Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-26. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. juulil kell 00.38 teatati häirekeskusesse, et Haabersti linnaosas Õismäe teel asuva viiekordse elumaja kolmandal korrusel põleb rõdu. Päästjate saabudes põles rõdu lahtise leegiga ning naabrite koputuse peale ei olnud põleva rõduga korteri ust keegi veel avanud. Selgus, et elanikke kodus ei olnudki. Tulekahju likvideeriti kell 01.07 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

24. juulil kell 20.31 teatati, et Tallinnas Vanasadamas on uppumisohus kaater. Päästjate saabudes oli kaatri omaniku endaga kõik korras ning tal aidati veesõiduk välja tõsta. Kuna tekkinud oli ka kütusereostus, siis aitas päästemeeskond vette paigaldada sadama töötajate käest saadud reostustõrje poomid.

Harjumaa

23. juulil kell 17.27 said päästjad väljakutse Sauele, kus Laagri alevikus asuvas viiekordses elumajas tundis naaber kõrvalkorterist kõrbelõhna ning tööle oli rakendunud ka suitsuandur. Kohale saabunud päästjad olid sunnitud korterisse sisenema rõduukse kaudu, sest koputusele keegi ei vastanud. Korterist leiti eest ahjus kõrbev toit ning joobetunnustega elanik, kes roa valmimise ajaks ise sügavasse unne oli vajunud. Ohtlik olukord likvideeriti ning korter tuulutati. Elanik kiirabi abi ei vajanud.

24. juulil kell 08.22 said päästjad teate, et Anija vallas Aegviidus on Piibe maanteele kukkunud paarisaja meetri ulatuses teravilja ning see takistab liiklemist. Päästjad tuvastasid saabudes, et osades kohtades oli viljakihi paksus lausa 10 cm ning õhema kihiga kohtades tekitas see ka libedust. Kuna tegemist oli kurvipealse kohaga, siis asusid päästjad politsei saabumiseni reguleerima ka liiklust ning paigaldasid teele ohukolmnurgad. Käsitsi korjamiseks oli vilja hulk liiga suur ning seetõttu võeti kasutusele nii lehepuhur kui ka hari, labidas ja veejuga. Kella 11.30 paiku oli päästjate poolt koristustöö lõpetud ning seda jätkas kohale kutsutud Maanteeameti imurauto, kes puhastas tee lõplikult kella 15.15 paiku.

24. juulil kell 20.55 käisid päästjad Lääne-Harju vallas Ristna sadamas, kus kai pealt oli merre kukkunud sõiduauto. Inimesi autos ei viibinud. Päästjad aitasid sõiduki merest välja tõmmata.

25. juulil kell 12.33 anti häirekeskusele teada, et Rae vallas Järvekülas on viljarullide tegemise käigus põlema süttinud üks rull, mida traktorist kohe ka ise kustutama püüdis asuda. Kuna aga tuul oli tugev ning põleng levis kiiresti edasi, aitasid viljarulli ning ca 100 ruutmeetri ulatuses punase kuke poolt vallutatud põllu lõplikult kustutada kohale saabunud päästjad, kes lõpetasid oma töö kell 13.04. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse traktori summutist lendunud sädemetest.

25. juulil kell 16.11 saabus häirekeskusele teade tulekahjust Kuusalu vallas Pala külas, kus tuld oli võtnud ca 5 hektarit metsaalust maastikku. Kuna põlengupiirkond oli päästeautodele raskesti ligipääsetav, kaasasid päästjad kustutustöödele maastikuläbivusvõimekusega masinad: kokku kuus ATV-d ning kaks UTV-d. Põlengule pandi piir kell 19.26, misjärel alustati tulepesade otsimisega ning järelkustutustöödega. Kell 22.34 oli tulekahju likvideeritud ning täna hommikul teostatakse piirkonnas veel üks järelkontroll. Esialgsetel andmetel võis tulekahju puhkeda metsaraie tagajärjel.

