Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. juulil kell 17.21 said päästjad teate, et Nõmmel Olevi tänaval asuvas eramajas põleb seestpoolt korsten. Päästjad selgitasid saabudes, et korstnas leidis tõesti aset tahmapõleng, mis kustutati kella 17.57 paiku. Maja perenaisele tehti selgitustööd ning paluti esimesel võimalusel kohale kutsuda korstnapühkija.

19. juulil kell 19.28 teatas Tallinnas Planeedi tänaval elav inimene, et tema trepikoja juures on madu, kes roomas trepikoja resti alla ning võib seal inimesi hirmutama hakata. Päästjatel õnnestus nastikuks osutunud madu kinni püüda ning ta suunati tagasi tema looduslikku keskkonda.

Harjumaa

19. juulil kell 21.40 kutsuti päästjad Jõelähtme valda, kus Kostivere alevikus põles alajaam. Kohale kiirustanud päästjad selgitasid, et kahekordse alajaama esimesel korrusel asuvas eraldiseisvas ruumis oli tuld võtnud seal hoiustatav praht. Tulekahju likvideeriti kell 22.03 ning üle kontrolliti ka jaama teine korrus, kus edasist ohtu ei tuvastatud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks käisid päästjad eile kahel korral kustutamas ohutusnõuetele mittevastavaid lõkkeid Lasnamäel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

19. juuli hommikul käisid päästjad 12. juulil Jõgeva vallas Pedja külas alanud metsapõlenguala kontrollil ning järelkustutustöödel. Ühtlasi korjati kokku maha jäänud voolikud.

Kell 20.50 käisid Sõrandu vabatahtlikud Põltsamaa vallas Tõivere külas eelmisel päeval süttinud metsaala turbapinnasesse jäänud tulekolde kustutustöödel. Kustutamine lõpetati kell 22.55.

Põlvamaa

19. juulil kell 11.11 teatati, et Põlva vallas Lutsu külas vajus kraavi veoauto, mille koormas elussead. Päästjad aitasid auto tagasi teele.

20. juulil kell 8.28 teatati, et Põlva vallas Taevaskoja külas põleb elumaja. Päästjate saabudes olid leegid katusest väljas. Tule levik piirati ligi tunniga ja pererahvast abistati majast asjade väljatoomisel. Kustutustööd kestavad.

Tartumaa

19. juulil kell 9.02 teatati, et Peipsiääre vallas Vea külas on metsas suits. Päästjad avastasid, et metsa all põleb 300-ruutmeetrine ala ning tuli on läinud sügavale pinnasesse. Tulekahju kustutati kell 11.29. Selleks kulus orienteeruvalt 10 tonni vett.

Kella 16.50 ajal süttis Kastre vallas Aardla külas kaks hektarit viljapõldu, kust tuli levis ka metsa alla. Päästjad kustutasid tulekahju kell 17.49. Tõenäoliselt süttis põleng kombaini summutist lennanud või muust osast tekkinud sädemest.

Kella 21.13 ajal põles Tartus Lõõtsa tänaval paarkümmend ruutmeetrit kulu. Politseipatrull kustutas põlengu enne päästjate saabumist.

Põlenguala lähedusest olid minema jooksnud poisid, kelle tegevust kulu süttimisega seostatakse.

19. juulil jätkusid Elva vallas Saare külas 18. juulil alguse saanud metsapõlengu kustutustööd. Tuulepuhangute toel levis põleng 55-hektarilisele alale. Kustutustööd jätkuvad ka täna. 

19. juulil jätkusid ka Elva vallas Väike-Rakke külas Sangla turbarabas 18. juulil süttinud turbaauna kustutustööd. Tööd lõpetati kell 21.28 ja tuleohutuse tagamist jäid korraldama omanikud. Täna hommikul läksid päästjad ala üle kontrollima, et tulekollete avastamisel uuesti kustutama hakata.

Valgamaa

19. juulil kell 13.19 teatati, et Valga vallas Hargla külas on teel kuus murdunud puud. Päästjad eemaldasid liiklustakistused mootorsae abil. Komandosse sõites leiti veel üks murdunud puu, mis teelt eemaldati.

