Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

13. septembril kell 19.43 sai häirekeskus kõne, et Vene tänaval on tuld võtnud ehitusobjektil asuv välikäimla. Päästjad kustutasid tulekahju kell 19.55 ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus ei ole teada.

14. septembril kell 01.34 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Madala tänaval põlevad lahtise leegiga prügikonteinerid. Päästjad likvideerisid põlengu kell 01.57 ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

Harjumaa

13. septembril kell 19.22 said päästjad väljakutse Kuusalu valda, kus Kolga alevikus Kadakavälja teel põles kõrvalhoone mõõtmetega 8x10 meetrit. Kustutustööde käigus leiti hoonest meesterahva surnukeha. Kustutustööd lõpetati kell 20.57. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

13. septembril kell 11.56 teatati, et Tartus L. Tolstoi tänaval on maja koridoris suits. Selgus, et ühe pere rahvas unustas pliidile keema munad, mis läksid kõrbema. Tuleoht kõrvaldati enne päästjate sekkumist. 

14. septembril kella 2.08 ajal põles Elvas Nooruse tänaval kortermaja rõdu. Põlengu käigus purunes rõdu ja köögi vaheline aken ning tuli ohustas ruume. Päästjad kustutasid tulekahju ligi poole tunniga. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse üksi kodus olnud poisi tikkudega mängimisest. Poisile andsid esmaabi kiirabitöötajad ja talle tuli järele vanaema. Korteris olnud kolm kassi toimetati varjupaika.

Viljandimaa

13. septembril kell 12.01 käisid päästjad Mulgi vallas Lilli külas teelt eemaldamas murdunud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. septembril kell 9.30 anti häirekeskusele teada, et Narvas Rakvere tänaval põles spordihoone taga praht. Päästjad kustutasid põlevad rehvid ning juhtmed kella 9.40-ks.

14. septembril kell 00.01 oli Kiviõlis Papli tänaval ühes korteris tunda plastiku põlemise lõhna. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et korteris oli küünlast süttinud kardin, mille elanikud ära kustutasid, kuid seinale oli jäänud tume laik ning korteris püsis põlengulõhn. Päästjad kontrollisid seina termokaameraga üle ning kinnitasid, et süttimisohtu pole, seejärel tuulutasid korteri ning lubasid elanikud koju tagasi.

Lääne-Virumaa

13. septembril kella 19.09 ajal kukkus Vinni vallas Sae külas teele suur puu, mis sulges ühe sõidusuuna. Roela vabatahtlikud päästjad eemaldasid liiklust ohustava puu kella 20.04-ks.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

14. septembril kell 02.35 süttis Pärnu linnas Savi tänaval asuvas laohoones laelamp. Põlenud lamp kukkus ise alla ning päästjad kustutasid selle käsikustutiga. Päästjad ventileerisid ruumid ning sündmus lõpetati kell 03.32.

Raplamaa

13. septembril kell 18.43 ajal teavitati päästjaid, et Märjamaa vallas Orgita rabas on süttinud turbaaun. Päästjate saabudes põles umbes 45 meetri pikkune turbaaun leegiga. Tõenäoliselt isesüttimise tõttu leekidesse lahvatanud turbaauna põleng lokaliseeriti kell 20.51, kuid lõplikuks likvideerimiseks oli vaja aun lahti võtta ning selle kustutamine lõpetati kell 21.41.

Saaremaa

13. septembril kell 12.38 vajati päästjaid appi Kuressaares Lasteaia tänaval. Kuivanud puu langetamise tagajärjel süttis känd. Päästjad kustutasid suitseva kännu kell 12.53.