Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 06.-07. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

6. septembril kell 10.35 laekus häirekeskusele teade, et Põhja-Tallinna linnaosas Kolde puiesteel on keset sõitu hakanud suitsema auto kapotialune. Päästjate saabudes olid inimesed autost väljas ning keegi viga ei olnud saanud. Põleng, mis esialgsetel andmetel sai alguse sõiduki tehnilisest rikkest, kustutati kell 10.50.

6. septembril kell 15.53 helistas häirekeskusesse inimene, kelle Väike-Ameerika tänaval asuva elumaja korteris piiksus gaasiandur. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteris suurenenud vingugaasi sisalduse ning evakueerisid kaks elanikku, kelle kiirabi üle vaatas. Õnneks oli elanikega kõik korras. Päästjad leidsid vannitoast vana amortiseerunud gaasiboileri, sulgesid gaasi pealevoolu ning tuulutasid ruumid. Elanikel keelati enne gaasiavarii tehnikute saabumist boilerit edasi kasutada. Õnneks hoidis hullema ära töökorras vingugaasiandur.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

6. septembril kell 14 teatati, et Tartus Rahu tänaval on kortermajas suitsulõhn. Päästjad selgitasid, et ühes korteris kõrbeb pliidile jäetud potis toit. Elanik oli kodust lahkunud ja poti toiduga pliidile jätnud. Päästjad kõrvaldasid tuleohu. Kuivõrd tegemist oli sotsiaalkorteriga, tegelesid elanikuga edasi linna sotsiaalosakonna töötajad.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. septembril kell 20.52 tundsid Türi valla Paide tänava kortermaja elanikud suitsulõhna. Uurimisel selgus, et põlema oli läinud koridoris asunud elektrikilp. Kohalikud elanikud reageerisid kiiresti, kustutades tulekahju pulberkustutiga. Päästjad kontrollisid põlengukoha termokaameratega üle ning ventileerisid ruumid.

Saaremaa

6. septembril kell 12.14 said päästjad teate, et Kuressaares Vallimaa tänaval on sõidukist maha voolanud umbes 10 -15 meetri ulatuses diiselkütus. Päästjad katsid ristmikul olnud lekke absorbentainega.