Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-16. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

13. augustil kell 16.00 andis mööduja teada, Mustamäel Siili tänaval oli 8-aastase poisi jalg jäänud karusselli vedrude vahele kinni. Teataja jäi ootama päästjate saabumist, kes kell 16.13 hüdrauliliste vahenditega poisi jala vabastasid. Laps anti üle kiirabile.

13. augustil kella 22.35 ajal oli Pirital libastunud naisterahvas ning kukkunud umbes 20 meetri kõrguselt kaldast alla. Päästjad, politseinikud ja kiirabitöötajad transportisid naise võsast välja kiirabi autosse. Teekond masinani oli 70 meetrit pikk. Kannatanu oli teadvusel ning ta viidi haiglasse.

14. augustil kell 03.08 märgati Mustamäe teel kortermaja 3. korrusel rõdul tuld. Kohale kiirustanud päästjad kasutasid rõdule pääsemiseks tõmbredelit ning kustutasid rõdul põleva vaiba. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

14. augustil kell 16.21 ajal sõitis Mustamäel E. Vilde teel veoauto furgooniosaga vastu puuoksa, mille tagajärjel murdus kogu puu auto peale. Päästjad eemaldasid veokilt puu, mis oli kahjustanud auto furgooni nurka.

15. augustil kell 05.14 anti häirekeskusele teada, et Erika tänaval põles prügimaja ning ohus oli lähedal asuv sõiduauto. Päästjate saabumise ajaks oldi masina omanikku teavitatud ning auto oli viidud ohutusse kaugusse. Päästjad kustutasid prügimaja, milles põles kaks plastkonteinerit kella 5.34-ks.

Harjumaa

16. augustil kell 03.40 anti häirekeskusele teada, et Kose vallas Tuhala külas tuleb kahekordse elumaja keldrist musta suitsu. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud suutnud ise suurema põlengu kustutada. Süttinud oli maaküttekatel. Päästjad viisid läbi järelkustutuse, ventileerisid ja kontrollisid ruumid üle. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada elektririkkest. Kuna hoones puudus suitsuandur, tuli päästjatel ka see paigaldada.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa
14. augustil eemaldasid päästjad Jõgeva vallas Pööra külas teele kukkunud puu.

Tartumaa

13. augustil kell 11.40 teatati häirekeskusele, et Tartu vallas Äksi alevikus põleb viljapõld ning sellel tööd teinud kombain hõõgub. Päästjad kustutasid ligi seitsmele hektarile levinud viljapõllu põlengu kella 12.39ks. Lisaks jahutasid päästjad turvalisuse tagamiseks üle ka kombaini, millest põleng alguse sai.

15. augustil kell 10.35 eemaldasid päästjad teelt Tartu linnas Vorbuse külas puu.

15. augustil kell 15.29 teatati häirekeskusele, et Tartu linnas Turu tänaval on suitsema hakanud sõiduauto. Päästjad kustutasid sõiduki ning katsid umbes kümne ruutmeetri suuruse õlilekke absorbentainega.

Valgamaa

13. augustil kell 15.59 said päästjad väljakutse liiklusõnnetusele Valga vallas Hargla külas. Inimene oli teelt välja sõitnud autos kinni. Päästjad vabastasid kannatanu autost hüdraulilisi töövahendeid kasutades ning andsid inimese kiirabile üle.

13. augustil eemaldasid päästjad teedelt puid Otepää vallas Nüpli külas, 14. augustil Otepää vallas Mägestiku külas ja Risttee külas. 15. augustil eemaldati puud teedelt Otepää vallas Mäekülas ja Tõrva vallas Möldre külas.

Viljandimaa

13. augustil kell 16.46 teatati häirekeskusele kuivatipõlengust Viljandi vallas Tänassilma külas. Päästjad lokaliseerisid lahtise leegiga põlenud katlamaja ja kuivati vahelise seina kella 17.03ks. Tulepesade otsimine ja sündmus lõpetati täielikult kella 18.11ks.

15. augustil kell 15.47 eemaldasid päästjad kukkumisohus puu teelt Viljandi vallas Odiste külas.

