Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 03.-06. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. septembril kell 21.41 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Varraku tänava kandis põleb turbapinnas. Päästjad kustutasid pinnasepõlengu kell 22.29 ning esmase hinnangu põhjal võis see alguse saada hooletust suitsetamisest.

5. septembril kell 10.26 käisid päästjad taas Lasnamäel maastikupõlengut kustutamas. Sedakorda hindasid päästjad ca 2 ruutmeetrise maastikutulekahju tekkepõhjuseks unarusse jäetud lõkke.

5. septembril kell 21.49 teatati, et Mustamäe linnaosas Vilde teel asuva viiekordse elumaja ühest viimasel korrusel asuvast korterist tuleb suitsu ja on tunda põlemise lõhna. Päästjad tuvastasid saabudes korteri, kust suitsu levis ning leidsid sealt eest köögis kõrbeva toidu. Ohtlik olukord korteris likvideeriti kell 22.08 ning korterielanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Hospitaliseerimist ta õnneks ei vajanud.

6. septembril kell 01.22 said päästjad väljakutse Nõmmele, kus Kraavi tänaval põles parkivate autode vahetus läheduses lahtise leegiga prügimaja. Päästjad likvideerisid põlengu kell 01.47 ning selles said kahjustada ka kolm sõidukit. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

4. septembril kell 10.19 sai häirekeskus teate, et Anija vallas Aegviidu alevis põleb metsas turbamaastik. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et turbapinnas oli süttinud järelevalveta jäänud lõkkest ning likvideerisid ca 3 ruutmeetri suuruse põlengu kell 11.03.

4. septembril kell 21.36 said päästjad väljakutse Viimsi valda Muuga külasse, kus põles Eesnõmme teel asuva eramaja katus. Kohale saabunud päästjad lokaliseerisid põlengu kell 23.06 ning inimesed selles viga saanud. Esialgsetel andmetel võis see alguse saada maja katusele lennanud raketist. Täpse tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

6. septembril kell 07.32 käisid päästjad Saku vallas, kus oli põlema süttinud sõiduauto. Põleng likvideeriti kell 07.56 ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

3. septembril kell 20.40 käisid päästjad Räpina vallas Sülgoja külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Tartumaa

3. septembril kell 14.44 käisid päästjad Peipsiääre vallas Vea külas ja kell 17.51 Kambja vallas Riiviku külas eemaldamas teelt murdunud puid.

6. septembril kell 1.09 põles Tartus Jaama tänaval parklas sõiduauto BMW. Päästjad kustutasid tulekahju veerand tunniga. Inimesed viga ei saanud.

Valgamaa

3. septembril kell 10.43 käisid päästjad Valga vallas Koobassaare külas eemaldamas teelt murdunud puud, mille tõttu hädaabi kutse tegija ei pääsenud koju. Puu lõigati tükkideks ja eemaldati teelt. Inimene pääses koju.

5. septembril kell 16.57 teatati, et Valgas Vahtra tänaval tuleb mahajäetud majast suitsu. Selgus, et seal põleb vana voodi. Põleng kustutati nelja ämbri veega.

Viljandimaa

3. septembril kella 17.34 ajal süttis Viljandis Reinu teel ehituskaupluse abiruumis põlema päevavalgustuslamp, millest sulanud ja põlev plastmass tilkus saeraamile ning põrandale. Tulekahju kustutati käsikustutiga, ruumid tuulutati.

4. septembril kell 18.34 teatas kalamees, et sõitis Võrtsjärvel Tondisaare lähedal paadiga vastu veealust takistust, mille tõttu eraldus ja kadus vette paadi mootor. Kaasas olnud elektrimootor osutus tugevneva lainetuse tõttu liiga nõrgaks ja selle aku tühjenes. Aerusid mehel kaasas ei olnud. Päästjad leidsid hätta jäänu kella 19.37 ajal, võtsid ta oma paadi sleppi ning pukseerisid tervelt Tarvastu-Poldri puhkeala sadamasse, kust kalamees ka varem järvele oli läinud.

5. septembril kell 12.20 käisid päästjad Viljandi vallas Kaavere külas kustutamas 200 ruutmeetri ulatuses süttinud koristatud viljapõldu.

Võrumaa

3. septembril kell 12.41 käisid päästjad Rõuge vallas Pähni külas, kell 13.14 Rõuge vallas Tiitsa külas, kell 13.15 Antsla vallas Säre külas, kell 13.21 Võru vallas Lepassaare külas, kell 17.58 Rõuge vallas Mustahamba külas ja 4. septembril kell 14.23 Rõuge vallas Uue-Saaluse külas eemaldamas teelt murdunud ja liiklust ohustavaid puid.

