Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-23. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. augustil kell 10.38 saabus häirekeskusele teade, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval põleb eluhoone vahetuses läheduses kaablihunnik. Kohale saabunud päästjad kustutasid hunniku ning tegid põletajale selgitustööd, et lõkkes ei tohi põletada muud, kui immutamata kuiva puitu, oksi, kiletamata pappi ja paberit ning muud töötlemata looduslikku materjali.

20. augustil helistati häirekeskusesse murega, et Nõmme linnaosas Kreegi tänaval on 7-aastase lapse jalg jalgratta kere ja pedaali vahele tugevasti kinni jäänud. Päästjad vabastasid lapse jala ning andsid ta üle kiirabile, kes talle tervisekontrolli teostas.

21. augustil kell 23.07 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Suur-Paala tänaval asuvas ehituskeemia tootmisettevõttes oli märgata suitsu. Inimesi tol hetkel hoones ei viibinud. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et hetkel veel teadmata põhjustel oli Macroflexi täiteliinil tekkinud põleng, mida valvetöötaja oli ka ise kustutada püüdnud. Päästjad lokaliseerisid põlengu kell 23.26 ning selle täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

22. augustil kell 9.46 helistati hädaabinumbrile teatega, et Mustamäe linnaosas asuva Maxima kaupluse ühes kassas midagi kärssab. Päästjad avasid saabudes kassaaluse ning tegid kindlaks, et kärssama oli läinud kassa lindi- ja puldikondensaator. Juhtmed ühendati lahti ning ohtlik olukord likvideeriti kell 10.03. Probleemiga paluti edasi tegeleda kaupluse juhatajal.

22. augustil kell 17.56 teatati päästjatele, et Põhja-Tallinna linnaosas Sõle tänaval asuva elumaja rõdu all põleb praht. Päästjate saabudes põles prahihunnik lahtise leegiga ning see kustutati kell 18.08.

23. augustil kell 00.15 helistas häirekeskusesse murelik kodanik, kes oli oma hotellituba otsides ekslikult sattunud Tallinna kesklinnas asuva majutusettevõtte katusele, kus ta juba 3 tundi veetnud oli ning tunneli lõpus kuidagi valgust ei näinud. Kohale saabunud päästjad aitasid mehe kella 00.30 ajal kaheksandalt korruselt alla ning andsid ta üle politseile. Kiirabi abi ta ei vajanud. Kodanik lubas, et ta enam kunagi katustele ronima ei lähe.

Harjumaa

19. augustil kell 14.53 teatati häirekeskusele, et Saue linnas Tule tänaval asuva tankla juures põleb haagissuvila. Päästjad leidsid saabudes eest haagises lahtise leegiga põleva voodi, mis kustutati kella 15.11 paiku. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

19. augustil kell 18.49 teatati häirekeskusele, et Tartus Rahu tänaval tuleb viiekorruselise kortermaja esimese korruse korterist suitsu. Päästjad sisenesid korterisse ning tõid sealt välja naisterahva, kes anti kiirabile tervisekontrolliks üle. Proua oli jäänud voodis sigaretiga magama ning süütas põlema voodi kõrval asunud ratastooli. Inimene ärkas suitsuanduri signaali peale ning kustutas ise ratastooli, avas akna ning jäi ootama päästjaid. Päästjad ventileerisid ja kontrollisid ruumid ohutuse tagamiseks üle.

20. augustil kell 4.03 said päästjad väljakutse Tartu linna Ujula tänavale, kus oli põlema süttinud köögis olnud elektriboiler. Elanikud olid juhtme seinast eemaldanud ning leek sumbus seejärel ise. Päästjad kontrollisid ning ventileerisid ruumid.

20. augustil kell 18.03 teatati häirekeskusele, et Elva vallas Käo külas põletatakse keskkonnaohtlikke jäätmeid ning lõkkest eraldub musta suitsu. Päästjad tuvastasid, et lõkkes põletatakse traktorilinti ning ümber lõkke oli näha õlilaike. Päästjad kustutasid keskkonnaohtliku lõkke ning edasi tegeles olukorraga politsei.

21. augustil kell 00.30 ajal põles Tartu linnas Jaamamõisa tänaval roller. Päästjate saabumise ajaks oli roller tules praktiliselt hävinenud. Päästjad likvideerisid põlengu.

22. augustil kell 11.33 teatati häirekeskusele, et Kastre vallas Veskimäe külas on praamile sõita üritanud auto vajunud poolenisti vette. Päästjad tõstsid auto tagaosa pneumaatiliste töövahenditega üles, tõmbasid parve vastu kallast tagasi ning auto sõitis korrektselt parve peale. Auto ega parv vigastada ei saanud.

22. augustil kell 15.21 ajal oli Tartus Uus tänava viiekordse maja ühes korteris näha tulekahju. Naaber kustutas köögipliidile jäetud punutud korvi, mille põlemine omakorda süütas ülejäänud pliidi ümber olnud esemed. Inimesed kannatada ei saanud, päästjad kontrollisid korteri ohutuse üle ning ventileerisid ruumid.

Põlvamaa

20. augustil kell 00.38 teavitati häirekeskust, et Põlva vallas Jaanimõisa külas põleb väike kuur-aiamaja. Päästjate saabumise ajaks oli majake tules praktiliselt hävinud. Tulekahju tekkepõhjust hetkel teada ei ole. Tulekahju likvideeriti kell 1.37.

Valgamaa

20. augustil kell 14.14 ajal leiti kuivast settekaevust sinna kukkunud kährik ja koer. Umbes 1,5 meetri sügavusel olnud koer aidati kaevust välja ning anti üle loomakaitsjatele. Kährik toodi samuti kaevust välja ning tema jooksis metsa.

