Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30.-31. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

30. augustil kell 18.26 said päästjad väljakutse Tallinnasse Viru Väljakule, kus teatajal oli 10 m sügavusse kanalisatsioonikaevu kukkunud hinnaline sõrmus. Kohale saabunud päästjad said väärtusliku ehte kaevust kätte kella 18.37 paiku ning tagastasid selle tänulikule omanikule.

30. augustil kell 19.51 saabus häirekeskusele teade, et Lasnamäe linnaosas asuvas metsatukas on näha musta suitsupilve. Päästjad selgitasid kohapeal, et tegemist oli lõkkega, milles põletati kaableid ning põletajad ise olid päästjate saabumise ajaks loomulikult juba jalga lasknud. Alles jäänud ohutusnõuetele mittevastav lõke kustutati kell 20.08.

Harjumaa

30. augustil kell 22.58 teatati, et Harku vallas Vääna-Jõesuu külas põleb mahajäetud pioneerilaagri maja. Päästjad leidsid saabudes tulekolde hoone teiselt korruselt ning likvideerisid selle kella 00.14 paiku. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning põlengu tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

30. augustil kella 11.29 ajal põles Kastre vallas Kriimani külas talu hoonete lähedal prügikonteiner. Päästjad hoidsid ära tule leviku hoonetele ja kustutasid tulekahju. Konteiner hävis tules. Põlengu tekkepõhjus jäi esialgu selgusetuks.

Kella 12.35 ajal käisid päästjad Tartus Narva maanteel kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid teelt avariilised sõidukid ja tekkinud õlireostuse. Sõidukite juhid said esmaabi kiirabitöötajatelt.

Kell 21.18 said päästjad väljakutse Kambja vallas Soinaste külas sõiduauto ja mootorrattaga juhtunud liiklusavariile. Avariis hukkus kaks mootorrattal olnud inimest. Päästjad tagasid tuleohutuse ja puhastasid tee edasiseks ohutuks liiklemiseks vedelikest ja purunenud detailidest.

Viljandimaa

30. augustil kella 17.23 ajal avastasid koduomanikke ohutusalaselt nõustavad päästjad Abja-Paluojas Pärnu mnt vingugaasireostusega korteri ja sealt ennast halvasti tundva mehe. Vingumürgistuse tunnustega mees anti üle kiirabitöötajatele, kes ta turgutamiseks haiglasse toimetasid. Vingugaas oli tuppa imbunud liiga vara suletud ahjusiibri tõttu.

Lõuna-Eesti pommigrupp

30. augustil tegid päästeameti demineerijad kahjutuks Tartu linnast Kandikülast leitud raketi M-8.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. augustil kell 15.18 teatati häirekeskusele, et Viru-Nigula vallas Aseri alevikus on hoone remonttööde käigus leitud umbes peopesasuurune elavhõbedakogus. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest u 200 grammi elavhõbedat, mis oli kummipirni seest põrandale valgunud ning lisaks veel ühe purgi nimetatud ainega. Tervisekahjustusi tekitav ohtlik aine koguti ühte purki kokku ning korteriühistu esimees viis selle ise Kunda jäätmejaama utiliseerimisele. Inimesed viga ei saanud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

30. augusti hilisõhtul kell 23.52 ajal käisid päästjad Häädemeeste vallas Võiste alevikus aitamas koera, kes oli kukkunud kaaneta kaevu. Käärdi tänaval asunud paari meetri sügavusest kaevust välja aidatud koer pääses vigastusteta. Paraku leidsid päästjad lähikonnast veel kaks pooliku kaanega ohtlikku kaevu, mis asusid pika rohu sees. Niisugused kaevud on suureks ohuks lemmikloomadele ja elanikele, kes sinna ootamatult võivad sisse kukkuda. Ohtlikest kaevudest teavitati kohalikku omavalitsust.

Raplamaa

30. augustil kell 20.10 said päästjad teate, et Kohila alevis asuva vana paberivabriku abihoonest tuleb suitsu. Päästjad leidsid mahajäetud hoones põleva diivani ning kustutasid selle kella 20.25-ks.