Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. august

Põhja päästekeskus


Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

12. augustil kell 19.46 teavitati häirekeskust, et Põltsamaa vallas Pikknurme külas põletatakse lõkkes autorehve. Päästjad leidsid eest järelevalveta jäetud lõkke, kus oli põletatud autorehve ning lõkke läheduses oli veel hulganisti rehve. Päästjad kustutasid keskkonnaohtliku lõkke.

Põlvamaa

13. augustil kell 01.59 said päästjad väljakutse Kanepi valda Palutaja külla, kus inimene põletas lõkkes keskkonnaohtlikke jäätmeid – prahti, juhtmeid ja plastikut. Päästjad kustutasid lõkke.

Tartumaa

12. augustil kell 13.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Jaama tänaval immitseb ühest korterist gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad, politseinikud ja kiirabi asusid kontrollima olukorda, kui kell 13.56 toimus plahvatus, mille tõttu sai kannatada üheksa inimest. Plahvatuses vigastada saanud kaks päästjat, kaks patrullpolitseinikku ning kiirabiautojuht viibivad raskete vigastustega haiglas. Korterist välja toodud 46-aastase mehe vigastused olid aga nii rasked, et ta suri eile õhtul haiglas. Juhtunu täpsemate asjaolude välja selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

12. augustil kell 22.14 ajal eemaldasid päästjad Kastre vallas Mäksa külas elektriliinidele kukkunud puu. Päästjad saagisid puu tükkideks ning vabastasid elektriliinid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. augustil kell 14.41 andis tähelepanelik kodanik häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Kalevi tänaval oli märgata endises kutsekooli hoones sissepääsu juures suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid hoonest seest põleva prügihunniku. Pärast kustutustööde lõpetamist kontrollisid päästjad hoone üle, et ei oleks mujal tulekoldeid. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

12. augustil kell 15.51 märkasid tähelepanelikud inimesed Väike-Maarja vallas Kiltsi alevikus põlevat põhupalli ning asusid käsikustutiga seda kustutama. Vaja oli ka päästjate abi, kes põlengu lõplikult likvideerisid. Esialgsetel andmetel süttis põhupall äikese tagajärjel.

13. augustil kella 8.13 ajal süttis Rakveres F. G. Adoffi tänaval veoauto SCANIA peal olev külmutusseade. Kuna veok oli maja vahetus läheduses, oli süttimisohus ka hoone. Kuigi veokijuht püüdis põlengut ise kustutada, see tal ei õnnestunud. Kohale kiirustanud päästjad likvideerisid tulekahju kella 8.41-ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

12. augustil kell 12.00 reageerisid päästjad liiklusõnnetusele Järva valda Vainjärve külla. Päästjad eemaldasid teelt välja sõitnud autol süttimisohu ning andsid kannatanu üle kiirabile.

Läänemaa

13. augustil kell 8.26 sai häirekeskus teate tulekahjust Haapsalu linnas Puise külas. Päästjate saabudes põles kuivatihoone, suurusega 15x40 meetrit, lausleegiga ning pool hoonet oli tules juba hävinud. Hoones sees põlesid autokummid ja muud töökojas olnud esemed. Päästjad asusid kaitsma teist, põleva hoonega kokku ehitatud poolt. Tulekahju levikule saadi piir kella 9.39ks. Tulekolletele ligi pääsemiseks veetakse hoonest välja heinapalle ja teisi põlevmaterjale. Hetkel kustutustööd veel kestavad.

13. augustil kell 9.22 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Lääne-Nigula vallas Päri külas, kus maanteel oli kraavi sõitnud kütuseauto. Päästjad andsid kannatanu üle kiirabile, peatasid tankuril kütuselekke ning eemaldasid veokil süttimisohu.

Pärnumaa

12. augustil kella 13.46 ajal reageerisid päästjad Pärnus Lina tänaval juhtunud liiklusõnnetusele. Päästjad lükkasid veoauto ja sõiduauto kokkupõrkes vigastada saanud sõiduauto teelt ära ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

12. augustil kella 14.55 ajal anti häirekeskusele teada, et Pärnu linnas Sillutise tänaval asuva vana haiglahoone katusel on ohtlikult lahti tulnud katuseplekk, mis võib sealt tuulega lendu minna ja inimestele ohtu kujutada. Päästjad eemaldasid katusepleki, lisaks ühe vihmaveerenni ning mõned ohtlikud katusekivid, et tagada ohutus, kuniks hoone omanikud maja turvalisuse üle vaatavad.

12. augustil kell 16.43 ajal toimus liiklusõnnetus Pärnus Hobuse tänaval. Päästjad puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.