Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-30. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. augustil kell 00.53 kiirustasid päästjad appi kiirabile seoses Tallinna kesklinnas umbes 5 meetri kõrguselt kukkunud nooremehega. Kukkumine leidis aset, kui noorukid olid jalutanud jalgpalliväljaku lähistel müüri peal ning üks neist õnnetult komistas. Päästjad avasid kiirabile värava, valgustasid ala ning aitasid kannatanu kiirabiautosse.

28. augustil kell 06.12 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Põhja puiesteel asuva kahekordse eluhoone ühes korteris põleb konditsioneer ning töötab ka andur. Päästjate saabudes oli põleng kiiresti levinud juba ka kardinatele ning mööblile. Toas olnud inimesed olid korterist väljunud, kuid kuna suits oli levinud ka üldkoridori, evakueerisid päästjad ka teiste korterite elanikud. Kella 06.26-ks oli põleng lokaliseeritud ning alustati tuulutamisega, mis lõpetati kella 07.29 paiku. Ükski inimene kiirabi abi ei vajanud ning põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

28. augustil kell 11.09 helistati häirekeskusesse teatega, et Haabersti linnaosas Saviliiva teel on sidetrassi ehituse käigus vigastada saanud gaasitrass ning on tunda gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad piirasid ohuala ning sulgesid gaasitrassi kraanid. Edasi tegelesid sündmusega gaasiavariitehnikud. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

28. augustil kell 20.04 teatati häirekeskusele, et Pirita linnaosas Maarjamäel on kaks meesterahvast u 20 meetri kõrguselt alla kukkunud. Kohale saabunud päästjad tõid ühe kannatanu järsakust alla ning andsid üle kiirabile. Haiglasse toimetati ka teine vigastada saanud mees.

28. augustil kell 20.09 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Sütiste teel asuva viiekordse elumaja neljanda korruse korterist tuleb suitsu ning uksekoputusele keegi ei vasta. Kohale kiirustanud päästjad sisenesid korterisse ning leidsid tulekolde magamistoast. Õnneks elanikku põlengu hetkel kodus ei viibinud. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 20.23 ning seejärel tuulutati ka trepikoda ja viienda korruse korterid, kuhu suits levinud oli. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

28. augustil kell 22.31 teatati häirekeskusele Lasnamäe linnaosas ringi jalutavast põdrast. Kohale saabunud päästjad jälgisid põdra liikumist ning püüdsid teda liiklusest eemale suunata. Südaöö paiku olid päästjad drooni abil tuvastanud, et põder liigub tühermaa kandis ning liiklusele ega inimestele ohtu ei kujuta. Lasnamäele eksinud põdraga tuli päästjatel tegeleda ka 29. augustil, mil loom (ei ole teada, kas tegemist oli sama loomaga) metsatukka karjatati.

29. augustil kell 17.16 said päästjad väljakutse Weizenbergi tänaval asuvale mänguväljakule, kus torukujulise kännu sisse oli kinni jäänud laps. Vanemad püüdsid last ka ise vabastada, kuid kuna see ei õnnestunud, siis aitasid lapse välja kohale saabunud päästjad. Laps kiirabi abi ei vajanud ning ta anti üle vanematele. Kännu võtsid päästjad kaasa, kuna sellesse on ka varem ühel korral laps kinni jäänud.

29. augustil kell 19.35 teatati, et Lasnamäe linnaosas Raadiku tänaval asuva elumaja lifti on kooliealine laps kinni jäänud. Päästjad vabastasid saabudes lapse neljanda ja viienda korruse vahele kinni jäänud liftist ning teavitasid juhtunust liftifirmat.

29. augustil kell 20.16 teatati päästjatele, et Lasnamäe linnaosas Linnamäe teel põleb sõiduauto kapotialune. Päästjad kustutasid saabudes lahtise leegiga põlenud sõiduki mootoriruumi, inimesed selles õnnetuses kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

Harjumaa

28. augustil kell 13.35 teatati, et Rae vallas Jüri alevikus leiti kraavist uppununa eakas meesterahvas. Päästjad tõstsid uppunu ca 2 m sügavusest kraavist välja. 

29. augustil kell 16.56 saabus päästjatele väljakutse Anija valda Vikipalu külla, kus suvilarajoonis eluhoonete vahetus läheduses põles lahtise leegiga kuur. Päästjate saabudes põles kahel kinnistul kokku kolm kuuri, neist kaks lahtise leegiga. Päästjad alustasid koheselt nii kustutustöödega kui tuleleviku piiramisega läheduses asuvatele hoonetele. Põleng likvideeriti kella 19.36 paiku ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada ühte puukuuri plastalusele ladustatud tuhast. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

28. augustil kell 20.56 teatati, et Tartus Jaama tänaval tuleb kortermaja neljanda korruse aknast musta suitsu. Päästjad otsisid tulekahjus korteri üles ning sisenesid suitsu täis ruumidesse, kus põles diivan. Tulekahju kustutati käsikustutiga. Diivan oli tõenäoliselt süttinud sellel olnud akulaadijast, mis oli ühendatud akuga. Inimesi korteris ei olnud. Päästjad avastasid köögis gaasipliidi, millel tuli all. Gaasipliit lülitati välja. Korteriomanikku asus otsima politsei.

