Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. august

Põhja päästekeskus


Tallinn

3. augustil kell 15.12 kutsuti päästjad Lasnamäele, kus Majaka tänaval asuva kahekordse krohviga kaetud puumaja välisseina mõra sisse oli topitud hõõguv suitsukoni. Elanikud tegutsesid kiiresti ning valasid suitseva seinamõra veega üle, kuid vajasid edasise ohutuse huvides siiski ka kohale saabunud päästjate abi. Päästjad eemaldasid välisseinast 1 ruutmeetri suuruse krohvitüki, mille all omakorda paiknes pilliroost seinasoojustus. Ohtlik olukord, millest ilma tähelepanelike elanike abita võinuks alguse saada suurem tulekahju, likvideeriti kella 15.40 paiku.

Harjumaa

3. augustil kell 21.20 märkas tähelepanelik mööduja, et Maardus Keemikute tänaval on üks härra puu otsa kinni jäänud. Õnnetus olla juhtunud, kui mees oma puu latva kinni jäänud droonile järgi ronis, kuid seejärel paraku ka ise okste vahele takerdus. Päästjad aitasid nii mehe kui tema drooni tõmbredeli abil edukalt puu otsast alla.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

3. augustil kella 17.42 ajal käisid päästjad Põltsamaa vallas Kalikülas eemaldamas teelt purunenud veoautorehvi tükke.

Tartumaa

4. augustil kell 3.29 teatati, et Tartu vallas Puhtaleiva külas jooksis põder autole ette, järsu manöövri tõttu põrkas auto vastu teeperve ning paiskus katusele. Inimesed tõsisemalt viga ei saanud, põder jooksis metsa. Päästjad katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega, aitasid auto ratastele ning hiljem tellitud treileri peale.

Valgamaa

3. augustil kell 14.20 käisid päästjad Otepää vallas Nüpli külas vabastamas teed murdunud puust, mis oli kukkunud kurvikohale ja ohustas liiklust.

Võrumaa

3. augustil kell 11.07 teatati häirekeskusele majapõlengust Setomaa vallas Kremessova külas. Päästjate saabudes oli suvilana kasutatava maja katus juba ära põlenud ja süttinud ka seinad. Tulekahjule pandi piir kell 11.44 ja kustutustööd lõpetati kell 13.10. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Majast jäid püsti vaid söestunud seinad.

Kell 17.52 eemaldasid päästjad Võru vallas Külaoru külas teelt murdunud puu.

Kell 17.57 teatati, et Võrus F. R. Kreutzwaldi tänaval sulges aasta ja 7 kuu vanune väikelaps seestpoolt korteri rõdu ukse ja ema jäi rõdule lõksu. Päästjad sisenesid akna kaudu ja avasid ukse. Ema pääses õnnelikult lapse juurde.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. augustil kell 9.59 andis tähelepanelik kodanik teada, et Narvas Tiigi tänaval põleb järelevalveta lõke. Päästjad kustutasid kasutuseta hoone juures lõõmanud tule veega.

3. augustil kell 22.49 anti häirekeskusele teada, et Narvas Pähklimäe Gümnaasium kooli staadioni juures põles lahtise leegiga kaabel. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid pulberkustutiga põlengu ning kutsusid kohale elektrikud.

4. augustil kell 03.57 põles Narvas Uusküla tänaval lahtise leegiga sõiduauto. Päästjad kustutasid saabumise järel masina ja hoidsid ära tuleleviku lähedal asuvatele autodele. Põlengu tekkepõhjuse väljaselgitamisega tegeleb edasi politsei uurimine.

Lääne-Virumaa

3. augustil kell 16.59 andis tähelepanelik kodanik teada, et Tapal Ambla maanteel lõõmab eramaja hoovis suur lõke. Päästjad ei leidnud saabumise järel lõkke süütajat ning kustutasid lähedal asuvat maja ohustanud tulekolde. Majaomanikule jäeti postkasti voldik, kus tuletatakse meelde ohutu lõkketegemise nõudeid.

3. augustil kell 20.36 anti häirekeskusele teada, et Väike-Maarja vallas Ärina külas lõõmas maja hoovis väga suur lõke. Kuigi päästjad leidsid eest ka omaniku, puudusid lõkke juurest esmased kustutusvahendid. Päästjad kustutasid umbes kaheksa ruutmeetri suuruse lõkke ning nõustasid omanikku.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

3. augustil kell 13.25 põles Lääneranna vallas Pivarootsi külas metsa sees kaks hektarit kuivanud rohumaad, mille päästjad kustutasid enne kui tuli metsa oleks levinud.

Kell 17.02 teatati, et Põhja-Pärnumaal Pärnu-Rakvere mnt 36. km sai jalgrattur autolt löögi. Päästjad reguleerisid politsei tulekuni liiklust, abistasid kannatanu tõstmisel kiirabiautosse ning hiljem transpordil kohale kustutud kopterisse, mis kannatanu Tallinna haiglasse toimetas.

Kell 17.06 käisid päästjad Toosti alevis kustutamas kolme ruutmeetrisel alal turbapinnases olevaid tulekoldeid. Selleks kaevati pinnas käsitsi läbi. ja kasteti veega üle.

4. augustil kell 10.41 teatati, et Saarde vallas Metsaääre külas tuleb metsast suitsu. Päästjad selgitasid drooni abil, et tihedas metsas raske ligipääsuga kohas põleb umbes poole hektariline ala. Praeguseks on moodustatud 500 meetri kauguselt põlenguala juurde kolm tööliini ning kustutustööd käivad. Töödele on kaasatud kustutusvarustuses maasikusõiduk UTV ja ATV.

Raplamaa

3. augustil kella 11.50 ajal eemaldasid päästjad Märjamaa alevis Kuusiku tänaval pooleldi murdunud männipuu, mis ähvardas kukkuda tänavavalgustusele ja ohustas möödujaid.