Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. august

Põhja päästekeskus


Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

11. augusti öösel kell 01.10 teavitati häirekeskust, et Tartu linnas Aleksandri tänaval, loobiti maja aknast sõiduteele erinevaid esemeid, mis seal liiklejaid ohtu seadsid. Päästjad puhastasid tee prahist ning teavitasid linna heakorratöötajaid.

Põlvamaa

11. augustil kell 8.25 teatati häirekeskusele, et Räpina vallas Nulga külas on sügavasse kaevu kukkunud kits. Nööridega kaevupõhja laskunud päästjad tõid elusa kitse umbes 9 kaevurõnga sügavuselt välja. Päästetööd lõpetati kell 9.32.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. augustil kell 7.54 andis möödasõitva veoki juht häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Ritsika väikekohas oli näha tööstushoonest tõusmas suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest 3000 ruutmeetri suuruse hoone, millest põles lausleegiga üks umbes 600 ruutmeetri suurune osa. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 8.41. Tules olnud boks oli täidetud bussiistmetega, kõrvalasuvad ruumid said suitsukahjustusi. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel. Sündmuskohale reageeris 5 põhiautot, 2 paakautot, 2 redelautot, vabatahtlik tulekustutusauto, juhtimisauto ning kaks kiirabibrigaadi.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

10. augustil kella 12.00 ajal sõitsid päästjad Saarde valda Saarde külla, kus pererahvas oli oma garaažist leidnud nastiku. Roomaja omal käel minema ajamine ei õnnestunud, seetõttu kutsuti appi päästjad. Nastik püüti kinni ning transporditi turvaliselt metsa.

Raplamaa

11. augustil kell 7.25 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohila vallas Vilivere külas. Aasumäe tänaval oli põlema süttinud elumaja kütteruum. Päästjad lokaliseerisid kiiresti tulekahju ning avasid põlengu täielikuks likvideerimiseks hoone konstruktsioone. Tulekahju likvideeriti kella 08.11ks. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.