Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 07.-08. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. septembril kell 12.52 said päästjad abikutse Põhja-Tallinnasse, kus Tuulemaa tänaval oli hädas papagoi omanik. Lemmik oli nimelt õue lennanud ning istus kõrgel oksal, kust omanik teda ise kätte ei saanud. Kohale saabunud päästjad hindasid, et redelist siin suurt kasu ei ole ning neil õnnestus lind kätte saada väikese veejoa abil, mille tulemusena papagoi allapoole laskus. Lind viga ei saanud ning ta anti üle õnnelikule peremehele.

7. septembril kell 19.24 teatati, et Mustamäe linnaosas Akadeemia teel põleb parklas sõiduauto. Päästjad leidsid saabudes eest parklas lahtise leegiga põleva sõiduki ning kustutasid selle kella 19.44 paiku. Tekkepõhjuse selgitab välja edasine politseijuurdlus.

7. septembril kell 20.26 sai häirekeskus teate, et Kristiine linnaosas Spordi tänaval on 8-aastase poisi jalg ratta vahele kiilunud. Päästjad tuvastasid, et lapse jalg oli ratta ja pedaali vahele kinni jäänud moel, mis ei võimaldanud seda vabastada teisiti, kui pedaali eemaldamisega rattalt. Lapse jalg vabastati kell 20.38 ning poiss anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

Harjumaa

7. septembril kell 15.39 teatati häirekeskusele, et Loksa linnas Tallinna tänaval on kährik kaevu kukkunud. Päästjad leidsid saabudes eest u 1,5 meetri sügavusse kaevu kukkunud kähriku ning aitasid ta sealt loomakahva abil välja. Loom toimetati tagasi loodusesse.

8. septembril kell 03.01 helistati häirekeskusesse teatega, et Paldiski linnas Rae tänaval on viiekordse elumaja esimese korruse korteris puhkenud tulekahju. Kohale kiirustanud päästjad evakueerisid korterist koheselt kaks vanemaealist elanikku, kes haiglaravi õnneks ei vajanud ning seejärel ohutuse huvides ka teised trepikojas asunud korterite elanikud. Tulekahju lokaliseeriti kell 03.37 ning esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada küünlast, mis magama minnes rõdule põlema unustati. Tuli levis edasi korterisse, mis põlengu tagajärjel suitsu- ja veekahjustusi sai. Õnneks oli korteris olemas töökorras suitsuandur, mis ohust koheselt märku andis. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

7. septembril kell 21.08 põles Põltsamaal Marja tänaval lahtise leegiga sõiduauto Volkswagen. Põleng sai alguse pargitud auto mootoriosa poolt. Enne päästjaid üritas omanik tulekahju pulberkustutiga summutada, kuid leegid olid liiga suured ning see ei õnnestunud. Päästjatel õnnestus tulekahju kustutada. Põlengus hävis mootoriosa, ülejäänud auto sai kuuma-, tahma- ja veekahjustusi. Pauguga purunes ka üks rehv.

Tartumaa

7. septembril kell 9.49 käisid päästjad Kambja vallas Pühi külas Tatra-Otepää-Sangaste teel teehöövli ja veoautoga juhtunud liiklusavariil, kus panid teehöövli lekkiva paagi alla kütuse kokku kogumiseks vanni. Ühtlasi kontrolliti avariijärgset tuleohutust.

Kell 16.26 teatati, et Tartu-Viljandi tee 5. kilomeetril on heinarull teele kukkunud. Päästjad eemaldasid liikluse turvalisust häiriva heinarulli teelt.

Kella 20.04 ajal süttis Peipsiääre vallas Alasoo külas garaaži paigaldatud ahju metallkorstna ümbruses puitsein. Omanik avastas suitseva seina haukuma hakanud koera pärast valvekaamera pilti uurima hakates. Enne päästjaid summutas ta põlengut aiavoolikuga. Päästjad avasid seina ja kustutasid tulekahju lõplikult. Omanik lubas korstna väljaviiguga seina tulekindlamaks ehitada ning asendada selle kiviseinaga.

Kell 20.28 teatati, et Nõo vallas Nõgiaru külas on maha kukkunud elektriliin ja traadid särisevad. Päästjatega koos saabusid kohale elektrikud, kes voolu välja lülitasid. Põleng sumbus seejärel ise.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. septembril kell 19.07 saabus häirekeskusele teade, et Narva linnas Kerese tänava kandis on näha ning tunda palju suitsu, mis ei võimalda elanikel aknaid lahti hoida. Kohale saabunud päästjad leidsid tulekolde, mis rohket suitsu põhjustas ning selleks oli isetehtud korstnaga konteiner-ahi, kus ebaseaduslikult erinevat prügi põletati. Prügi põletajat ennast kohal ei olnud. Päästjad kustutasid põlemise kell 19.28 ning juhtumist teavitati ka Keskkonnainspektsiooni.

7. septembril kell 19.52 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna, kus Metsapargi tänaval põles metsatukas puu all diivan. Päästjad kustutasid põlengu kell 20.07.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

7. septembril kell 12.19 reageerisid päästjad Tubala külas toimunud liiklusõnnetusele. Külili teel olnud autol lekkis õli ning kütust. Päästjad likvideerisid autol süttimisohu ning likvideerisid teereostuse.

Läänemaa

8. septembri hommikul kell 7.54 kiirustasid päästjad Lääne-Nigula valda Luigu külla, kus tehnilise rikke tõttu oli põlema süttinud teehöövel. Päästjate saabudes põles teehöövli kabiin ja mootoriruum lahtise leegiga. Päästjad kustutasid põlengu ning kogusid kokku ka masinast lekkinud õli. Põleng likvideeriti kell 8.36.

Raplamaa

7. septembril kell 17.08 said päästjad teate, et Märjamaa alevis Veetorni tänaval on põlema süttinud garaaž. Päästjad asusid koheselt kustutustöödele ning suutsid põlengule piiri panna kell 17.19. 3 x 5 meetri suuruse garaaži põleng likvideeriti täielikult kella 17.35ks. Tulekahju sai tõenäoliselt alguse auto tehnilisest rikkest.