ka kolmas mees, kes oli varem uppumisest napilt pääsenud.

12. juulil kella 23.32 ajal süttisid Tartus Põhja pst suitsuga magama jäänud mehe riided ja voodi. Päästjad kustutasid voodi. Põletushaavu saanud joobetunnustega mehe viis kiirabi haiglasse. 

Valgamaa

12. juulil kell 10.27 teatati, et Valgas Rohelisel tänaval oli alajaamast kuulda pauku ja tuleb suitsu. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ümbruse tuleohutust. Selgus, et süsteemis tekkinud põleng oli ise kustunud. Rikke kõrvaldamine jäi elektrikute ülesandeks.

Viljandimaa

12. juulil kell 10.36 teatati, et Mulgi vallas Põlde külas on kaks mäkra kuivatisse kukkunud ja ei saa sealt enam välja. Päästjad aitasid loomad redeli ja loomapäästesilmuse abil vabadusse. Mägrad jooksid loodusesse.

Võrumaa

12. juulil kell 17.48 põles Varstu alevikus 0,3 hektarit kulu, millest süttis laohoone räästaalune. Päästjad kaitsesid hoonet ja kustutasid tulekahju ligi tunniga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. juulil kell 11.48 andis möödasõitja teada, et Jõhvis Tartu maanteel tuleb tankla lähedal kasutuseta hoonest musta suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid pooleli olevast majast prügipõlengu. Kella 12.42-ks olid päästjad tulekahju likvideerinud. Esialgsetel andmetel oli tegemist süütamisega.

12. juulil kell 20.14 anti häirekeskusele teada, et Tõrvajõe küla Algi tänava kalmistul on süttinud pinnas. Päästjad kustutasid umbes kahe ruutmeetri suuruse hõõguva maa-ala.

13. juulil kella 1.10 ajal kutsuti päästjad Narva-Jõesuusse Kalda tänavale, kus põles puidust sara. Päästjad kustutasid kella 2.30-ks umbes 20 ruutmeetri suuruse puidust kuuri. Kohale tuli kutsuda ka politseipatrull, kuna sündmuskohal viibinud noorukid häirisid päästjate tööd. Kuur hävis tulekahjus täielikult. Põlengu tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine.

Lääne-Virumaa

12. juulil kell 14.00 anti häirekeskusele teada, et Tamsalus O. Müntheri tänaval kukkus meesterahvas redelilt umbes kahe meetri kõrguselt katusele ning murdis jalaluu. Kannatanu kättesaamiseks pidid päästjad eemaldama pakettaknal klaaspaketi ja selle kaudu said nad inimese siseruumidesse tõsta ning sealt treppide kaudu kiirabiautosse transportida. Kiirabi viis kannatanu haiglasse.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

13. juulil kell 03.08 teatati häirekeskusele, et Häädemeeste vallas Kabli külas lõi tõenäoliselt äike puukuuri sisse ning süütas selle. Päästjate saabudes põles puukuur lahtise leegiga ning tuld hakkas võtma ka läheduses asunud saunahoone. Päästjad asusid sauna süttimise eest kaitsma. Puukuur hävis tules täielikult, sauna otsasein sai kuumakahjustusi. Tulekahju likvideeriti kell 04.41.

Saaremaa

13. juulil kell 8.01 said päästjad teate, et Arju külas, maanteel, põleb lausleekides ATV. Sõidu ajal süttinud sõidukiga juhtunud õnnetuses inimesed kannatada ei saanud. Vähesel määral süttis ka läheduses olnud viljapõldu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 08.17.