Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. august

Põhja päästekeskus

Harjumaa

23. augustil kell 17.24 laekus häirekeskusele teade, et Peetri alevikus Reti teel asuva ettevõtte territooriumil on veok sõitnud otsa metallist esemele, mille tagajärjel on purunenud kütusepaak ning maha valgunud ca 100 liitrit diiselkütust. Kohale saabunud päästjad asusid koheselt likvideerima paagi edasist leket ning seejärel paigaldasid lekke kohale kogumisvanni. Kella 18 paiku oli leke peatatud ning saepuruga sai lokaliseeritud kütuse edasivalgumine. Kell 18.38 asuti maha valgunud kütust teisaldama mahutisse ning katkisest paagist pumbati ümber ka sinna alles jäänud kütus. Juhtunust teavitati Keskkonnainspektsiooni ning AS-i Tallinna Vesi. Päästesündmus lõppes kell 19.13.

24. augustil kell 4.22 helistati häirekeskusesse ning anti teada, et Harku vallas Suurupi külas põleb vana mahajäetud pioneerilaager. Kohale kiirustanud päästjate saabudes põles hoone 70% ulatuses lahtise leegiga ning seda asuti koheselt kustutama. Kustutustööd lõpetati kell 6.25 ning keegi selles viga ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus ei ole hetkel veel teada.

24. augustil kell 6.55 sõitsid päästjad Laulasmaale, kus Keila-Joa ühistranspordi peatuses oli teele kukkunud puu, mis haaras endaga kaasa ka elektriliini. Kuna kukkunud puu sulges ühe sõidurea, siis asuti seda koheselt eemaldama ning seejärel märkasid päästjad veel ka teist teele kukkunud puud, mis samuti mootorsae abil eemaldati. Katkised elektrikaablid tõmmati teelt kõrvale ning tähistati ohulindiga. Sündmusest teavitati ka tänavavalgustusettevõtet ning kohalikku omavalitsust.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

23. augustil kell 22.09 said päästjad teate, et Tartus Mõisavahe tänava kortermaja ühest aknast tuleb suitsu ning kuulda on suitsuanduri häiret. Korteriomanik oli magama jäänud ning unustanud toidu pliidile küpsema. Õnneks oli korteris suitsuandur, mis käivitus toidukõrbemisest tekkinud suitsu peale ning äratas ka inimese, kes asus ärgates kohe tube tuulutama. Päästjad kontrollisid ruumid ohutuse tagamiseks üle ning seadsid suitsuanduri töökorda tagasi.

Põlvamaa

23. augustil kell 16.23 teatati häirekeskusele, et Põlvas Mammaste teel on valgustuspost pikali sõidetud ning selle seest ripuvad välja katkised elektrijuhtmed. Päästjad isoleerisid väljaulatuvad juhtmed ning piirasid ohuala niikauaks, kuni elektrikud olukorra lahendavad.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. augustil kell 11.07 said päästjad teate, et Narva linnas Rahu tänaval asuvast garaažist tuleb suitsu. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et suitsu levimist põhjustas garaažis seisva auto soojustussüsteem, mis oli sisse lülitatud seetõttu, et garaažis magama jäänud noortel külm ei hakkaks. Kuna aga garaažiboksil puudusid ventilatsiooniavad, siis kogunes sinna korralik heitgaasipilv. Päästjad avasid kiiresti uksed ning tuulutasid boksi. Noortele viidi läbi põhjalik selgitustöö, miks selline tegevus võib lõppeda traagiliste tagajärgedega. Antud juhul oli noortega kõik korras ning kiirabi abi nad ei vajanud.

23. augustil kell 21.40 saabus häirekeskusesse teade, et Sillamäe linnas Mere puiesteel asuva eluhoone ühes korteris on tunda gaasilõhna ning töötab andur. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et eaka naise korteris oli tõepoolest vingugaasi kontsentratsioon üle normi ning leidsid põhjuse vannitoas asuvast gaasiboilerist. Päästjad sulgesid boileri ning võtsid ühendust Sillamäe gaasiavarii tehnikutega, kes lubasid hommikul vanainimese juurde kohale tulla. Elanik lubas, et enne tehnikutelt loa saamist ta boilerit edasi ei kasuta.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.