Võrumaa

13. augustil kell 12.35 sõitsid päästjad Setomaa valda Väike-Rõsna külla, kus sõiduautol olid hakanud kapoti all suitsema ülekuumenenud juhtmed. Leeki ei olnud, kuid tunda oli plastmassi põlemise lõhna. Päästjad kontrollisid auto üle ning likvideerisid süttimisohu.

13. augustil kell 19.48 teatati häirekeskusele tulekahjust Võru linnas Pikal tänaval. Keevitamisel süttinud sõiduauto olid suures osas kustutanud kohalviibijad. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult kell 19.55.

14. augustil leidsid päästjad Setomaa vallas Rääsolaane külas kodukülastust tehes, suitsu sisse ajava küttekolde. Kontrollimisel tuvastasid päästjad korstnast vaablaste pesa, mistõttu küttekoldel tõmme puudus. Päästjad eemaldasid vaablaste pesa ning tuulutasid ruumid.

14. augustil kell 15.49 teatati häirekeskusele keskkonnaohtlikust lõkkest Võru linnas Jaama tänaval. Lõke, milles põletati ohtlikke jäätmeid, kustutati ning teavitati olukorrast Keskkonnaametit.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. augustil kell 22.28 kustuti päästjad Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Kasteheina tänavale, kus magamistoas oli suur riidekapp kukkunud naisterahvale peale. Päästjad aitasid naise kapi alt välja ning andsid üle kiirabile.

15. augustil kell 10.57 oli Alutaguse vallas Pootsiku külas sõiduteele kukkunud puu, mis sulges mõlemad sõidusuunad. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ja vabastasid tee liiklusele kell 11.11.

15. augustil kell 13.43 anti häirekeskusele teada, et Toila vallas Kukruse külas on Uikala prügilas märgata leeke ja tugevat suitsu. Suurendatud jõududega reageerinud päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 15.58-ks, peale mida jätkati kopa abil tulekollete avamist ning järelkustutustöid. Lõplikult likvideeriti tulekahju kell 18.24. Sündmusele reageerisid päästemeeskonnad Kohtla-Järve, Jõhvi, Iisaku, Kiviõli ja Sillamäe päästekomandodest, operatiivkorrapidaja ning Mäetaguse vabatahtlikud - kokku 4 põhiautot, 3 paakautot, pumbajaam ning Uikala prügila ekskavaator.
16. augusti hommikul suundusid päästjad taas prügilat kustutama. Kustutustööd jätkuvad.

15. augustil kella 16.24 ajal leidis Kiviõli päästemeeskond väljakutselt tagasi sõites Kohtla-Nõmmel Tööstuse tänaval maha langenud puu, mis oli sulgenud pool Kohtla-Nõmme kaevandusmuuseumisse viivast tänavast. Päästjad likvideerisid kiiresti ohtliku olukorra ja vabastasid tee.

15. augustil kell 17.16 ajal oli naisterahvas jäänud Sillamäe Maksimarketi tualetti luku taha. Kaupluse töötajad ja turvamees olid teinud kõik, et naist ruumist välja aidata, kuid see ei õnnestunud. Päästjad avasid ukse ning naine pääses parklas autos oodanud 4-kuuse imiku ja teda valvanud sõbranna juurde.

15. augustil kell 17.29 anti häirekeskusele teada, et Narvas oli Joala tänaval sõiduteele kukkunud puu. Samal ajal, kui politseinikud reguleerisid liiklust, eemaldasid päästjad liiklejaid ohustanud puu.

15. augustil kell 18.10 kutsuti päästjad Alutaguse valda Katase külla, kus naabreid oli hakanud häirima kibe lõkkesuits. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et tünnis põletati ehitusprahti. Päästjad lasid lõkke tegijatel keskkonda ohustava tulekolde kustutada. 

Lääne-Virumaa

13. augustil kella 14.55 hakkas Viru-Nigula vallas Nugeri külas tossama teraviljakombain. Kohal viibinud inimesed kasutasid käepärast olnud tulekustuti ära, kuid kahjuks sellest ei piisanud ning appi tuli kutsuda päästjad. Kella 15.36-ks oli Kunda päästekomando meeskond ohtliku olukorra likvideerinud. Vaid poolteist tundi hiljem anti häirekeskusele teada, et sama kombain oli suundunud põllule edasi töötama ning seekord olid masinast välja löönud leegid. Ka sel korral said kohalviibijad suuremad leegid kustutatud, kuid päästjad likvideerisid põlengu lõplikult kella 17.43-ks. Kombain enam põllule tagasi ei läinud, vaid see viidi remonditöökotta.