Lõuna-Eesti pommigrupp

5. septembril tegid demineerijad kahjutuks Tartu maakonnast Tartu vallast Lombi külast leitud 150 mm mürsu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. septembril kell 16.18 saabus häirekeskusele teade, et Lüganuse vallas Arukülas põleb metsa servas kraavis heinapall. Päästjate saabudes põles heinapall lahtise leegiga ning see kustutati kell 17.07. Millest heinapall süttida võis, ei ole hetkel veel teada.

4. septembril kell 22.33 teatati, et Toila vallas Voka alevikus põleb elumaja kõrval saunamaja. Päästjate saabudes põles saunamaja lahtise leegiga ning koheselt alustati nii kustutustöödega kui kõrval asuva maja kaitsmisega. Põleng likvideeriti kell 00.50 ning inimesed selles viga ei saanud. Saunamaja kahjuks põlengust ilma kuuma- ja veekahjustusteta ei pääsenud. Kõrval asunud maja sai vaid kuumakahjustusi. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

4. septembril kell 12.59 said päästjad teate, et Viru-Nigula vallas Aseri alevikus on 2-aastane laps end kogemata autosse lukustanud ning võtmed on autos. Päästjate saabudes olid vanemad juba ka ise proovinud erinevaid lahendusi ukse avamiseks kasutada, kui tulutult. Lõpuks said päästjad vanemate käest nööri, mille otsa nad aasa sõlmisid ning selle siis ukse vahelt metall-liistu abil uksenupu suunas liigutasid. Toiming õnnestus, uks avanes ning laps saadi ilma autot vigastamata sõidukist kätte.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

5. septembril kell 16.44 teatati häirekeskusele, et Palli külas on põlema süttinud ATV. Hetkel veel teadmata põhjusel süttinud sõiduki põleng likvideeriti kell 17.30. Inimesed vigastada ei saanud.

5. septembril kell 17.04 reageerisid päästjad teiselegi sõiduki põlemisele. Kiduspe külas oli põlema süttinud sõiduauto. Auto põles lausleegiga ning hävis tules täielikult. Kustutustööd lõpetati kell 18.21.

Järvamaa

5. septembril kell 9.32 said päästjad väljakutse Paide linna Ehitajate tänavale, kus oli tuld võtnud välitualeti sein. Päästjad summutasid tualeti tagaseina põlengu ämbritäie veega.

Läänemaa

3. septembril kell 10.40 teatati häirekeskusele, et Lääne-Nigula vallas Hosby küla ühe elamu korstnas on intensiivne tahmapõleng. Korstnapõleng vaibus ja päästjad jälgisid sündmust kohapeal. Inimesed ohus ei olnud.

Pärnumaa

4. septembril kell 17.05 vajati päästjaid appi Lääneranna vallas Virtsu alevikus, kus korstna pahteldamiseks kasutatud tõstukauto korvredel hakkas tehnilise rikke tõttu tõrkuma ning korvis olnud inimest ei saanud enam alla lasta. Päästjad kasutasid tõmberedelit ning aitasid isiku alla. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

4. septembril kell 18.57 kiirustasid päästjad Pärnus Liiva tänaval asuvasse korterelamusse, kus esimese korruse korteris oli põlema süttinud madrats. Põleng likvideeriti kell 19.25. Kedagi tulekahju hetkel kodus ei olnud ning korteris puudus ka tulekahjust varakult märku andev suitsuandur. Tulekahju täpsed põhjused selgitavad välja menetlusinspektorid.

Raplamaa

4. septembril kell 11.55 kiirustasid päästjad Märjamaa valda Naravere külla, kus oli leekides ühekordne elumaja. Päästjad alustasid tule kustutamist väljaspoolt ning takistasid tule levimist teise majatiiba. Tulekahju levik suudeti peatada kell 14.33. Tulekahju täielikuks kustutamiseks avati seinakonstruktsioone ning kella 17.11ks suudeti 10x20 meetri suuruse talumaja tüüpi hoone tulekahju likvideerida. Alles jäi veerand katusest, ülejäänud hoone muutus elamiskõlbmatuks. Tulekahju tekkepõhjused selgitavad välja menetlusinspektorid.

Saaremaa

4. septembril kell 20.43 helistati häirekeskusele ning anti teada, et Lümanda külas on tõstukauto korvredelil tekkinud tehniline rike ning korvis olnud inimest ei saanud enam alla lasta. Päästjad aitasid inimese tõmberedeliga umbes viie meetri kõrguselt korvist alla.