Viljandimaa

20. augustil kell 20.12 vajati päästjaid appi Viljandis Puiestee tänaval. Jalgrattaga sõitnud lapse jalg oli jäänud raami ja pedaali vahele tugevasti kinni. Päästjad vabastasid lapse jala ning arstlikku abi ta ei vajanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. augustil kell 11.07 said päästjad väljakutse Narva linna Kreenholmi tänavale, kus teataja sõnul oli tema naaberkorterist kuulda anduri häiret. Kuna korteris kedagi ei viibinud, tuli päästjatel olukorra tuvastamiseks siseneda ruumidesse akna kaudu, mis oli õnneks avatud asendis. Tuvastati, et elanik oli kodust lahkudes toidu gaasipliidile unustanud, mis nüüd kärssama oli läinud. Kella 11.15 ajal olid päästjad ruumid tuulutanud ning ohutuse huvides ka gaasikraani kinni keeranud. Õnneks olid korteris olemas nii töökorras suitsu- kui vingugaasiandur, mis tänu tähelepanelikule naabrile aitasid ohtliku olukorra kiiresti tuvastada.

20. augustil kell 11.27 teatati, et Jõhvi linnas Veski tänaval asuvas kortermajas on lifti kinni jäänud 4 inimest, kellest üks väikelaps. Pühadega seoses ei saanud hädalised avariinumbrilt kedagi kätte ning seetõttu tuli inimesed liftist välja aidata kohale kiirustanud päästjatel.

21. augustil kell 6.18 sai häirekeskus teate, et Narva-Jõesuu linnas Kalevi tänaval on tuld võtnud elumaja vahetus läheduses asuva kuuri katus. Päästjad alustasid saabudes koheselt kuuri katuse kustutamisega ning teostasid edasise ohutuse huvides ka kontrollavamisi, mis aitasid tuvastada veel mitmeid tulekoldeid. Kell 9.42 oli tulekahju likvideeritud ning kuuri omanikuga lepiti kokku ka pärastlõunane kontroll.

21. augustil kell 18.55 saabus häirekeskusele teade, et Sillamäel Ranna tänaval asuva neljakordse elumaja viimasel korrusel on tunda suitsuhaisu. Kohale kiirustanud päästjad märkasid saabudes, et ühest neljandal korrusel asuva korteri aknast tuleb tõepoolest heledat suitsu ning kuna koputamisele keegi ei reageerinud, avati korteriuks jõuga. Korterist leiti joobetunnustega elanik ning pliidile unustatud kärssav toit. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra, tuulutasid ruumid ning kiirabi abi korterielanik õnneks ei vajanud.

22. augustil kell 1.50 said päästjad teate, et Narvas Puuvilla tänaval põleb garaažide juures mitu veoautot. Päästjate saabudes põlesid 5 veokit lahtise leegiga ning neid asuti koheselt kustutama. Kella 2.49 ajal oli põleng lokaliseeritud ning alustati järelkustutustöödega. Lõplikult likvideeriti põleng kell 4.15 ning inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

20. augustil kell 15.45 teatati häirekeskusesse liiklusõnnetusest Paide linnas Kirisaare külas. Päästjad kasutasid hüdraulilisi töövahendeid, et lõigata ühest autost välja kannatanu ning anda ta kiirabile üle. Autodel eemaldati süttimisoht ning peatati kütuseleke.

Pärnuma

19. augustil kell 10.39 ajal juhtus Pärnu linnas Lemmetas külas liiklusõnnetus, kus reka sõitis kraavi. Päästjad peatasid õnnetuse tõttu tekkinud kütuselekke ning likvideerisid sõidukil süttimisohu.

20. augustil kell 23.36 ajal aitasid päästjad Pärnus Kooli tänaval lifti kinni jäänud inimesi. Tehnilise rikke tõttu tõrkus lift esimese ja teise korruse vahel edasi liikumast ning päästjad laskusid nööridega kolmandalt korruselt lifti katusele, et manuaalselt lift liikuma saada. Inimesed pääsesid välja ning liftitehnikud tegelesid rikke kõrvaldamisega edasi.

21. augustil kell 14.59 teatati häirekeskusele, et Pärnus, umbes 30 meetri kaugusel kaldast, on jõel liikunud kummipaat ümber läinud. Paadis olnud päästevarustuseta mees ronis paadi peale ning püüdis ise kaldale sõuda. Päästjad ujusid kannatanuni ning tõid paadiomaniku kaldale.

22. augustil kell 13.34 kiirustasid päästjad Tori valda Niidu külla, kus kortermaja esimese korruse korteris oli inimene jäänud suitsetades magama ning süüdanud põlema madratsi. Õnneks jäi inimene terveks, päästjad viisid põleva madratsi õue ning kustutasid selle ja ventileerisid ruumid. Et korteris ei olnud ka suitsuandurit, paigaldasid päästjad selle samuti.

Raplamaa

21. augustil hilisõhtul kell 22.59 teatati häirekeskusele, et Rapla vallas Koikse külas on tehtud suurem lõke ning see järelevalveta jäetud. Päästjad kustutasid ohutuse tagamiseks koheselt 2x2 meetrise järelevalveta lõkke.

Saaremaa

22. augustil kell 15.42 teatas möödakäija, et Kuressaares Tuule tänaval on põlema süttinud prügikast. Päästjad tuvastasid, et tulekahju oli alguse saanud sinna visatud kuumast tuhast. Päästjad kustutasid prügikasti.