Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. juulil kell 14.10 said päästjad teate tulekahjust Tallinnas Peterburi teel asuvas tööstusseadmete müügiga tegelevas ettevõttes. Teataja sõnul toimus lahtine põlemine hoone esimesel korrusel asuvas hooldusruumis. Kõik inimesed olid päästjate saabumise ajaks majast väljas ning seega sai koheselt alustada kustutustöödega. Põleng lokaliseeriti kella 14.22 paiku ning seejärel ruumid tuulutati. Üks töötaja, kes püüdis enne päästjate saabumist leeke summutada, sai vingumürgituse ning kiirabi toimetas ta haiglasse tervisekontrolli. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse laadimise käigus süttinud tööakust. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel

21. juulil kell 15.24 käisid päästjad eemaldamas Kristiine linnaosas Välja tänaval sinna suure tuulega ohtlikult murdunud puuoksa. 9 minutit pärast väljakutse saabumist olid päästjad ohtliku olukorra likvideerinud.

21. juulil kell 17.02 saabus häirekeskusele teade tulekahjust Nõmmel Pärnu maanteel, kus ühekordse abihoone seinast olid leegid väljas. Päästemeeskonna saabudes oli põlengut asunud kustutama juba ka hoone omanik ise ning päästjad avasid lisaks katusekonstruktsioonid, et tulekollete olemasolu kontrollida. Kell 17.28 oli põleng kustutatud ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

22. juulil kell 02.50 saabus päästjatele teade tulekahjust Põhja-Tallinna linnaosas Sepa tänaval. Päästjad tegid sündmuskohal selgeks, et tuld oli võtnud mahajäetud kahekordse puumaja välissein, mis oli süüdanud ka katuse. Kell 02.57 olid leegid maha saadud ning põleng likvideeriti lõplikult kell 05.22. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

21. juulil kell 11.20 teatati, et Harku vallas Adra külas on maanteelt näha põllu pealt tõusvat tossu ning leeke. Päästjad tuvastasid saabudes, et tuld oli võtnud ca 1 ha põllumaad koos heina- ja põhupallidega. Kella 12.32ks õnnestus päästjatel tulelevik peatada ning lõplikult likvideerida kell 13.46. Tekkepõhjus on veel ebaselge.

21. juulil kella 15.13 paiku märgati Loksa linnas Tallinna tänaval asuva elumaja katusel murdunud antenni, mis võis iga hetk sealt alla kukkuda. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra kell 15.46.

21. juulil kell 16.24 said päästjad väljakutse Paldiskisse, kus Tallinna maantee kandis märgati metsast tõusvat heledat suitsu. Päästjad leidsid saabudes eest Tallinna maantee ja Leetse tee risti kandis ca 1 ha ulatuses põleva maastiku ning põõsad, mis kustutati raske ligipääsetavuse tõttu pääste ATV-d kasutades kella 18.08 paiku. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval veel 5 väljakutset, mis olid seotud ohutusnõuetele mittevastavate lõkete kustutamisega ning väiksemate maastiku- ja prügikastipõlengutega.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

Eile 21. juulil jätkus üksikute tulekollete kustutamine Elva valla Saare küla metsatulekahju alal. Täna minnakse ala üle kontrollima. Jätkuvalt kustutatakse ka Elva vallas Sangla turbatootmisalal süttinud turbaauna jäänud tulekoldeid.

21. juulil kella 11.12 ajal süttis eelmisel päeval põletatud lõkkeasemest Nõo vallas Tamsa külas kuluhein. Elanik piiras põlengu enne päästjaid voolikuga.

Kella 14.25 ajal põles Tartu vallas Pupastvere külas välgutabamuse saanud kuusepuu ja selle ümber 10 ruutmeetrit metsaalust, mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

Eile, 21. juuli ennelõunal käisid päästjad Mulgi vallas Lilli külas 20. juulil süttinud raiesmiku järelkustutustöödel. Üksikute järelejäänud tulekollete otsimiseks ja kustutamiseks pidid päästjad kohale sõitma ka täna varahommikul.

Võrumaa

21. juuli kella 13.14 ajal põles Rõuge vallas Tsirgupalu külas paarkümmend ruutmeetrit turbapinnast, mille päästjad kuivenduskraavist pumbatud veega kustutasid.

Kella 18.05 ajal käisid päästjad Rõuge vallas Vastse-Roosa külas teelt eemaldamas kolme murdunud puud.

Lõuna-Eesti pommigrupp

21. juulil tegid demineerijad kahjutuks Viljandi maakonnast Mulgi vallast Mõisakülast Kiikre tänavalt leitud mürsu ja Valga maakonnast Tõrva vallast Soontaga küla metsast leitud mürsu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. juulil kell 12.50 käisid päästjad Sillamäel Tallinna maanteel kustutamas umbes saja ruutmeetri suurust maastikupõlengut.

21. juulil kella 14.55 ajal kiirustasid päästjad Alutaguse valda Alajõe külla, kus elektriliinile kukkus puu, mille tagajärjel süttis rohi. Kohapeal viibinud inimene püüdis küll põrandavaibaga põlengut likvideerida, kuid kahjuks see ei õnnestunud ja päästjatel tuli kustutada umbes saja ruutmeetri suurune tulekahju.

21. juulil kell 21.15 andis tähelepanelik kodanik häirekeskusele teada, et Alutaguse vallas Jõuga külas tehakse järve ääres lõket ning grillitakse. Kuna selline tegevus on tuleohtlikul ajal keelatud, tegid päästjad kohapeal selgitustööd ning seltskond kustutas tulekolded. Samuti olid metsa alla pargitud sõiduautod, mis on samuti keelatud tegevus. Masinad pargiti ümber parklasse.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

22. juulil kell 4.02 põles Järva vallas Väinjärve külas 100 ruutmeetrit koristatud viljapõldu, mille päästjad kiirelt kustutasid.

Läänemaa

21. juulil kell 13.32 teatati, et Lääne-Nigula vallas Suure-Lähtru külas põleb viljapõld. Tulekahu levis tugeva tuule toel 15 hektarile. Päästjad kaitsesid tule eest põlengualale jäävat elumaja ja kõrvalhoonet. Tulekahju kustutati kell 16.11. Kustutustöödel olid suureks abiks põllumehed oma veetsisternidega. Tulekahju sai alguse viljakoristustööde käigus.

Kella 19.47 ajal hõõgus viis ruutmeetrit turbapinnast Haapsalus Tööstuse tänaval, mille päästjad kustutasid.

22. juulil kell 00.08 teatati, et Haapsalus Kaluri tänaval on tööstushoonete juures näha suitsu. Päästjad selgitasid, et laohoone ühes osas põlevad kaubaalused. Põleng kustutati kell 2.37. Laos hoitud tekstiilkaup sai osaliselt suitsukahjustusi. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul sai põleng alguse elektriseadme rikkest.

Pärnumaa

Eile jätkasid päästjad 20. juulil süttinud Lavasaare turbatootmisalal olevate aunade ja metsatukka levinud tulekahju kustutamist. Tulekahju ala piirati 5 hektarile. Täna hommikul kustutavad turbatootmisettevõtte töötajad oma tehnikaga tulekoldeid turbaaunades. Päästjad otsivad ja kustutavad tulekoldeid rabapinnasega metsaaluses.