Möödunud nädalavahetusel said päästjad lisaks veel 14 väljakutset, mis olid seotud ohutusnõuetele mittevastavate lõkete kustutamisega ning maastiku- ja prügikasti põlengute likvideerimisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

23. juulil kella 12.39 ajal põles Mustvee vallas Pedassaare külas kaks hektarit metsaalust pinnast ja alusmetsa. Päästjad tõid kustutusvett 2,2 kilomeetri kaugusel asuvast tiigist. Tulekahju kustutati kell 20.38. Kustutustöödel olid suureks abiks Pala vabatahtlikud, kelle autoga tiigist vett pumbati. Neli vabatahtlikku osalesid kustutustöödel metsas. Järgmisel päeval käisid päästjad taas pinnasesse jäänud hõõguvaid tulekoldeid kustutamas. Kustutustööd kestsid hommikust õhtul kella 18.21. 25. juulil käidi ala üle kontrollimas ning leiti veel kümmekond hõõguvat tulekollet.

Kella 14.26 ajal sulatas elanik Jõgeva vallas Vaimastvere külas kõrvalhoones elektripliidil meekärgi, mis süttisid ja ruumi süütasid. Ruumi sisustus ja suur osa hoone katusest hävis tulekahjus. Päästjad hoidsid ära tule leviku teistele hoonetele.

24. juulil kella 17.40 ajal süttis Jõgeval Puiestee tänaval sõiduauto BMW, mille esiots ja pool salongi tulekahjus hävis.

Põlvamaa

24. juulil kell 13.20 süttis Kanepi vallas Pikareinu külas kombainist lennanud sädemest 1200 ruutmeetrit viljapõldu. Kohalikud elanikud piirasid tule levikut materdamisega, päästjad kustutasid tulekahju veejoaga.

Kell 20.15 põles Põlva vallas Lutsu külas täisleekides kilesaun ja puuriidad. Päästjad kustutasid sauna ja puud kell 20.45. Põleng sai alguse sauna korstna juurest. 

25. juulil kell 16.31 teatati, et Põlvamaal Räpina vallas Mehikoorma sadamas uppumas meest, kes oli appi kalda lähedal jõu kaotanud, seda kaaslastele hüüdnud, vee alla vajunud ja enam pinnale ei tulnud. Kohalik sukelduja varustuses mees koos pääste pinnaltpäästjatega otsisid kadunuks jäänud meest tulemusteta kella 19.53ni. Päästjad tänavad kohalikku kalameest, kelle võrke ja paate otsingutöödel kasutati. Kohale tellitud professionaalne tuuker leidis uppunud 33aastase mehe kell 20.15 kalda lähedalt. Ilmselt oli varasemal traalimisel õnnestunud hukkunu juba sinna tõmmata. Uppunu oli varem aega veetnud ohtralt alkoholi tarvitanud seltskonnas. Teda küll keelati seltskonnakaaslaste poolt, kuid ujuma minemast teda takistada siiski ei suudetud, mis maksis noorele mehele elu.

25. juulil kella 17.02 ajal põles Räpina vallas Ruusa külas 0,5 hektarit viljapõldu. Kustutustöödele tuli appi traktor-upitaja, mis samuti süttis, kuid suudeti kiirelt kustutada. Tulekahju likvideeriti ligi poole tunniga.

Tartumaa

24. juulil kella 12.38 ajal põles Elvas Kalda tänava piirkonnas metsas kolm ruutmeetrit pinnast, mille elanikud veeämbritega kustutasid.

Valgamaa

25. juulil kell 18.17 teatati, et Valgamaal Otepää vallas Truuta külas tõid inimesed Nahajärvest pontoonsillast umbes 15 meetri kauguselt välja umbes 15 kuni 30 minutit tagasi kadunuks jäänud mehe. Mehe asukoht leiti kõigepealt eraisiku drooni abil. Abiandjad alustasid 63aastase mehe elustamist, mille võtsid üle kohale tõtanud päästjad ja seejärel kiirabitöötajad. Kahjuks meest elustada ei õnnestunud. Esialgsetel andmetel oli uppunu enne ujuma minekut vähesel määral alkoholi tarvitanud.

Viljandimaa

23. juulil kell 8.36 põles Viljandi vallas Suislepa külas tühja lauda juures 700 ruutmeetrit kuluheina, mille päästjad kustutasid. Kulu võis süttida traktorist lennanud sädemest.

23. juulil kella 15.22 ajal põles Viljandi vallas Leie külas 20 hektarit viljapõldu, mille päästjad kell 16.36 kustutasid. Ära hoiti tule levik põllu ääres asuvatele majapidamistele.

