Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. septembril kell 15.43 teatati häirekeskusele, et Haabersti linnaosas Järveotsa teel asuva üheksakordse elumaja trepikoda on suitsu täis. Päästjad tegid saabudes kindlaks, et põleng toimus esimese korruse trepikoja resti all ning tuld oli võtnud sinna alla ladustunud prügi. Põleng likvideeriti kell 16.03 ning inimesed selles kannatada ei saanud.

15. septembril kell 20.39 helistati häirekeskusesse teatega, et Nõmme linnaosas Moora tänaval on kolmekordse elumaja rõdul tunda kärsahaisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et maja teisel korrusel oli süttinud sein ning see kustutati kella 21.17 paiku. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

15. septembril kell 09.27 said päästjad väljakutse Raasiku alevikku, kus Tallinna maanteel põles elumaja ning teataja sõnutsi oli majas ka vanem liikumispuudega meesterahvas. Päästjad sisenesid saabudes hoonesse ning tõid sealt elaniku välja. Hospitaliseerimist ta õnneks ei vajanud. Tulekahju, mille kolle asus esikus, likvideeriti kell 10.59 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

15. septembril kell 14.59 teatas Tallinn-Narva maanteel sõitnud veokijuht, et ta on Kuusalu vallas Kahala küla kandis peatanud oma veoki põhjusel, et süttinud oli ehitusmaterjalidega varustatud veokikäru. Päästjad lokaliseerisid saabudes põlengu kella 15.12 paiku ning likvideerisid selle lõplikult kell 15.46. Esialgsetel andmetel võis käru süttida vigasest rattalaagrist.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

15. septembril kell 10.43 teatati, et Põltsamaal Jõgeva mnt on kaubaautost lekkinud õli. Päästjad katsid reostuse absorbentainega ja pühkisid selle kokku.

Võrumaa

15. septembril kella 12.04 ajal leiti Võru vallas Lasva külas järvest 76-aastase mehe surnukeha. Päästjad aitasid mehe kaldale tuua.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. septembril kell 14.53 anti häirekeskusele teada, et Narvas Rahu tänaval oli tuul maja küljest lahti rebinud voodrilauad. Päästjad kontrollisid olukorra üle ning piirasid ohuala lintidega. Korteriühistu esimees võttis ühendust ehitajatega, et voodrilauad kinnitada ning hoida ära edasise kahju tekkimist.

Lääne-Virumaa

15. septembril kell 12.09 oli Rakvere vallas Ubja külas hakanud suitsema viljakuivati ahi. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks, et arvatavasti oli kõrbemislõhna põhjustanud ahjule kukkunud viljaterad ning põleng puudus.

Kell 14.14 teatati häirekeskusele, et samas kuivatis oli taas näha suitsu. Päästjate saabumisel lahtist leeki näha ei olnud ning tööliste abiga asusid päästjad viljapunkrit tühjendama. Kui punker oli poolenisti tühjendatud, tekkis ka väike põleng, mis kiiresti likvideeriti ning punker tühjendati viljast täielikult. Päästjad kontrollisid lõplikult üle, et ei oleks edasist süttimisohtu. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

15. septembril kell 14.07 said päästjad teate, et Kuusiku külas on süttinud elumaja köök. Rasv, mis üle potiääre pritsis, süütas gaasipliidi taguse seina ning osaliselt ka lae. Päästjad kustutasid umbes kahe ruutmeetri suuruse põlengu kella 14.35ks.