Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-20. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. septembril kell 11.43 saabus häirekeskusesse teade sõiduauto põlengust Nõmme linnaosas Pärnu maanteel. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest suitseva sõiduki, mis kustutati ning inimesed õnneks kannatada ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel selge.

18. septembril kell 06.56 sai häirekeskus teate, et Stroomi ranna surfialal on tuld võtnud konteinermaja ning selle juurde ladustatud euroalused. Päästjad likvideerisid põlengu kell 07.52 ning selle tekkepõhjuse selgitab välja edasine politseijuurdlus.

18. septembril kell 18.14 said päästjad väljakutse Piritale, kus põlema oli süttinud Raiduri teel asuva kahekordse elumaja esimesel korrusel asuv saun. Päästjad likvideerisid sauna kütmise käigus süttinud moodulkorstna ümbruse kell 19.31 ning inimesed selles õnneks viga ei saanud.

19. septembril kell 06.01 laekus häirekeskusele teade, et Kesklinna linnaosas Narva maanteel põleb sõiduauto. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 06.50 ning selle tekkepõhjuse selgitab välja edasine politseimenetlus.

19. septembril kell 07.32 kiirustasid päästjad appi liiklusõnnetusele, mis leidis aset Pirita linnaosas Kose teel. Sõiduk oli teelt välja vastu elektriposti põrutanud, mille tagajärjel sulges teele kukkunud post koos elektriliinidega liikluse mõlemas suunas. Kui kohale saabunud elektrikud olid postist voolu välja võtnud, aitasid päästjad hüdraulilisi tööriistu kasutades avariilise sõiduki posti otsast alla tuua ning eemaldasid teelt ka betoonposti. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

19. septembril kell 12.15 said päästjad väljakutse Kristiine linnaosasse, kus Rästa tänaval asuval ehitusobjektil oli tööline tõstukile kinni jäänud. Kuna tõstuk oli katki, siis aitasid päästjad töölise tõmbredeli abil sealt alla. Töölisega oli kõik korras ning kiirabi sekkumist ta ei vajanud.

19. septembril kell 15.32 helistati häirekeskusesse ning anti teada, et Haabersti linnaosas asuva kooli juures põleb lahtise leegiga prügikonteiner. Päästjas selgitasid saabudes, et tuld oli võtnud lausa kolm prügikonteinerit ning need kustutati kella 15.55-ks. Millest konteinerite põleng alguse sai, ei ole veel selge.

19. septembril kell 16.20 kiirustasid päästjad Kristiine linnaosasse, kus Kotka tänaval asuva neljakordse elumaja keskmine trepikoda oli suitsu täis. Päästjad tegid kohapeal selgeks, et põlema olid süttinud maja ees trepi all olevad suitsukonid koos turbapinnasega. Põleng likvideeriti kell 16.35.

19. septembril kell 22.25 andis häirekeskus päästjatele teada, et Kesklinnas Kappeli tänaval asuva kahekordse puumaja teiselt korruselt levib suitsu ning töötab andur. Päästjad tuvastasid kohapeal ahjupõlengu, mis esmasel hinnangul võis alguse saada kuumale ahjule unustatud paberist. Põleng likvideeriti ning ruumid tuulutati kella 22.44-ks ning inimesed selles viga ei saanud.

20. septembril kell 06.30 said päästjad teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Stroomi ranna surfialal põleb soojak, mida hetkel üritab kustutada turvatöötaja. Kohale kiirustanud päästjad likvideerisid põlengu kell 07.07 ning tekkepõhjuste väljaselgitamisega tegeleb edasi politsei.

Harjumaa

17. septembril kell 17.49 käisid päästjaks abiks liiklusõnnetusel, mis leidis aset Saue vallas Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maantee 10. kilomeetril. Sõiduauto oli teelt välja vastu puud paiskunud ning maandus kraavi, mille tagajärjel puu risti teele kukkus ning mõlemad sõidusuunad sulges. Päästjad aitasid juhi autost välja ning andsid tervisekontrolliks üle kiirabile. Lisaks aitasid päästjad avariilise auto kraavist välja tõmmata.

17. septembril kell 20.26 anti päästjatele teada, et nad kiirustaksid Lääne-Harju valda, kus Klooga alevikus Aedlinna teel põleb saun. Päästjad tuvastasid saabudes, et tuld oli võtnud järelhaagisel paiknev puidust saun, mida omanikud ka ise kustutama olid asunud. Päästjad likvideerisid tulekahju kella 21.09 paiku ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

18. septembril kell 19.22 käisid päästjad väljakutsel Paldiski linnas, kus Peetri tänaval põles garaažide estakaadi all prügi. Tulekahju kustutati kell 19.53.

