Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. augustil kella 12.03 ajal kukkus Kesklinnas Kaupmehe tänaval puu elektriliinidele ja sõiduautodele. Päästjad eemaldasid masinatele kukkunud puu ning pärast elektriku saabumist ka purunenud elektriposti.

18. augustil kell 20.19 anti häirekeskusele teada, et Lasnamäel Liikuri tänaval on kortermajas kuulda suitsuanduri signaali. Päästjad leidsid saabumise järel eest põletushaavadega korteriomaniku, kes oli söögi tegemise käigus süttinud toiduõli püüdnud veega kustutada. Päästjad tuulutasid korteri ning andsid omaniku üle kiirabile. 

18. augustil kell 20.34 kutsuti päästjad Lasnamäele Läänemere teele, kus sügavkülmiku sulatamise käigus oli vigastatud gaasitoru, mis hakkas lekkima. Päästjad eemaldasid saabumise järel külmiku vooluvõrgust ning omanik lubas esimesel võimalusel tehniku kutsuda. Elanikud meditsiinilist abi ei vajanud.

18. augustil kell 23.16 andis naaber teada, et Mustamäel Akadeemia teel on kortermajas kuulda suitsuanduri signaali ning tunda kõrbelõhna. Kohale saabunud päästjad leidsid viiekordse maja viimaselt korruselt korteri, kus seltskond küpsetas kana, mis kahjuks liiga küpseks sai. Päästjad tuulutasid toa ning viisid läbi kodunõustamise.

Möödunud ööpäeval said päästjad tugevast tuulest tingitud teedele, sõidukitele ja elektriliinidele kukkunud puude eemaldamiseks Tallinnas kaks väljakutset ja Harjumaal üheksa väljakutset.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

Möödunud ööpäeval murdis tugev tuul teele puid mitmel pool. Mustvee vallas Raadna külas kukkus suur mänd elektriliinidele ning vedas raskusega viltu ka elektriposti. Puu kukkus teele ka Tabivere-Visusti maantee 6. kilomeetril. Päästjad eemaldasid puud.

Põlvamaa

Möödunud ööpäeval murdis tugev tuul puid teele mitmel pool. Räpina vallas Viluste külas kukkus puu teele ning sulges selle täielikult. Kanepi vallas Puugi külas kukkus puu teele Maaritsa-Otepää maantee 9. kilomeetril. Kanepi vallas Veski külas, Räpina vallas Köstrimäe külas ning Kanepi vallas Jõgehara külas kukkusid puud sõiduteele ning päästjad eemaldasid need.

19. augustil kell 00.32 teatati häirekeskusele tulekahjust Kanepi alevikus A. Weizenbergi tänaval. Päästjad tuvastasid toidukõrbemise ning tuulutasid ruumid. Keegi õnnetuses vigastada ei saanud.

Tartumaa

18. augustil murdis tuul Elva vallas Koruste külas puu elektriliinidele. Vabatahtlikud päästjad eemaldasid puu liinidelt. Tartu vallas Pataste külas kukkus puu üle tee ning sulges selle liikluseks. Päästjad saagisid puu tükkideks ning eemaldasid takistuse. Tartu vallas Voldi külas, Elva vallas Rannakülas ning Külaaseme külas kukkusid puud teele ning päästjad eemaldasid need.

18. augustil kell 16.23 ajal süttis Tartu linnas Ravila tänaval olnud elektrijalgratas. Põlema oli läinud jalgratta aku. Päästjad eemaldasid ratta hoidlast ning jahutasid akut kuni tehnikute saabumiseni.

Valgamaa

Möödunud ööpäeval murdis tugev tuul puid teele mitmel pool. Tõrva vallas Helme alevikus kukkus puu Valga-Uulu maanteele ja sulges mõlemad sõidusuunad. Puu kukkus teele ka Kirikukülas Tõrva asula märgi juures ning Ala külas. Puurina-Lüllemäe-Litsmetsa maantee 22. kilomeetrile oli tuul langetanud neli puud korraga. Puude eemaldamise ajal kukkus teele veel lisaks kaks puud. Päästjad eemaldasid need kõik. Lisaks kukkus puu teele ka Valga vallas Lepa külas.

Viljandimaa

18. augustil murdis tuul puu teele Viljandi linnas Lembitu puiesteel. Puu kukkus teele ning rebis maja küljest kaasa ka elektrikaabli. Päästjad märgistasid kaabli ning kinnitasid kaablid ohutult kuni elektrike saabumiseni, et liiklus võiks jätkuda. C.R.Jakobsoni tänaval Viljandis, vajus elektripost tee kohale ning traadid rippusid üle tee, osaliselt ka maas. Päästjad eemaldasid traadid ning posti teelt. Viljandi vallas Tinnikuru külas oli teele langenud mitu puud, mille päästjad eemaldasid.

