Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. august

Põhja päästekeskus


Tallinn

2. augustil kell 15.05 teatati, et Kopli tänaval Balti Laevaremonditehase territooriumil põleb metallihunnik, mille seas ka vanade autode jäätmed. Põlengust erituv must suits hinnati ohtlikuks ning see levis tuule suuna muutudes lisaks Kopli piirkonnale vähesel määral ka Mustamäe ning Õismäe suunas. Elanikele väljastati neis piirkondades ohuteavitus. Tulekahju likvideeriti kell 19.21 ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

2. augustil kell 15.12 kutsuti päästjad Lasnamäele, kus Paasiku tänaval asuva üheksakordse elumaja neljanda korruse korteris põles rõdu. Päästjad tuvastasid, et rõdul põles tekk ja mõned muud esemed. Põleng likvideeriti kell 15.36 ning esialgsel hinnangul võis selle tekkepõhjuseks olla ülevalt korterist lendu lastud suitsukoni. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

3. augustil kell 06.29 sai häirekeskus teate, et Nõmmel Rännaku puiesteel asuva garaaži ukse vahelt immitseb suitsu. Kohale saabunud päästjad avasid garaažiukse ning leidsid sealt põlema süttinud autorehvid. Põleng lokaliseeriti kell 06.45 ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada elektrilühisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

2. augustil kell 19.11 said päästjad teate, et Saue vallas Laagri alevikus põleb Hoiu tänaval asuvas tööstusangaaris paberipress. Põleng likvideeriti kell 19.37 ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

2. augustil kell 10.39 teatati, et Tartus Ilmatsalu tänaval tuleb kortermaja kolmanda korruse korteri aknast suitsu. Koputamise peale keegi ei avanud. Päästjatel õnnetus sisenda akna kaudu. Köögis kõrbes pliidile jäetud pott kartulitega. Tuleoht kõrvaldati. Kohale ilmus korteriomanik, kellele selgitati, et toitu ei tohi omapäi valmima jätta.

3. augustil kell 6.34 käis Peipsiääre vallas Vara külas alajaamas pauk ja Vara külas kadus elekter. Päästjate saabudes tulekahju tundemärgid puudusid ning rikke selgitamise ja kõrvaldamisega hakkasid tegelema elektrikud.

Lõuna-Eesti pommigrupp

2. augustil tegid demineerijad kahjutuks:
- Tartu maakonnast Tartu vallast Vorbuse külast leitud mürsu;
- Valga maakonnast Valga linnast Lühike tn 4 juurest leitud miinipildujamiini ja mürsu.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

3. augustil kell 00.31 anti häirekeskusele teada, et Tapa vallas Imastu külas põleb viljakuivati. Kohale kiirustanud päästjad tõid kõrval asuvast elumajast inimesed välja ning asusid lahtise leegiga põlevat kuivatit kustutama. Kella 6.44-ks oli tulekahju lokaliseeritud. Põlengus hävis täielikult kuivati, milles oli 45 tonni rapsi , 50 tonni otra, 10 tonni nisu ja 5 tonni kaera, lisaks hävis tules kaks garaaži. Elumaja suudeti põlengust päästa, kuid sai kergeid kahjustusi. Inimesed tulekahjus viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine. Sündmusele reageeris 8 põhiautot, 5 paakautot, vabatahtlik tulekustutusauto, õlihaagis ja juhtimisauto ning kiirabi. Kustutustööd täna jätkuvad.

3. augustil kell 01.57 kutsuti päästjad Väike-Maarja valda Suure-Rakke külla, kus oli süttinud viljakuivati. Päästjate saabumise ajaks oli teataja kinni keeranud gaasi ning sulgenud õhuavad, nii et tuli ei pääsenud viljašahtist edasi. Kell 2.37 alustasid päästjad punkrist 40 tonni vilja välja pumpamist ning selle kustutamist. Päästetööd lõpetati kell 5.15. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

3. augustil kella 02.42 ajal oli Tapa vallas Rägavere külas elumaja vahetus läheduses süttinud traktor. Päästjate saabumise ajaks oli traktor tules hävinud ja tulekahjustusi sai ka traktori haakes olnud niiduk. Päästjad kustutasid põlengu ning hoidsid ära tulekahju leviku hoonele. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

2. augustil tehti kahjutuks Ida-Virumaal Narva-Jõesuu linnast leitud mürsk ja Jõhvi vallast leitud kaks mürsku. Rakvere linnast leiti 100 kg kaaluv lennukipomm, mis kahjutuks tehti.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

2. augustil kell 17.47 käisid päästjad Saarde vallas Leipste külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuunad sulgenud puud.

Raplamaa

2. augustil kella 19.36 ajal põles Rapla vallas Lipa külas maa-aluse keldri uks, mille päästjad kustutasid.