Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. septembril kell 16.28 sai häirekeskus teate, et Tallinna Lauluväljaku Oru värava juures põleb WC katus ning töömehed püüavad sellele omal jõul piiri panna. Kohale saabunud päästjad aitasid tuletööde käigus süttinud katuse kustutada ning keegi selles tulekahjus õnneks viga ei saanud. Lisaks tuvastasid päästjad, et töölistel oli läheduses küll ämber veega, kuid mitte ühtegi tulekustutit.

17. septembril kell 05.35 said päästjad teate, et Haabersti linnaosas Moonalao ühistranspordi peatuse läheduses põleb sõiduauto. Päästjad likvideerisid põlengu kell 06.11 ning inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada mootoririkkest.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

16. septembril kell 12.15 käisid päästjad Kanepi vallas Prangli külas maasturi ja kombainiga juhtunud liiklusõnnetusel. Inimesed viga ei saanud. Päästjad katsid kombainist välja voolanud hüdroõli absorbentainega. Õnnetuse osalised pöördusid kindlustusse.

Kell 22.55 käisid päästjad Kanepi vallas Abissaare külas sõiduauto ja kahe metsseaga juhtunud liiklusavariil. Päästjad eemaldasid hukkunud loomad teelt. Inimesed viga ei saanud. Katkise auto minemaviimiseks telliti treiler ja metssigadest anti teada jahimeestele.

Tartumaa

16. septembril kell 9.43 teatati, et Nõo Alevikus Nõo põhikooli hoones on imelik hais. Lapsed evakueeriti. Kiirabi kontrollis mõnede nende poole pöördunud õpilaste tervist. Päästjad otsisid haisuallikat, kuid seda ei leitud. Hoone täieliku tuuldumise ajaks saadeti lapsed koju.

Kell 15.00 käisid päästjad Tartus Vorbuse külas Tallinna mnt bussiga juhtunud liiklusavariil. Kraavi sõitnud bussis olnud kaks last viga ei saanud. Juhi tervist kontrollis kiirabi. Buss aidati teele ja see sõitis omal jõul minema.

Viljandimaa

16. septembril kell 12.02 teatati, et Viljandi vallas Ekseko seakombinaadis on kahel töötajal on mürgistusnähud ja nad tundsid hoones gaasilõhna. Üks kaebustega patsient toimetati haiglasse, teisele andis kiirabi esmaabi kohapeal. Kombinaadi ühe osakonna töötajad evakueeriti. Päästjad ja kohale kutsutud erikeemiatalituse spetsialistid gaasileket ega -allikat ei tuvastanud ning tunnistasid hoone kella 17 ajal ohutuks. Loomad viga ei saanud.

16. septembril kella 14.12 ajal põles Viljandis J. Kunderi tänaval elumaja puhastamata korstnas tahm. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutust. Õnneks tuli maja konstruktsioonidele ei levinud. Päästjad hoiatavad, et kütteseadet lõhkuvate ja maja ohustavate tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt hooldada ja puhastada. Algaval kütteperioodil on korstnapühkijate käed tööd täis ja viimane aeg on probleemile tähelepanu pöörata.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. septembril kell 19.39 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Ahtme linnaossa, kus Sõpruse tänaval põles lahtise leegiga garaaž. Kella 20.05ks olid päästjad prügi täis garaaži kustutanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

16. septembril kell 21.30 said päästjad teate, et Kuressaares Lootsi tänaval tuleb saunakatusest suitsu. Päästjad tuvastasid sauna vahelae juures põlemise. Kustutustööde käigus avati kolm ruutmeetrit vahelage ning tulekahju likvideeriti kell 22.05. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.