Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-13. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. septembril kell 03.39 teatati, et Lasnamäe linnaosas Katleri tänaval põleb elumaja juures prügikonteiner. Kohale saabunud päästemeeskond likvideeris põlengu kell 04.01 ning selles sai kannatada ka elumaja sein. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

11. septembril kell 14.08 helistati häirekeskusesse teatega, et Vana-Lõuna tänaval asuva kolmekordse elumaja trepikojas on tunda vinguhaisu. Päästjad tuvastasid saabudes ühe teisel korrusel asuva korteri, kust vinguhaisu trepikotta imbus ning leidsid sealt eest hooldamata küttekolde, mis korralikult suitsu sisse asjas. Ohtlik olukord likvideeriti, korter tuulutati ning elanik, kes õnneks viga ei saanud, lubas esimesel võimalusel oma küttekollet hooldama kutsuda korstnapühkija.

11. septembril kell 19.59 saabus häirekeskusele teade, et Pirita linnaosas Vabaõhukooli tee juures asuvas jõekäärus põleb heinarull. Päästjad selgitasid, et heinarull oli visatud lõkkesse ning likvideerisid põlengu kell 20.34.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel Tallinnas veel kaks väljakutset, mis olid seotud ohutusnõuetele mittevastava lõkke kustutamisega ning prügikastipõlengu likvideerimisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. septembril kell 14.17 teatati häirekeskusele, et Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas süttis maja köögis pliidil toit, kust leegid süütasid õhupuhasti ja ulatusid õhutorusse. Tubli majaelanik tõi autost pulberkustuti, millega ta leegid maha sai. Päästjad võtsid tuleohutuse kontrollimiseks õhutoru lahti. Tulekahju edasi ei olnud levinud. Ruumid tuulutati. Kiirabi kontrollis suitsu sisse hinganud elaniku tervist.

Tartumaa

10. septembril kell 11.55 põles Peipsiääres vallas Nõva külas 30 ruutmeetrit metsaalust pinnast ja kuivanud oksi, mille päästjad kustutasid.

Kella 22.50 ajal teatati, et Tartus Nõva tänaval on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad leidsid üles korteri, mille köögis oli pliidile unustatud kõrbenud toit. Päästjad abistasid vanemat naist ruumide tuulutamisel.

11. septembril kella 15.52 ajal süttis Tartus Anne tänaval korteri vannitoas pesumasin. Masin eemaldati vooluvõrgust ja põleng sumbus. Päästjad kontrollisid edasist tuleohutust. Kiirabi kontrollis suitsu sisse hinganud naise tervist.

11. septembril kell 16.58 teatati, et Tartus Muuseumi teel on ERMi abiruumis suits. Selgus, et abiruumis olid suitsema hakanud tõlkeseadmete akud. Tulekahju kustutati enne päästjate saabumist käsikustutiga ja alustati inimeste evakueerimisega. Päästjad veendusid edasises tuleohutuses ja abistasid ruumide tuulutamisel. Põlengu asjaolusid asub selgitama päästekeskuse menetlusinspektor.

Valgamaa

11. septembril kell 15.10 põles Otepää vallas Restu külas rallirajal BMW, mille päästjad kustutasid. Sõiduk hävis tules. Auto omanikku välja ei ilmunud.

Viljandimaa

11. septembril kella 14.10 käisid päästjad Viljandis Leola tänaval kustutamas maja hoovil suitsevat madratsit.

Kell 14.45 teatati häirekeskusele, et Mulgi vallas Põlde külas süttisid traktori haagisel heinapallid. Päästjate saabudes tõstis traktorijuht põlevaid heinapalle koormast maha. Päästjad kustutasid tulekahju kell 15.43. Põlengu tekkepõhjus jäi esialgu selgusetuks.

12. septembril kell 14.54 põlesid Põhja-Sakala vallas Koksvere külas farmi juures kaks teleskoop-korvtõstukit. Päästjad kustutasid tulekahju kell 16.17. Tulekahju tekkepõhjus jäi esialgu selgusetuks.

Võrumaa

12. septembril kell 8.42 teatati, et Võru vallas Mustassaare külas lõi äike posti küljes olevasse alajaama. Päästjad eemaldasid alajaama võrgust ja veendusid tuleohutuses. Tulekahju ei süttinud. Juhtunust teavitati elektrikketehnikuid.

12. septembril kella 9.05 ajal lõi äike Põlva vallas Suurkülas suurde kõrvalhoonesse (6 x 30 meetrit). Päästjate saabudes olid leegid hoone katusest väljas. Naabritelt saadi info, et hoones on gaasiballoonid. Päästjad piirasid kiiresti tule leviku gaasiballoonidega hooneosas ning jahutasid balloone. Tulekahju kustutati kell 11.16.

Kell 9.20 teatati, et Setomaa vallas Laossina külas süütas äike sauna. Päästjate saabudes oli sauna ristlagi leekides. Tulekahju kustutati kell 10.18. Hoonet kasutati asjade hoiukohana. Kuumakahjustusi sai sauna lähedale pargitud sõiduauto.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. septembril kell 13.32 andis Narvas Kalamarja tänava eramaja elanik teada, et tunneb hoones gaasilõhna ning tööle oli rakendunud gaasilekkeandur. Päästjad tegid kohapeal kindlaks, et leke oli tekkinud valesti vahetatud voolikutihendist. Päästjad keelasid elanikel gaasi kasutamise kuni probleemi likvideerimiseni.