Võrumaa

Möödunud ööpäeval murdis tugev tuul teele mitmeid puid. Antsla vallas Anne külas kukkus vana kuivanud kuusk teele ning sulges sealse liikluse. Kassi külas kukkus puu Võru-Kuigatsi-Tõrva maanteele. Võru vallas Rõssa külas kukkus teele kaks puud. Kraavi külas oli kukkumisohus suur vana pärn, mille päästjad koos Transpordiameti inimestega teelt eemaldasid. Puu kukkus teele ka Võru vallas Sõmerpalu alevikus ning Võru linnas Tartu tänaval kukkus puu maja juures väljasõiduteele. Päästjad eemaldasid liiklustakistused.

19. augustil kell 00.22 sõitsid päästjad Võru valda Kõo külla, sest elektrikaabel oli lühises ning süütas elektriposti, mille päästjad kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. augustil kell 13.22 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järvel Endla tänaval põleb lausleegiga garaaži katus. Kohale kiirustanud päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 14.33. Tulekahju edasise leviku ärahoidmiseks tuli avada ka kõrvalasuvad garaažiboksid. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

18. augustil kella 14.18 ajal kiirustasid päästjad Kohtla-Järvele Järveküla teele, kus oli lausleekides kahekordne kasutuseta elumaja. Kuna hoone asus koolimaja vahetus läheduses, asusid päästjad kaitsma kooli võimaliku süttimise eest. Tulekahju lokaliseeriti kell 16.30. Elumaja hävis tules praktiliselt täielikult. Põlengu tekkepõhjused on selgitamisel. Päästesündmusele reageerisid kolm põhiautot, paakauto, redelauto, politsei ja kiirabi.

18. augustil kell 17.30 anti häirekeskusele teada, et Narva-Jõesuus Kalda tänaval tuli mahajäetud kolmekordsest tööstushoonest musta suitsu. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et hoone esimesel korrusel põlesid vana mööbel ja prügi. Päästjad kustutasid umbes 20 ruutmeetri suuruse põlengu kella 18.46-ks. Esialgsetel andmetel võis tegemist olla süütamisega.

Lääne-Virumaa

18. augustil kell 15.48 leidis väljakutselt tagasi sõitev Väike-Maarja päästekomando Väike-Maarja vallas Pudivere külas järelevalveta lõkke. Kuna lõkke tegemise tuleohutusnõuded sätestavad, et lõket ei tohi järelevalveta jätta, kustutasid päästjad ümbrust ohustava tulekolde. Mõne aja pärast ilmus välja lõkkemeister, kes ei mõistnud, miks päästjad tema kätetöö kustutanud olid, ja vajas seepärast nõustamist.

Möödunud ööpäeval said päästjad tugevast tuulest tingitud teedele kukkunud puude ja elektriliinide eemaldamiseks Lääne-Virumaal 8 väljakutset ja Ida-Virumaal 11.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

18. augustil kukkus Haapsalu linnas Nõmme külas üks puu elektriliinile ning teine puu kukkus kõrgepingeliinile. Esimese puu eemaldasid päästjad ise, teise eemaldamine jäeti elektrikele.

Pärnuma

18. augustil kell 10.06 teatati häirekeskusele tulekahjust Lääneranna vallas Salevere külas. Kuivatis oli suitsema hakanud vili, otsest põlemist ei olnud. Vili lasti kuivatist välja ning kontrolliti tulekoldeid. Kella 10. 40-ks oli sündmus lõpetatud.

Möödunud ööpäeval murdis suur tuul teele puid mitmes Pärnumaa paigas. Treimani külas kukkus puu teele ning sulges ühe sõidusuuna, Audru-Tõstamaa-Nurmsi maantee 15. kilomeetril kukkus puu sõiduteele ning sulges selle täielikult, Võiste alevikus olid kaks puuoksa üksteisele peale kukkunud ning ohustasid liiklemist. Suured puud kukkusid teele ka Audru alevikus Muti ringteel, Valgeranna puhkealale viival teel, Ermistu külas, Tõlli külas. Pärnu linnas Suur-Veski tänaval kukkus puu sõiduautole ning ladvaosa sõiduteele, inimesed kannatada ei saanud. Saarde vallas Leipste külas kukkus puu elektriliinidele ja Metsaääre külas, Pärnu-Jaagupis ja Peantse külas kukkusid puud sõiduteele. Audru alevikus Kirikumetsas oli kaks puud kukkunud teele. Pärnu linnas Aia tänaval oli kukkumisohus metallist elektripost, mille päästjad fikseerisid koormarihmadega puu külge, kuni elektrike saabumiseni. Karusselli ja Auli tänava osa suleti seniks liikluseks. Pärnus kukkus puu teele ka Saare tänaval.

Raplamaa

18. augustil kell 9.23 käisid päästjad kustutamas turbapinnast Rapla Vallas Pirgu külas. Põles ca kaheksa ruutmeetrit turbapinnast, mille kustutamise lõpetasid päästjad kell 10.09.

18. augustil eemaldati puu teelt Märjamaa vallas Silla –Jädivere maantee 20 kilomeetril, Kehtna vallas Nadalama ja Reonda külades

Saaremaa

18. augustil eemaldasid päästjad puu teelt Ansi külas.