Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

29. juulil kella 13.31 paiku üritas üks rästik Lasnamäel asuvasse bensiinijaama sisse tungida ning oli päästjate kohale jõudes peitunud tankla peasissepääsu juures oleva küttepuuhoidla alla. Päästjad eemaldasid küttepuuhoidla, et rästik sealt kinni püüda ning takistada tema hästi planeeritud teekond tanklasse. Roomaja toimetati tagasi loodusesse.

29. juulil kell 13.36 said päästjad väljakutse Haabersti linnaosasse, kus Astangu tänaval põles mahajäetud hoones ca 20 ruutmeetri ulatuses sinna ladustatud prügi. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 14.02 ning selle tekkepõhjus pole veel selge.

29. juulil kell 17.56 käisid päästjad abiks sõidukijuhil, kes Pirita linnaosas Merivälja teel oli oma auto ekslikult kännu otsa parkinud ning ei saanud sealt liikuma. Päästjad aitasid auto kännu otsast vabastada ning inimene sai koju sõita.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

Eile jätkusid Jõgeva vallas Endla küla 27. juulil süttinud metsatulekahju järelkustutustööd. Tulekollete otsimine põlengualalt ja kustutamine kestis õhtuni. Täna kontrollitakse ala veelkord üle.

29. juulil kell 9.20 käisid päästjad Põltsamaal Tartu mnt eemaldamas teelt murdunud puud.

Kell 14.15 ajal süttis Mustvee vallas Voore külas Tuulavere-Voore mnt ääres 2500 ruutmeetrit rukkipõldu. Päästjad kustutasid põlengu, mis sai alguse ilmselt põllul töötanud tehnikast lennanud sädemest.

Eile õhtul ja täna öösel käisid päästjad Põltsamaa vallas Esku külas kustutamas põhku ja heina, mis oli pärit 26. juulil maha põlenud küünist. Kahjuks ei ole leitud appi tehnikat, millega suurt hulka põhku ja heina laiali tõsta. Seepärast kipuvad tulekolded tihke materjali sisse jääma ja uuesti süttima.

Tartumaa

29. juulil kell 13.03 käisid päästjad Kastre vallas Kaarlimõisa külas kustutamas suurt lõket, mis oli tehtud lauahunnikute ja metsa lähedale. Põletajatel puudusid esmased kustutusvahendid. Päästjad selgitasid tungivalt, et lodus on tuleohtlik ning sellise vastutustundetu käitumisega ähvardatakse süüdata tulekahju, mille kustutamine võib päästjatel võtta päevi.

Kella 19.22 ajal põles Äksi alevikus Lao kinnistul lausleekides vana laudahoone, kus hoiti vanu rehve, vaate ja ehitusmaterjali. Tulekahju kustutati kell 23.28. Täna ennelõunal läksid päästjad tossama hakanud lauda järelkustutustöödele. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa

29. juulil kella 17.15 ajal süttis Õru alevikus Kooli tänaval laste tulega mängimisest keldris prügi. Päästjad kustutasid kahele ruutmeetrile levinud põlengu kell 18.02.

30. juulil kell 5.13 käisid päästjad Valga vallas Lepa külas Võru-Mõniste-Valga mnt 63. km eemaldamas teelt murdunud suurt tammepuud, mis oli liikluse täielikult sulgenud.

Viljandimaa

29. juulil kella 19.53 ajal süttis Kolga-Jaani alevikus W. Reimani tänaval mobiilses viljakuivatis vili. Omanik kustutas põlengu enne päästjate saabumist, milleks tal oli varutud kuivati juurde pütiga vesi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. juulil kell 10.44 anti häirekeskusele tead, et Jõhvis Keskväljakul oli veok sõitnud vastu äärekivi ning sellest hakkas lekkima kütust. Päästjad sulgesid pärast sündmuskohale jõudmist kütusepaagi lekke ning likvideerisid sõiduteele tekkinud reostuse. Veok sõitis edasi remonditöökotta.

29. juulil kella 22.52 ajal andis tähelepanelik kodanik teada, et Narvas Rahu tänaval on märgata metsas põlengut. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest prahipõlengu, mille kohe kustutasid.

Lääne-Virumaa

29. juulil kell 9.31 andis tähelepanelik möödasõitja teada, et Rakvere vallas Kaarli külas on järelevalveta lõke. Päästjad tegid kohale jõudes selgeks, et tegemist oli kahe lõkkega, mis asusid metsa vahetus läheduses ning olid jäetud järelevalveta. Päästjad kustutasid tulekolded, milles lõõmas ehituspraht ja puit.

29. juulil kella 15.44 ajal käisid päästjad Arkna külas Jõekalda teel eemaldamas suurt puuoksa, mis oli ohtlikult sõidutee kohal ning ohustas liiklejaid.

29. juulil kell 16.10 andis tähelepanelik kodanik häirekeskusele teada, et Haljala vallas Essu külas Mõisa tänaval on tunda kummi põlemise lõhna. Kohale kiirustanud päästjad leidsid aiamaalt järelevalveta lõkke, kus põletati pehmet mööblit. Päästjad kustutasid keskkonda ohustava tulekolde esmaste kustutusvahenditega.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

30. juulil kella 7.19 käisid päästjad Haapsalus Valgevälja tee 2. km eemaldamas teelt murdunud puud.

Pärnumaa

Eile kogusid päästjad kokku ja transportisid minema Saarde vallas Reinse külas Kanaküla metskonna metsatulekahjul kasutatud varustust. Ühtlasi kontrolliti põlenguala üle ja tulekoldeid ei avastatud. Töö lõpetati õhtul kell 17.50.

29. juulil kell 13.20 teatati, et Põhja-Pärnumaa vallas Pitsalu külas kukkus metsakuiv puu 48aastase mehe pihta. Päästjad transportisid kannatanu metsast välja kiirabiautoni.