Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-25. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

25. augusti öösel kell 1.52 said päästjad teate tulekahjust Tallinnas Tuukri põigus. Päästjad selgitasid saabudes, et tuld oli võtnud kahekordse büroohoone esimesel korrusel asuv elektroonikaseade, mis kustutati kell 2.37. Inimesi õnnetuse hetkel büroos ei viibinud ning esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada elektrilühisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

24. augustil kell 11.58 reageerisid päästjad Mulgi valda Õisu järve supluskohta, kus paat oli jäänud mootoriaku tühjenemise tõttu järvele ning tugeva tuule tõttu ei saanud enam iseseisvalt kaldale. Päästjad veeskasid paadi ning võtsid abivajajad koos paadiga sleppi ning tõid kaldale. Inimestega oli kõik korras.

24. augustil kell 21.31 sõitsid päästjad Põhja-Sakala valda Navesti külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Kaks autot oli sõitnud otsa kahele põdrale. Päästjad reguleerisid politsei saabumiseni liiklust ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest. Loomadega tegelesid jahimehed.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Järvamaa

25. augusti varahommikul teavitati häirekeskust, et keegi oli Paide linnas Valasti külas langetanud puu üldkasutatavale sõiduteele. Päästjad eemaldasid liiklejatele ohuks olnud puu teelt ning kuna sellist olukorda on juhtunud piirkonnas ka varem, teavitati olukorrast politseid.

Pärnumaa

25. augustil kell 04.14 teatati häirekeskusele, et Lindi külas on põlema süttinud sõiduauto. Päästjate saabumisel põles sõiduk lausleegiga. Päästjad kustutasid sõiduki ning kontrollisid ka läheduses olnud hoone ohutuse tagamiseks üle. Täielikult tules hävinenud sõiduki süttimise põhjust päästjatel teada ei ole.

Saaremaa

24. augustil kell 17.05 said päästjad väljakutse Karja külla, kus oli põlema süttinud traktor. Päästjate saabumise ajaks oli omanik suutnud omal jõul suurema tule maha saada ning päästjate ülesandeks jäi masina mootoriruum jahutamiseks veega üle kasta. Päästjate hinnangul põhjustas süttimise ülekuumenenud väljalasketorustik.