Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

23. juulil kell 01.08 helistas häirekeskusesse abitus seisundis inimene, kes oli Kristiine linnaosas asuvasse prügimajakesse sisenenud, et sealt endale toidupoolist hankida, kuid kahjuks oli uks tema järel sulgunud ning ta ei pääsenud enam välja. Päästjad avasid saabudes kangi abil ukse ning aitasid hädalise välja. Uks jäi avamise järgselt terveks.

23. juulil kell 02.24 saabus häirekeskusele teade, et Mustamäe linnaosas Ehitajate teel asuvas viiekordses elumajas on tunda suitsulõhna. Päästjad kontrollisid üle mitmed korterid, et põlengu allikat tuvastada ning leidsid selle viimaks ühest esimesel korrusel asuvas korterist, kus põles pesumasin. Põleng kustutati kella 06.30 paiku ning selle tekkepõhjus ei ole selge. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Harjumaa

22. juulil kell 10.00 saabus häirekeskusele teade, et Harku vallas Laabi külas on tuld võtnud mahajäetud garaaž, millest vaid loetud meetrite kaugusel asub mets. Kohale reageerinud päästemeeskond sai garaažis põlenud rehvid ning prügi kustutatud kella 10.15 paiku ning õnneks ei levinud tuli ka metsa. Millest põleng alguse sai, ei ole hetkel veel teada.

22. juulil kell 12.28 kiirustasid päästjad Sauele, kus tuvastati põleng Tule tänaval asuvas metallitööstusettevõttes. Päästjate saabudes olid inimesed hoonest evakueeritud ning alustati maja seinas asuva tulekolde kustutamist. Tulekahju likvideeriti kell 13.26 ning esialgsetel andmetel võis see alguse saada tuletööde käigus tekkinud sädemetest, mis süütasid seina ning seinavooderduse. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

22. juulil kell 12.57 kiirustasid päästjad kustutama ca 250 ruutmeetri ulatuses põlema läinud maastikku Saku vallas Männiku külas. Põleng likvideeriti kell 15.34 ning selle tekkepõhjus on ebaselge.

Möödunud ööpäeval käisid päästjad kokku veel üheksal väljakutsel, mis olid seotud ohutusnõuetele mittevastavate lõkete kustutamisega ning maastiku- ja prügikastipõlengute likvideerimisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgrvamaa

22. juulil kell 16.46 teatati, et Põltsamaa vallas Laasme külas tossab viljakuivati. Päästjad selgitasid, et 30 tonni viljaga punkris põleb 10-ruutmeetrine ala. Vilja lasti punkrist välja ja seda kustutati veejoa ja pulberkustutiga. Põleng kustutati kell 18.09.

Kell 19.03 teatati häirekeskusele, et Põltsamaa vallas Pilu külas põleb viljapõld. Põlluomanik piiras traktori ja adraga vagusid kündes tule leviku naaberpõllule. Päästjad kustutasid kaheksale hektarile levinud tulekahju kell 20.40. Põles seitse hektarit kõrrepõldu ja üks hektar viljapõldu. Hävis põlengualale jäänud viis põhupalli. Tõenäoliselt süttis tulekahju mootorsõiduki summutist lennanud sädemest. Täna hommikul käisid päästjad veelkord kustutamas tossama hakanud põhupalle.

Põlvamaa

22. juulil kell 21.07 käisid päästjad Kanepi vallas Voorepalu külas liiklusavariil, kus mootorratas sõitis korjus. Mootorrattur viidi haiglasse, kits hukkus kokkupõrkes. Päästjad eemaldasid kitse jäänused teelt. Mootorrattale telliti järgi treiler.

Võrumaa

22. juulil kell 20.16 teatati, et Võru vallas Verijärve külas on süttinud puiduettevõtte puitkomponentide laohoone. Pääste suitsusukeldujad sisenesid suitsu täis ruumi ja selgus, et automaatne tulekahjukustutussüsteem oli süttinud puitseina juba enamuses kustutanud. Tuleohutuse kontrollimiseks avati kuus ruutmeetrit seinavooderdist. Päästetööjuhi esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada metallilõikajaga töötamise käigus lennanud sädemest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. juulil kell 00.11 said päästjad teate, et Sillamäe terviseraja ääres põleb prügikast, mis ohustab tugeva tuule tõttu ka kõrval asuvat pinki. Päästjad kustutasid põlengu kell 00.20.

Lääne-Virumaa

22. juulil kell 12.14 saabus häirekeskusele teade, et Väike-Maarja vallas on sõiduteele murdumas suur puuoks, mistõttu oli liiklus ühes suunas juba häiritud. Kohale saabunud politsei sulges ajutiselt liikluse ning päästjad likvideerisid murdunud oksa kella 13.40 paiku. 10 minutit hiljem oli ka tee puhastatud ning liiklus avati.

22. juulil kell 17.57 teatati häirekeskusele, et Haljala vallas Vanamõisa külas põleb viljapõld. Kuna tuul oli kõva ning kandis tulejoont aina edasi, siis olid ohustatud ka lähedal asuvad hooned. Päästjad panid tulelevikule piiri kella 18.49 paiku ning kella 19.13ks oli põleng likvideeritud. Kokku haaras tuli enda alla ca 18 hektarit põldu. Tekkepõhjus on hetkel veel ebaselge.

22. juulil kell 20.27 said päästjad väljakutse Kadrina alevikku, kus viiekordse elumaja kolmanda korruse korterist immitses suitsu. Kohapeal tuvastati, et ühes kolmandal korrusel asuvas korteris oli elanik toitu valmistanud ning ise selle tegevuse kestel magama läinud. Ohtlik olukord likvideeriti kell 20.40 ning unine toiduvalmistaja ise selles õnneks kannatada ei saanud.

23. juulil kell 00.42 käisid päästjad väljakutsel Kunda linnas, kus Lähta teel põles garaažiboks. Päästjad tuvastasid, et tulekolle paiknes ukse taga ning asusid seda koheselt kustutama. Põleng likvideeriti lõplikult kell 01.43. Inimesed ega kõrval asunud garaažiboksid kahjustada ei saanud. Põlengu ekkepõhjus ei ole veel teada.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

Täna jätkuvad tööd Põhja-Pärnumaa vallas Pitsalu külas Lavassaare turbatootmisalal aunadesse ja metsatuka rabapinnasesse jäänud tulekollete otsimiseks ja kustutamiseks.

Järvamaa

22. juulil kell 10.53 põles Järva vallas Sugalepa külas alajaama all ja ümbruses 40 ruutmeetrit kulu, mille päästjad kustutasid. Põleng sai alguse alajaama rikkest, juhtunust teavitati elektrikuid.

Raplamaa

22. juulil kell 17.28 süttis Märjamaa vallas Päädeva külas kombaini töötamisel tekkinud sädemest 6 hektarit viljapõldu, mille päästjad ligi tunniga kustutasid. Enne päästjate saabumist üritasid elanikud tulekahju puuokste ja riietega materdades piirata.

Hiiumaa

22. juulil kell 18.44 käisid päästjad Lehtma külas sõiduteelt eemaldamas suurt murdunud tammepuud.

Saaremaa

22. juulil kella 16.04 ajal süttis Nurme külas ülekuumenenud laagrist põhupress, 5 hektarit kõrrepõldu ja 30 põhupalli. Päästjad kustutasid tulekahju kell 18.11.