Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. september

Põhja päästekeskus

Harjumaa

15. septembril kell 07.16 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et Kuusalu vallas Rummu külas põleb veok. Päästjate saabudes oli teataja ise suuremad leegid maha saanud ning päästjad jahutasid edasise ohutuse huvides sõiduki täielikult. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada veoki piduririkkest.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kustutamas kolme prügikastipõlengut Tallinnas ning eemaldasid kaks teedele kukkunud puud Harjumaal.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

14. septembril kell 12.04 teatati, et Mustvee vallas Odivere külas kukkus murdunud puuoks sõitva auto pihta. Kergeid vigastusi saanud autoga jätkati teekonda. Tee puhastasid teehooldustöötajad.

Tartumaa

14. septembril kell 17.41 teatati, et Tartus Narva mnt on mäkketõusul kahel sõidureal kuskilt sinna sattunud kütus, mis muudab tee libedaks. Politsei korraldas liiklust kuni päästjad vedeliku absorbentainega katsid. Juhtunust teavitati teehooldusettevõtet, mille ülesandeks jäi vedeliku endasse imanud aine kokku kogumine.

Valgamaa

14. septembril kella 15.45 ajal põles Tõrvas Patküla tänaval saun. Päästjad piirasid tulekahju leviku kiiresti ja kustutasid põlengu kell 16.53. Tõenäoliselt pesumasina rikkest alguse saanud tulekahjus said kuuma- ja tahmakahjustusi kaks ruumi.

Kell 17.38 teatati, et Tõrva vallas Holdre külas on tee kohal madalal rippuvad elektriliinid. Päästjad selgitasid, et tee kohal on pooleldi viltu elektripost ja selle katkised liinid ohustavad möödujaid. Elektrikud lülitasid voolu välja, mille järel päästjad eemaldasid viltuse posti.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. septembril kell 12.22 anti teada, et Alutaguse vallas Permiskülas oli suur haab kukkunud risti üle sõidutee ning selle liiklusele sulgenud. Jaama vabatahtlikud päästjad vabastasid sõidutee liiklusele kella 13.03-ks.

14. septembril kella 18.09 ajal tuli päästjatel käia Kohtla-Järvel Põhja alleel kustutamas paberikonteinerit. Esialgsetel andmetel oli tegemist pahatahtliku süütamisega.

Lääne-Virumaa

14. septembril kell 11.04 oli Vinni vallas Mõedaka külas kukkunud teele suur kuusk, mis sulges ühe sõidusuuna. Kella 11.32-ks likvideerisid päästjad ohtliku olukorra ning vabastasid tee liiklusele.

14. septembril kell 15.30 anti häirekeskusele teada, et Tapal Autobaasi tänaval põles suur oksahunnik. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest lausleegis põleva umbes 100 ruutmeetri suuruse puiduhunniku. Kustutustööd kestsid kella 18.48-ni ja sündmuskohal oli kolm põhiautot, kaks paakautot ning vabatahtlike tulekustutusauto. Esialgsetel andmetel võis tegemist olla süütamisega, kuid täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

14. septembril kell 19.53 märkasid juhuslikud möödasõitjad Rakvere vallas Toomla külas põlevat sõiduautot. Enne päästjate saabumist olid häirekeskusele kõne teinud inimesed purustanud masina küljeklaasi ning pärast suitsu hajumist selgus, et põleng oli kustunud. Päästjad kontrollisid masina seisukorra üle ning andsid selle teisaldamiseks üle. Esialgsetel andmetel võis tegemist olla isesüttimisega.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

15. septembril kell 00.10 andsid naabrid häirekeskusele teada, et Pärnu linnas Põldeotsa külas asuva kortermaja ühest korterist, tuleb toidu kõrbemise lõhna. Inimene oli jäänud tukkuma ning unustanud söögi pliidile valmima. Õnneks ärkas ta enne päästjate saabumist üles ning võttis toidu ise pliidilt. Päästjate ülesandeks jäi ruumid tuulutada ning teha inimesele veidi selgitustööd. Lisaks juhtisid päästjad tähelepanu, et korteris puudus kohustuslik suitsuandur.