Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 09.-10. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. septembril kell 12.49 kutsuti päästjad appi Lasnamäele Majaka tänavale, kus teataja oli maja eest leidnud abitus seisundis kotka. Päästjad tuvastasid, et kotkas oli lennuhoos ilmselt vastu maja seina põrutanud ning selle tagajärjel nüüd täiesti uimane. Kotkas toimetati linnuekspertide soovitusel loodusesse toibuma.

Harjumaa

9. septembril kell 15.39 teatati põlengust Jõelähtme vallas Loo alevikus, kus tuld oli võtnud puidutööstuse saepuruhoidla. Päästjate saabudes olid inimesed hoonest väljunud ning keegi viga ei olnud saanud. Põleng saadi kontrolli alla kella 16.54 paiku ning likvideeriti täielikult kell 18.23. Tekkepõhjus ei ole hetkel veel teada.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. septembril kell 16.14 teatati, et Jõgeva vallas Tuimõisa külas põleb saun. Päästjate saabudes oli enamus saunast hävinud. Tulekahju kustutati kell 17 41. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Tartumaa

9. septembril kell 19.25 põles Tartus K. E. von Baeri tänaval tühjalt seiva maja kolmandal korrusel lõke, mille päästjad käsikustutiga kustutasid. Inimesi hoonest ei leitud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. septembril kell 18.03 said päästjad väljakutse Narva linna, kus Kosmonaudi tänaval asuvast viiekordsest mahajäetud majast tõusis suitsu. Päästjad leidsid saabudes tulekolde maja keldrikorruselt, kus põles prügi. Põleng kustutati kell 18.35 ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

9. septembril kell 19.36 teatati häirekeskusele, et Narva linnas Vaksali tänaval asuvas elumajas töötab ühes korteris vingugaasiandur. Elanikud evakueerusid ning kannatada ei saanud. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et korteris lekib gaasiboiler ning sulgesid gaasikraani ja tuulutasid ruumid. Elanikel paluti esimesel võimalusel kohale kutsuda gaasiavarii tehnikud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

9. septembril kell 23.06 said päästjad väljakutse Paide linna Aiavilja tänavale. Kolmanda korruse elamises oli peetud pidu ning põlema oli süttinud tekk, mis aknast välja visati. Päästjad ventileerisid suitsu täis koridori ning üks kodanik viidi tervisekontrolliks ka haiglasse. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 23.27.

Kell 01.13 said päästjad kutse taas samale aadressile, seekord oli põlema süttinud maja taga asunud prügikast, mille oli süüdanud sinna visatud, ilmselt veel hõõgunud tekk. Tulekahju likvideeriti 01.23.

Saaremaa

9. septembril kell 8.16 teatati päästjatele, et Leisi alevikus asuvas Olerexi tanklas lekib tankurist diiselkütust. Tankuri kraan keerati kinni, kuni tankuri korda tegemiseni. Päästjad katsid väikese, umbes 30 x 50 cm suuruse lekke absorbentainega.