Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 08.-09. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. septembril kell 17.45 said päästjad teate, et Kristiine linnaosas Tüve tänaval põleb hoovis lõke, mis eritab rohkelt suitsu ning sädemeid. Sündmuskohale saabunud päästjad leidsid inimese, kes lõkke eest vastutas ning tegid talle selgeks, et kuna see asus eluhoonele ning puudele liiga lähedal, tuleb see koheselt kustutada. Seda päästjad ka tegid.

9. septembril kell 07.10 teatati, et Tabasalu alevikus Kooli tänaval asuvas parklas on maas suures koguses kütust. Päästjad tuvastasid saabudes, et parklasse oli laiali valgunud ca 600 liitrit kütust ning paigaldasid reostuse ümber esmalt vallituse, et see edasi ei valguks ning seejärel katsid reostuse saepuruga. Reostuse tekkimise asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

8. septembril kell 11.12 käisid päästjad Põltsamaa vallas Kaavere külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja aitasid viga saanud juhid kiirabiautosse, millega kannatanud haiglasse viidi.

Kell 15.52 käidis päästjad Põltsamaa vallas Neanurme külas sõidu- ja veoautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid teelt purunenud detailid.

Viljandimaa

8. septembril kell 18.08 teatas Sammuli puhkeküla juurest paadiga Viljandi järvele läinud mees, et ei jõua tugeva tuule tõttu enam tagasi kaldale sõuda. Mees oli õhukeselt riides ning paati hakkas kogunema vett. Päästjad tõid hättajäänu kaldale. Päästjad hoiatavad, et veekogule minnes tuleb oma tervist, jõuvarusid ning ilmaolusid adekvaatselt hinnata. Ohutuse tagamiseks tuleb alati kanda päästevesti.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud. 

Lääne päästekeskus

Saaremaa

8. septembril kell 23.55 said päästjad teate, et Sauvere külas on põlema süttinud rapsikuivati. Päästjate saabudes põles kuivatis olnud rapsiseeme ning teatajad tühjendasid kuivatit, et tulekoldele ligi pääseda. Päästjad likvideerisid põlengu kell 02.14.