Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. juulil kell 17.42 saabus häirekeskusesse teade, et kesklinnas asuva Hiltoni hotelli 12. korrusel purunes aknapesu käigus aken, mis kaalub hinnanguliselt pool tonni. Aken rippus ohtlikult väljapoole ning seetõttu ei olnud seda võimalik seestpoolt eemaldada. Päästjad püstitasid korvtõstuki, et klaas väljapoole tõmmata ning see purustada. Politsei piiras päästetööde ajaks ohuala ca 150 meetri ulatuses ning ajutiselt suleti liikluseks ka Gonsiori tänava lõik Kreutzwaldi tänavast Jakobsoni tänavani. Bussiliiklus suunati ümber Laulupeo tänava kaudu. Kella 19.08 paiku õnnestus päästjatel rippuv aken purustada. Maha kukkunud kildudega keegi viga ei saanud. Paarkümmend minutit hiljem olid ka klaasikillud tänavalt koristatud ning kell 19.45 avati liiklus.
Harjumaa

15. juulil kell 13.02 teatati häirekeskusele, et Harjumaal Vikipalu külas põleb elektriliini all pinnas ca 150 m ulatuses. Pääste reageeris suurte jõududega ning esimesena sündmuskohale jõudnud päästekomando tuvastas, et kõrgepingeliini all asuv maastik põles kokku neljast kohast. Seoses väga tuleohtliku ilmaga tuli kiiresti tegutseda, et tuli ei küündiks lähedalasuva metsani. Tulelevikule pandi piir umbes 14 minutiga ning seejärel alustati järelkustutustöödega. Tulekahju likvideeriti kella 17 paiku ning päästetööde juht otsustas, et õhtul tehakse ohutuse huvides siiski järelkontroll. Kella 22 paiku teostatud kontrolli käigus avastatigi veel neli uut põlemiskollet, mis kustutati.
Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada maha kukkunud katkisest kõrgepingeliinist. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval veel 4 väljakutset, mis olid seotud ohutusnõuetele mittevastavate lõkete ning maastiku kustutamisega. Neist 3 leidsid aset Tallinnas ja 1 Harjumaal.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

15. juulil kell 14.53 teatati, et Põlvas Pärnaõie tänaval on teel mõne auto koormast pudenenud meetripikkused puitlipid. Päästjad eemaldasid kahe kilomeetri pikkusel teelõigul turvalist liiklust ohustavad lipid.

Tartumaa

15. juulil kell 16.12 teatati, et Tartu kaubamaja parkimismaja teedel on katkisest sõiduauto paagist välja voolanud kütus. Päästjad katsid suuremad kütuseloigud absorbentainega. Tee lõplikuks puhastamiseks telliti puhastusfirma teenus.

Võrumaa

15. juulil kella 11.43 ajal süütas purunenud elektriliin Rõuge vallas Pillari külas 15 ruutmeetrit pinnast ja kuivanud heina. Elektrikud tagasid ohutuse, mille järel kustutasid päästjad tulekahju.

Kella 14.12 ajal süütas maja aknalauale pandud küünal Antsla vallas Kirikukülas kardina. Kohale kutsutud päästjad kustutasid tulekahju pulberkustutitega, kontrollisid termokaameraga tuleohutust ja tuulutasid ruumid. Majas olnud vanemale inimesele selgitati, et põleva küünla lähedal ei tohi olla süttivast materjalist asju. Eriti kergesti süttivad küünla läheduses kardinad või muud kerged tekstiilmaterjalid, kust tuli väga kiiresti edasi levib. Õnneks avastati seekord tulekahju kiiresti ja kaugemale tuli ei jõudnud levida. Tulekahjust andsid märku majja paigaldatud suitsu- ja vinguandur.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. juulil kell 19.45 anti häirekeskusele teada, et Alutaguse vallas Varesmetsa külas on süttinud mets. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest umbes 100 ruutmeetrit põlevat turbapinnast. Kustutustööd lõpetati kell 1.12, kuid täna lähevad päästjad põlenguala üle kontrollima.

Ida-Eesti pommigrupp

Demineerijad tegid 15. juulil kahjutuks Ida-Viru maakonnas leitud 21 miini, neli erinevat mürsku ja käsigranaadi.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

15. juulil kell 13.34 said päästjad teate, et Järva vallas Kukevere külas on põllutööde tõttu süttinud viljapõld. Kohalikud inimesed suutsid suuremad leegid iseseisvalt ära kustutada ning päästjatel jäi üle viljapõld ohutuse tagamiseks veega üle kasta. Põles umbes 80 ruutmeetrit viljapõldu, mis kustutati kella 14.20ks.

15. juulil murdis tuul Järva vallas Mägede külas teele umbes kümme puud. Päästjad eemaldasid puud teelt.

Läänemaa

15.juulil kell 13.35 teatati häirekeskusele, et Haapsalu linnas Võnnu külas oli süttinud viljapõld. Päästjad mõõtsid põlenguala suuruseks kolm hektarit. Põlengut piirama asunud kombainis tekkis samuti väike tulekolle, kuid päästjad suutsid selle kiirelt likvideerida ning suurt kahju tekkida ei jõudnud. Viljapõllu põleng likvideeriti kella 15.16ks.

Pärnumaa

15. juulil kell 11.09 murdis tuul puid teele Tori vallas Võlli külas. Maja peale ja kõrvale oli kukkunud kokku kaheksa puud. Päästjad kõrvaldasid otseselt ohtu kujutanud puud ning edasi tegeles puude likvideerimisega majaomanik. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.