Kella 16.16 ajal süttis Viljandi vallas Mustivere külas kombaini töötamisel veidi viljapõldu. Töölised piirasid tule levikut pulberkustutiga. Põllul oli eri kohtades neli tulekollet, mis päästjate abiga lõplikult kustutati.

25. juulil kell 12.58 põles Põhja-Sakala vallas Vanaveski külas 5 hektarit kasvavat viljapõldu, mille päästjad ligi poole tunniga kustutasid.

Kella 14.37 ajal süttis Viljandi vallas Kokaviidika külas 200 ruutmeetrit viljapõldu. Omanik kündis põlenguala üles ja see sumbus enne päästjate saabumist.

25. juulil kella 17.38 ajal süttis Viljandi vallas Tusti külas kahekorruselise elumaja katus. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud suutnud põlengu levikut ämbritega vett loopides piirata. Päästjad avasid konstruktsioone ja kustutasid viie ruutmeetrisele alale levinud tulekahju. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel süttis tulekahu herilasepesa põletamisel, et sellest lahti saada.

Võrumaa

25. juulil kell 15.34 põles Võru vallas Paidra külas 3,5 hektarit hiljuti koristatud viljapõldu. Päästjad kustutasid tulekahju kell 16.20.

25. juulil kell 20.43 põles Setomaa vallas Võõpsu külas 1500 ruutmeetrit kraaviäärset turbapinnast ja roostikku, mille päästjad kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. juulil kell 20.31 käisid päästjad kustutamas umbes 300 ruutmeetri suurust kulupõlengut Vaivara külas.

24. juulil kell 12.21 kustutasid päästjad Sõtke külas Prügimäe teel umbes 50 ruutmeetri suuruse kulupõlengu.

24. juulil kell 17.20 anti häirekeskusele teada, et Sillamäe Kooli bussipeatuse juures põleb gaasitrassi lähedal kulu. Päästjad kustutasid umbes hektari suuruse maastikupõlengu kella 19.49-ks.

24. juulil kell 21.03 kutsuti päästjad Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Estonia puiesteele, kus elumaja kõrval oli süüdatud plastikust prügikast. Kuigi kohal viibinud inimesed püüdsid põlengut kustutada, tuli päästjatel kustutustöö lõpetada. Kohale kutsuti ka politseipatrull, kes tegi kindlaks kaks alaealist oletatavat süütajat.

24. juulil kell 21.24 andis tähelepanelik kodanik teada, et Sillamäel Tallinn-Narva maantee ääres põleb pinnas. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et põles umbes kaks hektarit turbapinnast. Kustutustööd katkestati öösel kella kahe paiku ning jätkati hommikul kell üheksa. Kustutustööd lõpetati pühapäeval kella 14.09-ks.

25. juulil kell 00.28 andis tähelepanelik linlane teada, et Kiviõlis põletavad kiigeplatsil neli noort oksi. Päästjate saabumise ajaks olid lõkke süütajad kadunud ja päästjatel tuli ohtlik tulekolle kustutada.

25. juulil kella 16.40 ajal tuli päästjatel taas sõita Sillamäe Tallinna maantee äärde, kus seekord põles umbes 4,5 hektarit pinnast. Päästjad asusid kiiresti piirama tulelevikut lähedal asuvatele majadele. Kokku kestsid kustutustööd üle kuue tunni. Täna kontrollivad päästjad veel kord põlenguala üle, et leida turbases pinnases võimalikke tulekoldeid.

25. juulil kell 21.16 märkas tähelepanelik kodanik Kohtla-Järvel Järveküla teel Vironia keskuse tagant põllult tõusmas musta suitsu. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid umbes 10 ruutmeetri suuruse prahipõlengu.

25. juulil kell 21.25 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Päikese tänaval on märgata paksu suitsu. Päästjad kustutasid ettevõtte territooriumil põleva prahi kella 22.48-ks.

25. juulil kell 23.32 kutsuti päästjad Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Kasteheina tänavale, kus mahajäetud hoones põles prügi. Kustutustööd lõpetati kell 00.07.

Lääne-Virumaa

23. juulil kell 15.11 anti häirekeskusele teada, et Rakkes Mäe tänaval põleb kulu. Päästjatel tuli kustutada umbes 10 ruutmeetrit niidetud rohtu.

