Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 01.-02. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

1. septembril kell 11.14 teatati häirekeskusele, et Tallinnas Liivalaia tänaval asuva elumaja 11. korruse korteris põleb saun. Kohale kiirustanud päästjate saabudes olid korterielanikud evakueerunud ning alustati kustutustöödega. Saunapõleng lokaliseeriti kell 11.36 ning seejärel alustati suitsutuulutamisega, mida mõnevõrra raskendas asjaolu, et korteris puudusid avatavad aknad. Lisaks kontrolliti üle ka kõik naaberkorterid. Tulekahju likvideeriti lõplikult kella 12.29 paiku ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada kerisele liiga lähedale paigutatud riideesemetest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

1. septembril kell 16.55 helistas häirekeskusesse laps, kes teatas, et nägi Lasnamäel asuva toidupoe juures pealt, kuidas kajakas ründas tuvi. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et tuvi oli tõepoolest rünnaku tagajärjel vigastada saanud ning toimetasid ta loodusesse toibuma.

1. septembril kell 20.52 saabus häirekeskusele teade tulekahjust Pirita linnaosas Merivälja teel. Süttinud oli kahekordne puidust elumaja, mis päästjate saabudes põles lahtise leegiga. Üks inimene oli majast väljunud ning rohkem elanikke hoones põlengu ajal ei viibinud. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 22.20 ning kustutustööde kestel reguleeris sündmuskoha liiklust politsei. Kella 22.51 paiku oli liiklus taastatud ning alustati järelkustutusega. Kuna hoone muutus tulekahju tagajärjel elamiskõlbmatuks, sai elanik ajutise öömaja naabrite juures. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

2. septembril kell 01.25 saabus päästjatele väljakutse Lasnamäele, kus Hooldekodu teel asuva kolmekordse elumaja ühest korterist oli kuulda anduri häiret ning tunda kõrbelõhna. Päästjad tuvastasid saabudes korteri, kus suitsuandur töötas ning leidsid sinna sisenedes eest pliidil kõrbeva toidu. Kiirabi vaatas peremehe, kes oli magama minnes supipoti pliidile unustanud, üle ning hospitaliseerimist ta õnneks ei vajanud.

2. septembril kella 02.13 paiku teatati, et Haabersti linnaosas Astangu tänaval põleb sõidukite vahetus läheduses lahtise leegiga suur prügikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu kell 02.28. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

Harjumaa

1. septembril kell 22.31 helistati häirekeskusesse teatega, et Saue vallas Turba alevikus põleb Pargi tänava parklas teiste sõidukite ning eluhoonete vahetus läheduses auto. Kohale kiirustanud päästjad lokaliseerisid põlengu kell 22.52. Paraku hävis sõiduk tules täielikult. Inimesed ega teised autod põlengus kannatada ei saanud. Tekkepõhjuse selgitab välja edasine politseijuurdlus.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

1. septembril kell 16.16 teatati, et Tartus Tiigi tänava kortermaja trepikojas tabas vanemat daami terviserike ja ta vajus jalaga trepikäsipuu rauast konstruktsioonide vahele. Päästjad aitasid naise käsipuu vahelt välja ning viisid ta tuppa. Edasi tegeles kannatanuga kiirabi.

Viljandimaa

1. septembril kell 9.37 teatati, et Viljandis Kauge tänaval kukkus oma kodus vanainimene, kes ei saa enam ise püsti. Päästjad said korterisse sisse, kust leidsid kannatanu põrandalt. Ta aidati voodisse ja oodati ära kiirabitöötajate saabumine.

Lõuna-Eesti pommigrupp

1. septembril tegid demineerijad kahjutuks Valga maakonnast Otepää vallast Sarapuu külast leitud 150 mm mürsu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. septembril kell 11.49 sai häirekeskus teate, et Narva linnas Raudsilla tänaval asuva kahekordse elumaja ühes korteris põleb vinguanduri tablool punane tuli, kuigi teataja sõnul mingit lõhna tunda ei olnud. Elanikud suundusid sellegipoolest õue värske õhu kätte ning kohale saabunud päästjad asusid pärast vingugaasi leviku tuvastamist koheselt eluruumide tuulutamisega. Suleti ka gaasikraan ning elanikel keelati enne gaasiavariitehnikute saabumist gaasiseadmete kasutamine. Kiirabi toimetas korteris viibinud lapse tervisekontrolliks haiglasse.

1. septembril kell 17.25 said päästjad väljakutse Narva linna Elektrijaama teele, kus põles ca 150 ruutmeetri ulatuses turbapinnast. Põleng likvideeriti kella 20.03 paiku.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

1. septembri hommikul eemaldasid päästjad Kidaste küla bussipeatuse juures teele kukkunud puu, mis oli sulgenud mõlemad sõidusuunad.

Läänemaa

1. septembril kell 20.54 kukkus puu teele Lääne-Nigula vallas Vidruka külas. Päästjad eemaldasid puu.

Pärnumaa

2. septembri hommikul kell 8.14 said päästjad teate, et Lääneranna vallas Matsi külas põleb pinnas umbes kahe ruutmeetri suuruselt. Päästjad kustutasid hõõguva lõkkeaseme, kus eelmisel õhtul oli lõket tehtud.