Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. august

Põhja päästekeskus


Tallinn

4. augustil kell 17.15 said päästjad teate, et Telliskivi tänaval asuvas teenindusettevõttes süttis kohviubade röster. Päästjate saabudes oli teataja pulberkustuti abil põlengu lokaliseerida suutnud, kuid kuna ruumides oli rohkelt suitsu, asusid päästjad ülerõhuventilaatori abil ruume tuulutama. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada rösterisse ning ventilatsioonitorusse ladustunud liigsest tolmust, kuid täpne tekkepõhjus selgub edasise menetluse käigus. Ruumides puudus suitsuandur.

4. augustil kell 22.36 teatas Mustamäe teel asuva viiekordse kortermaja elanik häirekeskusele, et tema naaberkorteri akna vahelt tuleb suitsu, kuid esialgu keegi uksekoputusele ei reageerinud. Õnneks ärkasid tõenäoliselt magama jäänud elanikud naabri telefonikõne peale ning päästjad sisenesid korterisse, kus kõrbes toit. Ohtlik olukord likvideeriti ning ruumid ja trepikoda tuulutati. Lisaks kontrolliti üle ka mitmed teised naaberkorterid. Inimesed õnneks kiirabi abi ei vajanud. Päästjad tuvastasid, et korteris oli suitsuandur, mis paraku ei olnud töökorras. Laest alla kukkunud ning patareist lahti ühendatud andur seati töökorda ning elanik lubas selle kiiremas korras lakke tagasi paigaldada.

Toidukõrbemine leidis aset ka mõned tunnid hiljem Uue-Maailma tänaval, kuhu päästjad 5. augusti öösel kella 00.34 paiku kiirustasid. Seekord töötas korteris ka suitsuandur, mille peale ärkas naaber, kes sellest häirekeskusele teatas, kuid elanik ise oli nii sügavas unes, et anduri häiret ei kuulnud. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning tuulutasid korteri. Elanik kiirabi ei vajanud.

Harjumaa

4. augustil kell 16.53 teavitati häirekeskust, et Kose vallas Nõrava külas põleb puidutöökoda. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et töökoda oli tulest veel puutumata, kuid selle läheduses oli põlema pandud ca 60 ruutmeetri ulatuses prügi, mille seas ohtralt keskkonnale ohtlikke jäätmeid. Päästjad likvideerisid ülisuure ning ohtliku prügihunniku kell 18.21 ning sellest teavitati ka Keskkonnaametit.

5. augustil kell 01.59 teatati, et Saue vallas Vatsla külas põleb midagi ehitusobjekti territooriumil ning töötab ka andur. Paar minutit hiljem teatas põlengust ka objekti valvur. Päästjate saabudes põlesid territooriumil lahtise leegiga soojakud ning tuli levis juba ka kontori suunas. Tulekahju likvideeriti kell 03.47 ning selle tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Möödunud ööpäeval käisid päästjad lisaks veel neljal väljakutsel, mis olid seotud ohutusnõuetele mittevastavate lõkete kustutamisega ning maastiku- ja prügikasti põlengute likvideerimisega. Neist 3 Tallinnas ja üks Harjumaal.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

4. augustil kella 22.36 ajal käisid päästjad Tartu-Räpina mnt 51. km põdra ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, mille tagajärjel auto oli paiskunud kraavi. Inimesed tõsisemalt viga ei saanud, põder hukkus kokkupõrkes. Päästjad eemaldasid teelt purunenud detailid ja põdra korjuse. Põdra viisid hiljem ära kohalikud jahimehed. Autole kutsuti järgi treiler.

Tartumaa

4. augustil kell 14.26 teatati häirekeskusele, et Kastre vallas Igevere külas põleb viljapõld. Päästjate saabumise ajaks oli põllumees põlengualale traktoriga vao ette kündnud ning nii tule leviku peatanud. Poolele hektarile ulatunud tulekahju kustutati materdamise ja veejoaga kell 14.44.

Kella 14.48 ajal süttis Tartu vallas Sootaga külas põhuga põld ja selle keskel põhupallid. Põleng levis 5 hektarile. Tulekahju kustutati kell 16.37. Põlengus hävis 12 põhupalli.

Kell 21.14 teatati, et Elva vallas Vehendi küla piirkonnas mõnesaja meetri kaugusel kaldast seiskus paadi mootor ja kolm inimest ei pääse kaldale. Ilm hakkas pimedaks minema. Rõngu vabatahtlikud pukseerisid hädalised oma paadiga kaldale.

Viljandimaa

5. augustil kell 00.55 teatati, et Viljandis Tähe tn süttis vilja šahtkuivatis vili. Vili lasti šahtist välja ja leitud tulekolle kustutati kell 2.05. Hommikul läksid päästjad uuesti šahti seinte küljes hõõguma hakanud vilja kustutama.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. augustil kell 22.33 teatas tähelepanelik kodanik, et Kohtla-Järvel Käva tänaval põleb majade lähedal järelevalveta lõke. Päästjad kustutasid saabumise järel umbes üheksa ruutmeetri suuruse keskkonda ohustava prügipõlengu.

Lääne-Virumaa

4. augustil kell 15.38 andis tähelepanelik mööduja teada, et Tapal Laial tänaval on mahajäetud majast tunda suitsulõhna. Kohale kiirustanud päästjad leidsid kahekordse maja 2. korruselt hõõguva vaheseina. Päästjad kustutasid umbes poole ruutmeetri suuruse põlengu ning hoidsid ära suurema tulekahju puhkemise. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

4. augustil kella 21.07 ajal kutsuti päästjad Haljala valda Sagadi külla, kus suitses kombain. Päästjate saabumise ajaks oli tunda õrna suitsu, kuid puudus tulekolle. Päästjad jahutasid veega viljakolu ja põhuhakkeseadme ning kontrollisid termokaameraga, et ei oleks edasist põlenguohtu. Päästetööd lõpetati kell 22.26.

4. augustil kell 23.58 käisid päästjad tegemas järelkustutustöid Tapa vallas Imastu külas, kus oli taas süttinud kaks varem põlenud viljapunkrit. Järelkustutustööd lõpetati kell 2.17. Inimestele ja hoonetele ohtu ei olnud. Esimene põleng puhkes 3. augustil kell 00.31, kui tules hävis viljakuivati 100 tonni viljaga ning kaks garaaži nendes olnud tehnikaga.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

4. augusti hommikul süttis Saarde vallas Metsaääre külas mets, kus poolehektarilisel alal põlesid mõned tulekolded. Põleng kustutati kell 11.52.