Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

Möödunud ööpäeval said päästjad kokku 6 väljakutset (neist 3 Tallinnas ja 3 Harjumaal), mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele 26. augustil kell 19.35 said päästjad väljakutse Piritale, kus Hõbekuuse teel olid elektripostid puuokste raskuse all ohtlikult viltu vajunud ning liinid särisesid mitmest kohast. Päästjad piirasid saabudes ohuala ning märkasid seejärel Hõbekuuse teel veel ühte kohta, kus elektriliinid tuulega liikuvate okste all ohtlikult särisesid. Kohale kutsuti elektrikud, kes probleemiga edasi tegelesid ning sündmuse kestel peatati politsei poolt ajutiselt liiklemine Hõbekuuse teel.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kokku kolmel väljakutsel Harjumaal, mis olid seotud teedele kukkunud puude eemaldamisega.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

26. augustil kell 12.04 said päästjad väljakutse Põlva valda Tilsi külla, kus oli põlema süttinud viljakuivatusahi. Leeki väljaspoole ei tulnud, tulekolle oli kuivatusahjus sees. Kustutamiseks lasti märg vili kuivatusahjust välja ning tulekahju likvideeriti kell 13.40.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. augustil kell 18 teatati häirekeskusesse, et Kohtla-Järvel Olevi tänaval ripub vanem meesterahvas eluhoone neljanda korruse tellingu küljes. Kohale kiirustanud päästjate saabudes rippus mees tellingu tugivarda küljes ning oli seal omal jõul vastu pidanud ca 30 minutit. Selgus, et mees oli läinud tellingute kattekilet kinnitama ning seejärel õnnetult libastunud. Päästjad vabastasid mehe, tõid ta alla ning andsid tervisekontrolliks üle kiirabile. Õnneks oli temaga kõik korras.

26. augustil kell 21.42 kutsuti päästjad taaskord Kohtla-Järvele, kus Uus-Tehase tänaval oli tuld võtnud tänavavalgusti. Päästjad likvideerisid valgusti põlengu kell 21.53 ning seejärel kutsuti kohale tehnikud tänavavalgusettevõttest, kes sündmusega edasi tegelesid.

Lääne-Virumaa

26. augustil kell 21.53 käisid päästjad väljakutsel Kadrina vallas Hulja alevikus, kus põles sõiduauto kapotialune. Päästjad kustutasid põlengu kell 22.24 ning inimesed selles viga ei saanud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

26. augustil kell 10.37 said päästjad teate, et Türi vallas Röa külas on maha kukkunud elektriliin ning süütanud põlema liinide aluse pinnase. Päästjad ootasid, kuni elekter liinidest välja lülitati ning kustutasid umbes ühe ruutmeetrise põlengu.

Saaremaa

26. augustil kell 11.02 vajati päästjaid appi Kuressaares Talve tänaval, kus kokku oli põrganud kaks sõidukit. Päästjad likvideerisid autodel süttimisohu ning reguleerisid politsei saabumiseni liiklust.

27. augustil kell 02.54 sai häirekeskus teate, et Sakla külas põleb puukuur. Tulekahju likvideeriti kell 03.57. Kindlaks tegemata põhjusel põlenud 4 x 4 meetri suurune puukuur hävis tules täielikult.