11. septembril kella 10.20 ajal anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Põhja alleel on kortermaja ühes korteris tunda gaasilõhna. Kohale kiirustanud päästjad leidsid gaasilekke, sulgesid torustiku ning tuulutasid korteri. Omanikule viidi läbi selgitustöö ning järgmiseks päevaks kutsuti kohale gaasitehnik.

11. septembril kell 14.33 märkas tähelepanelik kodanik Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ritsika väikekohas paksu suitsu. Päästjad leidsid kinnisel territooriumil metallist konteineris lõkke, milles põletati bussiistmeid. Kuna tegemist oli keskkonda ohustava tegevusega, käskisid päästjad lõkke tegijatel selle kustutada. Samuti andsid lõkkemeistrid lubaduse sellist tegevust enam uuesti mitte korrata.

11. septembril kella 15.41 ajal anti häirekeskusele teada, et Narva-Jõesuus Karja tänaval on märgata 5-kordse kortermaja 4. korruse aknast suitsu. Kohale kiirustanud päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et korteris oli eakas inimene teinud süüa, kuid unustanud poti pliidile. Päästjad tuulutasid korteri, nõustasid omanikku ning paigaldasid töökorras suitsuanduri.

11. septembril kell 20.05 kutsuti päästjad Tõrvajõe külla Energeetiku aiandusühistusse, kus teataja sõnul põles majas saun. Päästjate saabumise ajaks põles maja sein lausleegiga ning hoonest tuli evakueerida kaks inimest. Tulekahju likvideeriti kell 21.25. Inimesed põlengus viga ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

12. septembril kell 16.37 süttis Narvas Astri Keskuse 2. korruse parklas sõiduauto. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid masina salongi ning hoidsid ära tule leviku lähedal asuvatele sõidukitele. Omaniku sõnul oli autosse jäetud järelevalveta laadima e-sigaret, mis võis ka põlengu põhjustada. Täpsemad asjaolud on selgitamisel.

12. septembril kell 19.09 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Metsapargi tänaval põleb prügikonteiner. Päästjad kustutasid pärast saabumist kaks konteinerit. Kuna kahtlustatakse süütamist, tegeleb täpsemate asjaolude väljaselgitamisega edasi politsei uurimine.

12. septembril kella 20.00 ajal tuli päästjatel käia Narvas Puuvilla tänaval kustutamas järelevalveta jäetud lõket.

Lääne-Virumaa

10. septembril kell 14.12 anti häirekeskusele teada, et Rakveres Jaama puiesteel oli korteris remondi käigus saanud kahjustada gaasitoru, millest tekkis leke. Kohale saabunud päästjad ja gaasiteenistus tegid lekkekoha kindlaks ning keerasid gaasikraani kinni. Omanikul keelati pliidi kasutamine, kuni kahjustatud osa välja vahetatakse.

Ida-Eesti pommigrupp

10. septembril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Hundinurga külast leitud 60 erinevat lõhkekeha ja Mustanina külast leitud 105 mm mürsk.

11. septembril tegi pommigrupp kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud 174 erinevat lõhkekeha, Lüganuse vallast Erra-Liiva külast leitud mürsk ja Lääne-Viru maakonnast Väike-Maarja vallast Ao külast leitud miin.

12. septembril tegi pommigrupp kahjutuks Ida-Virumaal Auvere külast leitud 15 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

11. septembril kell 20.54 said päästjad teate, et Paides Raudtee tänava Olerexi juures, on põlema läinud sõiduauto. Kohal olnud inimesed suutsid sõiduki oma jõududega kiiresti kustutada ning auto tanklast eemale viia. Auto süttis arvatavasti elektrisüsteemi rikkest.

Läänemaa

11. septembril kell 16.36 said päästjad teate, et Haapsalu linnas Paralepa alevikus on kaks inimest jäänud tõstukikorvi kinni. Päästjad said tõstukikorvi tööle ning oksi lõikama läinud inimesed toodi umbes 10 meetri kõrguselt turvaliselt alla.

Pärnumaa

11. septembril kell 20.29 käisid päästjad kustutamas järelevalveta jäetud lõket Pärnu linnas Kitse tänaval. Umbes ühe ruutmeetri suurune lõke kustutati kell 20.38.

12. septembril kell 12.01 said päästjad kutse Pärnu linnas Nikolai tänaval asuvasse söögikohta, kus teataja sõnul oli põlema läinud fritüür. Tuleleviku ohtu ei olnud, kuid nii kohviku kui ka asutuse naabrite ruumid olid suitsu täis valgunud. Päästjad ventileerisid hooneosad ning sündmus lõpetati kell 13.23.

Saaremaa

11. septembril kell 21.33 teavitati häirekeskust, et Aste alevikus Metsa tänaval tehakse keskkonnaohtlikku lõket, millest tulev suits on levinud üle asula. Päästjad kustutasid lõkke, milles põletati mööblit, kell 21.53.