13. augustil kell 22.56 kutsuti päästjad Kadrinasse tankla juurde, kus oli süttinud tänavavalgustuse post ning sellelt kukkunud lamp süüdanud ka rohu. Kohale kiirustanud Kadrina vabatahtlikud päästjad kustutasid põlengu kahe ämbritäie veega.

Ida-Eesti pommigrupp

13. augustil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Alutaguse vallast Agusalu külast leitud lennukipomm ja Narva-Jõesuust Auvere külast leitud 235 erinevat lõhkekeha.

14. augustil tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Hundinurga külast leitud üheksa mürsku, kolm granaati ja miinipildujamiin.

15. augustil tehti kahjutuks Lääne-Viru maakonnast Tapa vallast Loksa külast leitud käsigranaat ja Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Hundinurga külast leitud 44 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

14. augustil kell 19.49 said päästjad väljakutse Paide linna Mäekülla, kus teataja sõnul põles sõiduauto. Kõrval asunud inimesed aitasid tulekahju kiiresti lokaliseerida enne päästjate saabumist. Päästjad aitasid auto lõplikult kustutada ning auto teelt eemale viia.

15. augustil eemaldasid päästjad puu teelt Türi vallas Kullimaa külas.

Läänemaa

13. augustil kell 8.26 sai häirekeskus teate tulekahjust Haapsalu linnas Puise külas. Päästjate saabudes põles lausleegiga kuur, suurusega 15 x 40 meetrit ning pool hoonet oli tules juba hävinud. Hoones sees põlesid autokummid ja muud töökojas olnud esemed. Päästjad asusid kaitsma teist, põleva hoonega kokku ehitatud poolt. Tulekahju levikule saadi piir kella 9.39ks. Tulekolletele ligi pääsemiseks veeti hoonest välja heinapalle ja teisi põlevmaterjale. Tulekahju likvideeriti kell 13.23. Tulekahjus hävis kaks kolmandikku 500 ruutmeetrisest hoonest, päästa õnnestus üks kolmandik. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Pärnumaa

14. augustil kell 15.11 ajal eemaldasid päästjad üle tee kukkunud suure oksa Pärnu linnas Käo tänaval ning 15. augustil kell 8.31 Lääneranna vallas Tuhu külas eemaldati teele kukkunud puu. Puu eemaldati teelt ka Põhja-Pärnumaal Pööravere külas.

14. augustil kell 18.22 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas Turu tänaval on süttinud sauna sein. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 18.38. Tulekahju täielikuks likvideerimiseks avati ruumi konstruktsioone. Tulekahju likvideeriti kell 18.56. Tulekahju tekkepõhjust hetkel teade ei ole.

15. augustil kell 13.17 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Pärnu linnas Liiva külas. Kahe sõiduauto kokkupõrke tulemusel oli vaja päästjate abi ühe kannatanu autost välja aitamiseks. Kannatanud anti kiirabile üle ning päästjad puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

15. augustil kell 14.01 said päästjad väljakutse Lääneranna valda Rauksi külla. Põlema oli läinud puidust seintega laohoone, kus ladustati ehitusmaterjale. Päästjate saabudes oli hoone katus sisse langenud ning hoone põles lahtise leegiga. Hoone hävis tulekahjus täielikult. Põleng likvideeriti kell 15.46.

Raplamaa

13. augustil kella 14.31 ajal sõitsid päästjad Märjamaa valda Kausi külla, kus põles umbes kaks hektarit viljapõldu. Päästjad likvideerisid tõenäoliselt kombainist alguse saanud tulekahju kell 15.03.

14. augustil eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Märjamaa vallas Sipa külas ja 15. augustil kell 10.42 Rapla linnas Põllu tänaval.

15. augustil eemaldati puid veel ka Märjamaa vallas Konuvere külas ning Vana-Vigala külas.