Viljandimaa

19. juulil kell 9.57 teatati, et Mulgi vallas Karksi külas on kadunuks jäänud naine ning tiigi veepinnalt leitud tõenäoliselt tema jalanõud. Pinnaltpääste varustuses päästjad tiigist kedagi ei leidnud. Kadunud inimese edasine otsimine jäi politsei ülesandeks.

Kell 13.03 teatati, et Viljandis Rehe tänaval kukkus vanem naine läbi keldriaugu keldrisse. Päästjad aitasid meedikutel raske patsiendi keldrist välja tõsta.

Kell 19.53 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas eelmisel päeval süttinud pinnasepõlengu järelkustutustöödel. Alalt leiti viis tulekollet, mis kustutati.

Kella 20.25 ajal süttis Viljandi vallas Porsa külas heinapress ja 0,5 hektarit heinapõldu, mille päästjad kustutasid.

Võrumaa

19. juulil kella 9.23 ajal käisid päästjad Antsla vallas Anne külas Kuresaare ja Simpsaare kinnistul eelmisel päeval alguse saanud pooleteise hektarilise metsatulekahju järelkustutustöödel. Üksikud tulekolded kustutati Tsooru ja Karula vabatahtlike abiga kell 11.59.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

19. juulil kella 15.15 ajal süttis Väike-Maarja vallas Liigvalla külas viljakoristuse ajal odrapõld. Kuigi kohalikud põllumehed olid kopplaaduriga vett toonud ja põlengut ämbritega kustutada püüdnud, nad kahjuks tule levikule piiri panna ei suutnud. Päästjatel tuli kustutada umbes 200 ruutmeetrit põllumaad ning neil õnnestus ära hoida tule levik lähedal asuvale elumajale. Kustutustööd lõpetati kella 16.11-ks. Viimase nädala jooksul oli see Lääne-Virumaal kolmas tulekahju, mis on seotud põllutöömasinatega.

14. juulil kell 19.58 oli Väike-Maarja vallas Avispea külas süttinud teraviljakombain. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid kiiresti kombainis tossava põhu. Tulekahju arvatavaks tekkepõhjuseks on kombaini trumli laagri ülekuumenemine, mille tagajärjel hakkas trumlis olev põhk suitsema.

16. juulil kella 20.32 ajal süttis Kadrina vallas Hõbeda külas põllul kombain. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid tulekahju ning tõid komabaini põllult ära, et vältida suurema põlengu tekkimise ohtu. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

19. juulil kell 13.03 sai häirekeskus teate, et Tallinna-Pärnu-Ikla mnt 100. km on süttinud veoauto Scania koormas ehitusjäägid. Päästjate saabudes põles koormas olev papp, paber ja puitmaterjal. Tulekahju kustutati kell 13.36. Inimesed viga ei saanud. Esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada koormasse hooletult visatud kustutamata suitsukoni või tikk.

Kella 16.56 ajal põlesid Tori vallas Pärivere külas kilomeetri pikkuselt ja umbes hektari ulatuses kraaviäärne hein ja võsa, mille päästjad kell 18.08 kustutasid.

Kella 19.20 ajal süttis Tallinn-Pärnu mnt 94. km sõiduauto kapotialune. Inimesed said autost välja, leegid summutati abivalmis möödasõitjate pulberkustutitega. Päästjad jahutasid mootoriruumi veejoaga. Tõenäoliselt põhjustas tulekahju elektrisüsteemi rike.

Järvamaa

20. juulil kella 00.22 ajal põles Järva vallas Prandi külas lausleekides saun ja seda ümbritsev terrass, mille päästjad kell 1.20 kustutasid. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada külmkapi elektrisüsteemi rikkest.

Saaremaa

20. juulil kell 1.48 teatati, et Saaremaa vallas Mändjala külas põleb kämping. Enne päästjaid piiras tublilt reageerinud külastaja autodest võetud käsikustutitega tulekahju levikut. Väikse lapsega pere oli põlevatest ruumidest õnneks ise välja saanud. Päästeauto alalesõitmist takistas tõkkepuu, mis tuli ära lõhkuda. Päästjad avasid tulekahju kustutamiseks vaheseina ja lage. Kahjuks puudus kämpingus töökorras suitsuandur. Tulekahju avastati tänu beebimonitorile, mis põlengupragina häält edasi andis. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse lae all olevast elektrisüsteemi harutoosist. Ilmselt ei pidanud juhtmestik sisselülitatud elektriradiaatorite koormusele vastu.