Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. augustil kell 9.53 anti häirekeskusele teada, et Telliskivi tänaval on märgata musta suitsu ning mehi askeldamas lõkke ümber. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et lõkkes põletati kaableid. Tulekolle kustutati ämbritäie veega.

16. augustil kell 12.34 kutsuti päästjad Nõmmele Kitsale tänavale, kus maja hoovis tehti suurt lõket, mis asus hoonele ning autodele väga lähedal. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest järelevalveta jäetud ning tuleohutusnõuetele mittevastava lõkke. Välja ilmunud lõkkemeistrile viidi läbi selgitustöö ning kästi tulekolle kustutada.

Harjumaa

17. augustil kell 01.28 anti häirekeskusele teada, et Paldiskis Sadama tänaval põles maja vahetus läheduses lahtise leegiga kaubik. Kohale kiirustanud päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 01.48. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada elektrisüsteemi rikkest.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

16. augustil kell 11.08 teatati häirekeskusele, et Kastre vallas Aardla külas oli süttinud ühekordne elumaja. Inimesed olid hoonest väljas. Päästjate kohale jõudmise ajaks oli maja katus tules hävinenud ning tuld oli võtnud ka kõrvalhoone. Elumaja hävis tules täielikult ning kõrvalhoonel hävis tulekahjus katus. Päästjad likvideerisid tulekahju kella 13.48ks Tulekahju tekkepõhjust hetkel teada ei ole.

16. augustil kell 14.34 helistas mures kodanik häirekeskusele, et Lähte alevikus on kukkunud siil 1,5 meetri sügavusele asfaldiauku. Päästjad tõstsid siili august välja, kes seepeale elusalt ja tervelt loodusesse vudis. Päästjad teavitasid asfaldiaugust ka kohalikku omavalitsust.

17. augustil kell 02.52 sai häirekeskus teate tulekahjust Peipsiääre vallas Kodavere külas. Päästjate saabudes oli ühekordne elumaja lausleegis, elanikke hoones ei olnud. Päästjad asusid koheselt kustutustöödele ning said põlengule piiri peale kell 03.32. Lõplikult likvideeriti tõenäoliselt elektrilühisest alguse saanud eluhoonepõleng kella 6.36-ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. augustil kell 19.19 anti häirekeskusele teada, et Narvas Elektrijaama teel oli kukkunud koer kaevu. Päästjad aitasid metsas asuvast veega täidetud kaevust koera välja. Pärast vabadusse pääsemist jooksis loom oma tavapäraseid toimetusi tegema.

16. augustil kell 20.10 käisid päästjad Toilas Uuel tänaval kustutamas järelevalveta lõket, kus põletati prügi ning millest omakorda oli süttinud kulu.

17. augustil kell 6.09 kutsuti päästjad Jõhvi Pargi tänavale, kus oli kassipoeg jäänud peadpidi võrkaeda kinni. Kell 6.20 olid päästjad looma vabastanud ning teatajale üle andnud. Kass viga ei saanud.

Lääne-Virumaa

16. augustil kella 11.22 ajal oli Rakveres Vabaduse tänaval kukkunud suur puu sõiduteele ning sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad eemaldasid liiklejaid ohustava puu kella 11.39-ks ning taastasid liikluse.

16. augustil kell 16.38 kutsuti päästjad Tapale Valve tänavale, kus raudtee ääres põles ühekordne aiamaja. Päästjad likvideerisid tulekahju kella 17.39-ks. Aiamaja hävis tules ning põlengu tekkepõhjused on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

16. augustil tehti kahjutuks Narva-Jõesuust leitud 53 erinevat lõhkekeha ning lokaliseeriti Lääne-Viru maakonnast Väike-Maarja vallast metsast leitud mürsk.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

16. augustil kella 9 ajal hommikul eemaldasid päästjad tugeva tuule tõttu teele kukkunud puu Haapsalu linnas Kiltsi külas.

Pärnumaa

16. augustil kell 11.41 said päästjad teate, et Pärnus Papsaares asuvas Olerexi tanklas on kaubik, mille mootoriruum on hakanud suitsema. Päästjad eemaldasid sõidukil akujuhtme ning kontrollisid auto ohutuse tagamiseks üle.