23. juulil kella 19.47 paiku oli päästjate abi vaja Haljala vallas Varangu külas, kus oli tossama hakanud kombain. Kohale kiirustanud päästjad põlengut ei avastanud, kuid kombaini üks punkritest oli nii kuum, et vajas veejoaga jahutamist.

23. juulil kell 22.33 andis kiirabibrigaad teada, et Väike-Maarja vallas Pandivere külas on märgata väga suurt lõket. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et viljapõllust paarikümne meetri kaugusel lõõmas umbes 10 ruutmeetri suurune lõke. Kuigi juures viibisid ka lõkkevalvurid kahe ämbritäie veega, siis lõkke kustutamiseks oleks see olnud ebapiisav kogus. Nii kustutasid päästjad ohtliku tulekolde ja jätsid lõkkemeistrid valvama, et tuli lõõmama ei hakkaks.

25. juulil kell 15.11 oli Väike-Maarja vallas Nõmme külas süttinud traktor ja sellest ka viljapõld. Päästjate saabumise ajal oli masin lausleegis ja süttinud umbes kaks hektarit pinnast. Tuli kahjustas elektriposte ning ohustas lähedal asuvat ridaelamut. Põlengule suudeti piir panna kella 18.04-ks. Põlenud traktori kütusepaagis oli 200 liitrit kütust, mis hakkas lekkima ning tuli päästjatel ümber pumbata. Tulekahju arvatavaks tekkepõhjuseks oli elektrisüsteemi rike.

25. juulil kella 22.10 ajal kutsuti päästjad Tapale Paide maanteele, kus oli maja hoovis väga suur lõke. Päästjate saabumise ajal kedagi lõket valvamas ei olnud ja nii tuli päästjatel ümbrust ohustav tulekolle kustutada.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

25. juulil kell 13.27 teatati, et Türi vallas Laupa külas on kurepoeg pesast välja kukkunud ja selle külge nööripidi rippuma jäänud. Päästjad aitasid kure alla ja harutasid tema jalad lahti. Lind jalutas rahulikult karjamaale.

25. juulil kella 23.41 ajal süttis Järva vallas Müüsleri külas töötav kombain. Tulekahju saadi pulberkustutitega kontrolli alla enne päästjate saabumist. Päästjad jahutasid kombaini. Lekkima hakanud kütusepaakidest pumbati lekke peatamiseks osa kütusest ümber. Päästjad turvasid seejärel kombaini teisaldamist töökotta.

26. juulil kell 9.56 teatati, et Pärnus Männi tänaval lukustas 4aastane laps ennast maja kolmanda korruse korterisse. Päästjad sisenesid rõdu kaudu, mille ukse poiss ise neile avas. Olukord lahendati turvaliselt.

Pärnumaa

23. juulil kella 19.11 ajal süttis Pärnus Lindi külas elektriliinide lühisest pool hektarit kuivanud kulu ja heina, mille päästjad ATV abil kustutasid.

24. juulil kella 10.29 ajal käisid päästjad taas Lavasaare turbatootmisalal asuva metsatuka järelkustutustöödel, kus suitses hulk kände. Ka täna ennelõunal kutsuti päästjad kustutama hõõguma hakanud kännualuseid. Ala jälgitakse ja vajadusel käiakse kustutustöödel jätkuvalt.

Kella 15.46 ajal põles Audru alevikus Nelgi tänaval korteris pliidile pandud telefon ja laadija. Päästjad kõrvaldasid tuleohu. Korterist leitud mehe tervist kontrollis kiirabi.

25. juuli kell 8.32 käisid päästjad Lääneranna vallas Käru külas põdra ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tõmbasid hukkunud põdra tee äärde. Loomaga tegeles edasi kohale tulnud jahimees. Inimesed õnnetuses tõsisemalt viga ei saanud.

Raplamaa

23. juulil kella 17.59 ajal süttis Prillimäe alevikus kümmekond ruutmeetrit metsaalust, mille päästjad kustutasid. Päästetöö juhi andmetel süttis tulekahju laste tulega mängimisest.

25. juulil kella 15.26 ajal süttis Rapla vallas Oblu külas põhupress ja sellest omakorda pool hektarit põldu, mille päästjad kustutasid. Press hävis tules.