Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. august

Põhja päästekeskus


Tallinn

11. augustil kell 19.38 anti häirekeskusele teada, et Lasnamäel Mahtra tänaval on kortermajas tunda kõrbemise lõhna ja näha suitsuvinet. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et ühes korteris oli toit pliidile unustatud. Korter tuulutati ning omanikku nõustati. Elamises olnud suitsuandur ei olnud töökorras.

11. augustil kell 22.00 kutsuti päästjad Haabersti linnaossa Rehe bussipeatuse juurde, kus metsa lähedal põles prügi. Päästjad kustutasid umbes ruutmeetri suuruse isetekkelise prügihunniku.

Harjumaa

11. augustil kella 19.20 ajal oli Kose vallas Oru külas Keskuse teel kukkunud sõiduteele suur puu, mis takistas liiklust. Päästjad likvideerisid ohtlikuolukorra, eemaldasid puu ja taastasid liikluse kella 19.49-ks.

11. augustil kell 19.40 anti häirekeskusele teada, et Viimsi vallas Haabneeme alevikus Männi teel oli vana koolistaadioni otsas tehtud lõket, kuid pärast lõkke kustumist oli pinnas jäänud suitsema. Päästjad kustutasid saabumise järel umbes ruutmeetri suuruse pinnasepõlengu.

12. augustil kell 4.11 andis tähelepanelik kodanik teada, et Saue vallas Laagri alevikus Redise tänaval oli süttinud telk, milles varem oli nähtud inimesi alkoholi tarvitamas. Kohale kiirustanud päästjad likvideerisid mõne minutiga põlengu. Tulekahjus keegi viga ei saanud.

12. augustil kella 6.17 ajal tuli aga päästjatel kustutada Keilas Ehitajate teel seest põlema pandud puud. Puutüvi sai kustutatud kella 6.33-ks.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

11. augustil kell 19.16 sai häirekeskus teate, et Põlvas Pihlaka tänaval põleb pakendikonteiner. Kohalikud elanikud asusid konteinerit kohe ka ise kustutama. Päästjad likvideerisid põlengu lõplikult kella 19.27ks. Miks konteiner süttis, teada ei ole.

12. augusti varahommikul murdis tugev tuul puu teele Kanepi vallas Ihamaru külas. Puu oli sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad eemaldasid takistuse teelt.

Tartumaa

11. augustil kell 17.01 ajal aitasid päästjad Tartus asuvast Raatuse maja keldrist pumbata välja sinna kogunenud sadevett. Keldris olnud ligi kaks meetrit vett pumbati autopumbaga välja ning edasi tegeles olukorra lahendamisega Emajõe veevärk.

11. augustil kella 19.14 ajal eemaldasid päästjad ohtliku puu Tartus Uus tänaval. Puu oli poolmurdunud ning rippus ohtlikult sõiduki kohal. Päästjad eemaldasid ohuks olnud puu.

Valgamaa

11. augustil kell 20.40 ajal eemaldasid päästjad Otepää vallas Päidla külas kurvi peal teele kukkunud puu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. augustil kell 7.54 andis möödasõitva veoki juht häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Ritsika väikekohas oli näha tööstushoonest tõusmas suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest 3000 ruutmeetri suuruse hoone, millest põles lausleegiga üks umbes 600 ruutmeetri suurune osa. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 8.41. Tules olnud boks oli täidetud bussiistmetega, kõrvalasuvad ruumid said suitsukahjustusi.

Suure tõenäosusega sai tulekahju alguse maapinnas põlevkivi põlemisest. Põlevkivi oli kasutatud antud objektil ehitusel täitepinnasena. Teadmata põhjustel hakkas maja läheduses maapinna sees olev põlevkivi põlema 7. augustil, kuid 11. augustil süütas põlevkivi oma kuumuse ja gaasidega garaažis ladustatud bussiistmed. Päästjad kaevasid kopaga 5-8 meetri sügavuse ja 13x8 meetri laiuse augu, et hõõguvat põlevkivi kätte saada. Välja kaevatud põlevkivimass aurab. Kui tuul muudab suunda võivad ümberkaudsed elanikud tunda suitsu ja põlemise lõhnas, mis tuleb väljakaevatud massist. Päästeamet palub häiriva suitsu ja lõhna korral sulgeda aknad.

11. augustil kell 10.02 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Metsapargi tänavaval põleb kuiva muru peal madrats. Päästjad kustutasid saabumise järel diivani.

11. augustil kell 13.02 käisid päästjad Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Altserva tänaval, kus mänguväljakule oli sattunud rästik. Päästjad viisid roomaja üle tee põllule.

Ida-Eesti pommigrupp

11. augustil tehti kahjutuks Ida-Virumaal Alutaguse vallast Konsu külast leitud poolik mürsk koos lõhkeainega, Narva-Jõesuust Mustanina külast leitud 29 erinevat lõhkekeha ja Auvere külast metsatöödelt leitud tankimiin ning Narvast Jõesuu tänava jõeveest leitud mürsk.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

11. augustil kell 15.27 teatati häirekeskusele tulekahjust Häädemeeste vallas Penu külas. Päästjate saabumisel põles kahekordne elumaja, mille teise korruse otsaaknast ulatus välja lahtine leek. Päästjad asusid maja koheselt kustutama nii väljast, kui suitsusukeldusvarustuses päästjad majast seest. Tulekahjus hävis maja teine korrus täielikult, esimene korrus sai tugevaid vee- ja suitsukahjustusi. Kustutustööd kestsid kella 18.06ni. Tulekahju tekkepõhjust hetkel veel teada ei ole, selle selgitab välja menetlusinspektor.

11. augustil kell 19.02 kiirustasid päästjad Pärnu linnas Vana-Rääma tänavale, kus oli põlema süttinud suur prügikonteiner. Parkimisplatsil asunud prügikasti põleng likvideeriti paari minutiga. Süttimise põhjust teada ei ole.

12. augusti öösel kella 01.33 ajal teavitati päästjaid, et Audru alevikus on kalmistu tee otsas kukkunud teele puu, mis ohustas öösel pimeduses sõitjaid. Päästjad eemaldasid puu teelt ja vabastasid tee ohutuks liiklemiseks.