Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. august

Põhja päästekeskus


Tallinn

5. augustil kell 21.54 helistas häirekeskusesse Mustamäel elav kassiomanik, kelle lemmik oli jalutuskäigu ajal end traksidest lahti tõmmanud ning otsejoones puu otsa suundunud. Kuna omanikupoolne meelitustaktika ei töötanud, tõid kassikese kella 22.43 paiku redeli abil puu otsast alla päästjad.

5. augustil kell 22.06 kutsuti päästjad taaskord Mustamäele, kus Sütiste teel asuva üheksakordse elumaja esimesel korrusel asuva korteri rõdul oli süttinud praht. Päästjad kustutasid põlengu kell 22.26 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel. Inimesed viga ei saanud.

Harjumaa

5. augustil kell 12.06 teatas Loksa linnas Lille tänaval elav kodanik, et tema avatud verandauksest on sisse lipsanud hallikas madu, kes peidab end nüüd paberist poekotis ning elanik ei julge teda puutuda. Kohale saabunud päästjad said nastiku kätte ning toimetasid ta metsa tagasi.

5. augustil kell 15.32 helistati häirekeskusesse teatega, et Lääne-Harju vallas Veskikülas hõõgub maastikul känd ning selle ümbrus. Päästjad likvideerisid esialgsel hinnangul kustutamata lõkkest alguse saanud põlemise kella 17.35 paiku.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

6. augustil kell 5.34 süttis Elva vallas Lembevere külas viljakuivati ahju ümbrus ning tuli levis kahele korrusele. Enne päästjaid summutasid töölised leeke ämbritega vett loopides. Päästjad kustutasid tulekahju kell 7.05.

Kell 8.38 teatati viljakuivati põlengust Kastre vallas Poka külas. Päästjate saabudes oli vili süttinud punkris, kus 30 tonni kaera. Ohus olid ka teised viljaga täidetud punkrid, kuhu tule levik peatati. Päästjad tühjendavad järk-järgult punkrit ja kustutavad hõõguvat kaera. Kustutustööd jätkuvad.

Lõuna-Eesti pommigrupp

5. augustil tegid päästeameti demineerijad kahjutuks Tartu maakonnast Luunja vallast Poksi külast metsatöödel leitud mürsu ja Viljandi lossimägedest leitud saksa päritolu granaadi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. augustil kell 14.28 hakkas Kohtla-Järvel Vahtra tänava kortermaja korteris tööle gaasiandur. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks kaks gaasileket. Päästemeeskond sulges gaasikraani, tuulutas korteri ning teavitas juhtunust korteriühistu esimeest.

5. augustil kell 20.35 anti häirekeskusele teada, et Kiviõlis Uuel tänaval tehti kortermaja akna all grilli. Sellest tõusnud toss häiris teisi majaelanikke, kuid manitsustest grillijad välja ei teinud ja kohale tuli saata päästjad. Pärast päästjate tehtud selgitustööd viidi grill majast ohutusse kaugusse.

Lääne-Virumaa

5. augustil kella 12.44 ajal süttis Vinni vallas Võhu külas viljapõld. Päästjate saabumise ajaks olid kohal viibinud töölised suutnud suuremale põlengule piiri panna. Päästjad kasutasid tulekahju likvideerimiseks UTV-d, ATV-d ja Roela vabatahtliku päästekomando paakautot. Kokku põles 8 hektarit viljapõldu. Tulekahju likvideeriti kella 14.09-ks.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

5. augustil kell 18.26 teatati, et Lääne-Nigula vallas Nõmme külas põleb suur talumaja (7x28 meetrit). Päästjate saabudes oli taluhoone leekides ning üks kõrvalhoone praktiliselt hävinud. Inimene oli majast tervelt välja saanud. Päästjad kaitsesid teist kõrvalhoonet ja kustutasid tulekahju kell 22.09. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Pärnumaa

5. augustil kell 16.19 teatati, et Põhja-Pärnumaa vallas Tarva külas süttis kombaini taga põlema viljapõld. Päästjad kustutasid pooleteisele hektarile levinud tulekahju kolmveerand tunniga.

Kell 17.08 teatati, et Lääneranna vallas Emmu külas põleb kombain ning viljapõld. Päästjate saabudes oli tules kaks hektarit viljapõldu ja lausleekides kombain. Tulekahju kustutati kell 19.32. Kombain hävis tules. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse kombaini tehnilisest rikkest.

Kell 17.16 teatati, et Saarde vallas Metsaääre külas tuleb metsast suitsu ja metsa all on näha tuld. Päästjad piirasid tulekahju ala, mille suuruseks õhtul hinnati umbes 3 hektarit. Ööseks kustutustööd katkestati. Täna hommikul kustutustööd jätkusid.