Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. august

Põhja päästekeskus


Tallinn

9. augustil kell 8.55 anti häirekeskusele teada, et Kristiine linnaosas Tondi tänaval põleb lahtise leegiga sõiduauto. Kuigi omanik püüdis tulekustutiga põlengust jagu saada, see siiski ei õnnestunud. Päästjad kustutasid saabumise järel tulekahju kella 9.22-ks. Põlengus keegi viga ei saanud ja tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. augustil kell 20.46 teatas murelik kodanik häirekeskusele, et inimesed tegid Jõgeva linnas Ravila tänaval suure lõkke ning ise lahkusid. Päästjad leidsid eest umbes kuuemeetrise läbimõõduga järelevalveta jäetud lõkke. Tuli kustutati ning kohale saabunud lõkkeomanikele selgitati tuleohutuse nõudeid.

9. augustil kell 22.23 süttis Põltsamaa vallas Pudivere külas põlema sõiduauto. Sõiduki kapotialune põles suure leegiga. Päästjad kustutasid teadmata põhjusel süttinud sõiduauto. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud, kuid sõiduk hävis tules täielikult.

Valgamaa

9. augustil eemaldasid päästjad Valga vallas Koobasaare külas tugeva tuule tõttu teele kukkunud puu, mis takistas sealset liiklemist.

9. augustil kell 16.23 reageerisid päästjad Otepää vallas Põru külas toimunud liiklusõnnetusele. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

Viljandimaa

9. augustil kella 17.27 ajal eemaldasid päästjad teelt suure puu, mis oli Mulgi vallas Lilli külas kukkunud teele ning jätnud enda taha lõksu kolm autot. Päästjad eemaldasid puu ning autod said taas liikuma.

9. augustil kell 19.39 teatati häirekeskusele, et Võhmassaare külas põleb kaks turbahunnikut. Päästjad kasutasid tulekollete likvideerimiseks ATV-sid ning kustutasid tulekahju kella 21.38ks. Põles ca 20 ruutmeetrit turbapinnast.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Läänemaa

9. augustil kella 23.19 ajal eemaldasid päästjad Haapsalu linnas Lehise tänaval elektriliinidele kukkunud puid. Tugeva tuule tõttu murdusid kaks puud elektriliinidele ning päästjad eemaldasid need.

Saaremaa

9. augustil kell 11.34 vajati päästjaid appi Kuressaares, kus kultuurikeskuse katusele oli kogunenud liigselt vihmavett. Liigne niiskus tegi pahandust juba ka saalis sees, kus laest kukkus alla umbes 10 ruutmeetrit soojustus- ja kipsplaati. Päästjad pumpasid üle põlve ulatunud sadevee katuselt ära ning puhastasid trapiavad. Edasi tegelevad olukorraga ehituseksperdid.

9. augustil kukkus Abrukal keskuse ja Vahase tee vahele suur puu, mis takistas sealset liiklemist. Abruka vabatahtlikud päästjad eemaldasid puu teelt.

9. augustil kell 20.10 ajal kiirustasid päästjad Kärla alevikku, kus pikselöögist oli süttinud põlema kõrvalhoone. Päästjate jõudmise ajaks oli hoone katus lausleekides. Tulekahju likvideeriti kell Kihelkonna, Kuressaare kutseliste ja Salme vabatahtlike päästjate poolt kell 21.18. Hoone hävis tules.