Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 02.-03. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

2. septembril kell 12.02 anti häirekeskusele teada, et Haabersti linnaosas Lahepea tänaval on meesterahvas ehitustööde käigus kukkunud. Kohapeal selgus, et mees oli ehitusjärgus olevas hoones kukkunud viiendalt korruselt neljanda korruse betoonpõrandale ning kaebas puusavalu. Päästjad aitasid kannatanu vaakummadratsi abil neljandalt korruselt kiirabiautosse transportida.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval kaks väljakutset, mis olid seotud teedele ja elektriliinidele kukkunud puude eemaldamisega (neist üks Tallinnas ja üks Harjumaal) ning ühel korral käidi kustutamas ohutusnõuetele mittevastavat lõket Lasnamäel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

2. septembril kell 12.23 said päästjad abikutse Narva-Jõesuu linna, kus Mustanina külas oli toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge, mille tagajärjel oli viga saanud kaks inimest ning ühest autost välja valgunud ca 5 l kütust ja teisest mitu liitrit õli. Päästjad katsid reostuse absorbentainega ning lasid tühjaks ka katkise kütusepaagi. Kiirabi toimetas kannatanud tervisekontrolliks haiglasse.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval kaks väljakutset, mis olid seotud teedele kukkunud puude eemaldamisega (neist üks Toilas ja üks Sillamäel)

Lääne päästekeskus

Läänemaa

2. septembril kell 15.21 ajal eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Haapsalu linnas Üsse külas.

2. septembril kell 16.13 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Taebla alevikku, kus heinamaal olid süttinud kaks heinarulli. Päästjad kustutasid arvatavasti laste põlema pandud heinarullid.

Pärnumaa

3. septembril kell 16.22 sai häirekeskus teate, et Pärnus Ehitajate teel on süttinud veoki saepurukoorem. Konteiner tõsteti maha ning kustutati seal olnud 0,5 kuupmeetrit saepuru. Tulekahju likvideeriti kell 16.51 ning liiklus avati taas kell 16.53.

3. septembril kell 03.02 teatati häirekeskusele, et Pärnus Side tänaval asuva hotellikompleksi ühes ruumis on laelambi rikke tõttu kukkunud üks lambi osake põrandale ning sulatanud veidi põrandal olnud linoleumi. Kohal olnud inimene võttis koheselt käsikustututi ning kustutas selle. Otsest põlengut ei toimunud ning päästjad kontrollisid termokaameraga ruumi põranda ja lae ohutuse tagamiseks üle.

Raplamaa

2. septembril kell 15.55 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Rapla vallas Koikse külas. Kraavi sõitnud sõiduauto juhi aitasid päästjad kiirabiautosse ning ta viidi tervise kontrollimiseks haiglasse.

3. septembri varahommikul eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Pirgu külas Miiliste bussipeatuse läheduses.