Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30.-31. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

31. augustil kell 14.37 said päästjad väljakutse Estonia puiesteele, kus filmivõtete käigus oli naisterahvas käele viga saanud ning kiirabiauto talle appi tõtates õnnetul kombel metallkonstruktsioonide vahele kinni jäänud. Päästjad vabastasid auto hüdrauliliste tööriistade abil kella 15.07 paiku.

31. augustil kell 19.05 said päästjad teate, et Haabersti linnaosas Lahepea tänaval on elektritõukerattaga liigelnud kodanik saanud löögi autolt, mille tagajärjel ratas keset teed suitsema hakkas. Päästjad kustutasid tossava liiklemisvahendi ning sõidukijuht ise kiirabi abi õnneks ei vajanud.

31. augustil kell 20.20 paiku olid Mustamäe linnaosas Sütiste teel asuva kortermaja lifti kinni jäänud kaks täiskasvanut ja kaks last. Kuna liftifirma tehnikutele helistades öeldi abi saabumise ajaks ca pool tundi, siis kutsuti kohale päästjad, kes inimesed liftist kella 20.29 paiku vabastasid.

1. septembril kell 00.27 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Pelguranna tänaval on öised grillijad oma lõkke kustutada unustanud ning kohale saabunud päästjad tegid seda ise.

Harjumaa

31. augustil kell 15.29 teatati häirekeskusele, et Saku vallas Roobuka külas põleb elumaja kõrval sõiduauto. Päästemeeskonna saabudes olid sõidukiomanikud tule ise maha saanud ning päästjad kontrollisid ohutuse huvides üle võimaliku edasise süttimisohu, mida õnneks ei tuvastatud. Inimesed viga ei saanud ning põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

Lõuna päästekeskus

Suuri päästesündmusi möödunud ööpäeval ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

31. augustil kell 17.41 teatati häirekeskusele, et Narva linnas Puškini tänaval põleb kahekordne mahajäetud hoone. Päästjad sisenesid saabudes hoonesse ning leidsid tulekolde esimeselt korruselt, kus põles uks. Põleng likvideeriti kella 18.07 paiku ning juhtunust teavitati ka Narva linnavalitsust.

31. augustil kell 19.01 said päästjad väljakutse Kohtla-Järvele, kus Ahtme linnaosas Aru tänaval põles kahekordne mahajäetud hoone. Päästemeeskond tuvastas saabudes prahipõlengu hoone esimesel korrusel, põleng likvideeriti kell 19.36. 

31. augustil kell 20.45 helistati häirekeskusesse teatega, et Narva linnas Daumani tänaval põleb üheksakordse eluhoone teisel korrusel asuva korteri köök ning töötab suitsuandur. Kohale saabunud päästjad leidsid eest köögis põleva elektripliidi ning kustutasid selle kell 21.01. Selgus, et pliit oli süttinud toidu valmistamise ajal. Elanik kiirabi abi ei vajanud ning põlengu täpse tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

31. augustil kell 14.01 sõitsid päästjad Haapsalu linna Posti tänavale. Kaevetööde käigus oli maa seest tulnud välja vana kütusemahuti. Lähemal uurimisel selgus, et 30ndatel aastatel oli sama koha peal asunud tankla, mille jäänuk ilmselt nüüd maa seest nähtavale ilmus. Kuna päästjad mahutis leket ei tuvastanud, siis anti sündmus üle kohalikule omavalitsusele, kes organiseerib kütuse utiliseerimise.

Pärnumaa

31. augustil kell 18.51 ajal süttis Kilingi-Nõmmes Pärnu tänaval põlema muruniiduk. Päästjad kustutasid käivitamisel süttinud käsiniiduki mõne minutiga. Inimesed viga ei saanud.

1. septembril kell 1 öösel kiirustasid päästjad Sindi linna Kooli tänavale, kus viiekordse kortermaja ühes korteris oli tunda juhtmete suitsemise lõhna. Päästjad tuvastasid, et elektriboileril oli rike, mistõttu see ühendati elektrivõrgust lahti. Probleemi lahendamisega tegeleb spetsialisti abiga omanik ise.