29. augsutil kella 15.28 ajal kärssas Tartus Märja alevikus korteri esikus laelambi voolualaldi. Päästjad eemaldasid tuleohtliku voolualaldi vooluvõrgust.

Valgamaa

29. augustil kell 9.11 eemaldasid päästjad teelt Valga vallas Kaagjärve külas murdunud ja sõidusuunad osaliselt sulgenud puu.

Viljandimaa

28. augustil kell 4.26 käisid päästjad Viljandi vallas Heimtali külas teelt eemaldamas murdunud puuoksa.

29. augustil kella 3.09 ajal põles Põhja-Sakala vallas Koksvere külas elektripost ja selle otsas kurepesa. Elektrikud tagasid elektriohutuse ja päästjad kustutasid tulekahju.

Kell 6.45 teatati, et Viljandis Loode tänaval on korterist kuulda appihüüdeid. Päästjad avasid jõuga ukse ning leidsid põrandalt kapi ja seina vahele kukkunud vanema meesterahva, kes ei saanud enam ise püsti. Abivajajaga tegelesid edasi kiirabitöötajad.

30. augustil kell 4.32 teatati, et Viljandi vallas Sultsi külas Imavere-Viljandi-Karksi-Nuia mnt 66. km on kraavi sõitnud rekka. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja panid väikesele kütuse lekkimise kohale alla ämbri ning absorbentainet. Ühtlasi puhastati tee purunenud detailidest ja prügist. Rekka minema toimetamine jäi juhi ja omanikfirma korraldada.

Võrumaa

28. augustil kell 20.10 teatati, et Võrus Olevi tänaval on murdunud puu purustanud aia ja kukkunud sõiduteele. Päästjad eemaldasid liiklust ohustava puu mootorsae abil.

Kell 20.54 käisid päästjad Võru vallas Palometsa külas teelt eemaldamas osaliselt murdunud ja pool sõiduteed sulgenud puud.

29. augustil kell 9.03 eemaldasid päästjad murdunud puu teelt Antsla vallas Koigu külas.

Kella 20.59 ajal eemaldasid päästjad murdunud puu teelt Võru vallas Hutita külas.

Lõuna-Eesti pommigrupp

29. augustil tegid demineerijad kahjutuks Võru maakonnast Setomaa vallast Määsi külast leitud 11 erinevat mürsku ja Viljandi maakonnast Põhja-Sakala vallast Pilistvere külast leitud käsigranaadi RGD-33.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. augustil kell 20.29 teatati päästjatele, et Kohtla-Järvel Kukruse linnaosas asuva kahekordse elumaja ühes esimese korruse korteris toimub korstnas tahmapõleng. Päästjad selgitasid saabudes, et tahmapõleng toimus korstna alumises osas ning põleng likvideeriti. Elanikul keelati enne korstnapühkija saabumist küttekollet kasutada. Kahjuks puudusid elamises nii suitsu- kui ka vingugaasi andurid.

28. augustil kell 17.39 said päästjad teate, et Toila vallas Peeri külas põleb mahajäetud kuur. Päästjate saabudes põles kuur lahtise leegiga. Põleng saadi kontrolli alla kella 17.56 paiku ning likvideeriti lõplikult kella 18.39-ks. Hoone hävis tulekahjus täielikult. 

28. augustil kell 20.38 saabus häirekeskusele teade, et Kohtla-Järve linnas Järveküla teel asuva neljakordse tsentraalgaasiga elumaja trepikojas on tunda gaasilõhna. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid kella 20.53 paiku korteri, kus gaasileke aset leidis, sulgesid gaasikraani ning tuulutasid nii korteri kui trepikoja. Juhtumist teavitati ka korteriühistu esimeest ning elanikul paluti kiiremas korras kohale kutsuda gaasiavariitehnikud ja seadmeid seni mitte kasutada.

29. augustil kell 18.41 said päästjad teate, et Narva linnas Puškini tänaval asuva neljakordse mahajäetud hoone kolmandalt korruselt on näha suitsu. Kohale saabunud päästjad leidsid tulekolde, milleks osutus kolmandal korrusel asuv uks ning likvideerisid põlengu kell 19.06. Tekkepõhjus ei ole veel selge.

29. augustil kell 21.48 kutsuti päästjad Sillamäele, kus Ranna tänaval asuva neljakordse elumaja esimeselt korruselt oli tunda suitsuhaisu ning kuuldus ka anduri häire. Päästjad tuvastasid saabudes korteri, kust suitsu levis ning leidsid sealt eest põleva madratsi ja joobetunnustega meesterahva, kes suitsetades voodisse magama oli jäänud. Põleng kustutati kell 22.13 ning korterielanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

28. augustil kell 14.21 ajal eemaldasid päästjad tugeva tuule tõttu teele kukkunud puu Häädemeeste vallas Metsakülas. Kella 14.48 ajal eemaldati Tihemetsas elektriliinidele kukkunud puu.

Saaremaa

28. augustil kell 18.13 teatati häirekeskusele tulekahjust Kuressaares Muru tänaval. Treipingi elektrikaablist süttis elumajaga kokku ehitatud garaaž. Päästjad leidsid põlengukolde garaažist ning lokaliseerisid selle veerand tunniga. Tulekahju likvideeriti lõplikult kell 18.43.

29. augustil kella 17.55 ajal eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Kalli külas.