19. septembril kell 19.05 teatati, et Viimsi vallas Lubja külas asuva eramaja hoovis põletatakse penoplasti. Kohale saabudes said päästjad info, et kuna naine ei tahtnud meest mingil põhjusel majja sooja lasta, siis otsustas joobes mees sooja saamiseks lõkke teha ning kasutada selleks kõikvõimalikke ehitusjäätmeid k.a. penoplasti jäänused. Päästjad kustutasid puukuuri lähedusse tehtud ohtliku ning keskkonda saastava lõkke kella 19.30 paiku ning edasi tegeles sündmusega politsei.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

18. septembril kell 20.14 käisid päästjad Jõgeva vallas Kärde külas sõiduauto ja põdraga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja katsid autost välja voolanud vedelikud absorbentainega. Hukkunud põdrale tulid järgi jahimehed.

Põlvamaa

17. septembril kella 20.54 ajal põles Kanepi vallas Piigaste külas lausleegis kõrvalhoone, kus hoiti murutraktorit ja hulgaliselt tööriistu. Päästjate saabudes oli katus juba sisse kukkunud. Tulekahju kustutati kell 22.30. Hoone hävis tulekahjus. Põlengu tekkepõhjust selgitatakse.

Tartumaa

17. septembril kell 11.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Kalda teel põleb esimese korruse korter, mille aknad purunesid ja tuli ulatub juba välja. Päästjad sisenesid leekides korterisse, kust tõid välja mehe, kes osutus kahjuks hukkunuks. Seejärel toodi välja meesterahvast kannatanu, kes anti üle kiirabile ja haiglasse viidi. Kustutustööde käigus leiti korterist veel üks hukkunud mees. Põlengusuits levis ka ülemistesse korteritesse, kust päästjad aitasid kolmandalt korruselt redeliga alla ühe kodus olnud hädasolija.

Tulekahju kustutati kell 12.49. Kogu korter sai tugevaid kuuma- ja tahmakahjustusi. „Tulekahju oli korteris juba avastamise ajal väga laialt levinud ning selle rasked tagajärjed vältimatud,“ ütles päästetöö juht Marek Posti. „Elude ja vara päästmiseks on kõige tähtsam tulekahju varajane avastamine ning seda aitab teha õigesti lakke paigaldatud suitsuandur, mille töökorrasolekut tuleb aeg ajalt kontrollida.“ Päästekeskuse menetlusinspektor kinnitas, et tulekahju sai alguse köögist, kuid ühest põhjust esialgu selgitada ei õnnestunud.

18. septembril kella 14.31 ajal süttis Elva vallas Väike-Rakke külas kolmes kohast turbane ala, mida kustutati enne päästjate saabumist kraavist võetud veega. Päästjad kastsid põlengukohad omakorda veega üle. Turba süttimist seostati piirkonnas toimunud enduro motokrossiga, kus turba võisid süüdata mootorrataste summutitest lennanud sädemed.

Valgamaa

17. septembril kell 19.54 teatati, et Valgas Kesk tänaval säriseb korteris elektriharukarp. Päästjad leidsid tuleohtliku olukorra, kus harukarbis olid kokku ühendatud alumiinium ja vaskjuhtmed ning ühes pistikus üksteise järel kaks pikendusjuhet. Vee keetmisel tekkinud ülepinge pärast hakkasid kokku sobimatud juhtmed kuumenema ja sulama. Õnneks seekord midagi tõsisemat ei juhtunud. Päästjad selgitasid, et pistikuid ja juhtmeid ei tohi paljude elektritarbijate ühe kohta ühendamisel koormata, sest need kuumenevad, sulavad, lähevad lühisesse ja põhjustavad tulekahju.

18. septembril kell 9.29 käisid Sangaste vabatahtlikud päästjad Otepää vallas Lossikülas eemaldamas teelt murdunud puud. Kell 12.16 eemaldati murdunud puu teelt Otepää vallas Pilkuse külas ning kell 13.29 Valga vallas Lepa külas. 19. septembril kell 14.46 eemaldati puu teelt Tõrva vallas Kungi ja kell 22.28 Reti külas.

Kell 14.00 teatati, et Otepää vallas Vidrike külas on teel katkine kõrgepingeliin. Päästjad turvasid elektrikute tulekuni ohuala.

Viljandimaa

17. septembril kella 21.49 ajal põles Põhja-Sakala vallas Laane külas keset põldu elektripost. Elektrikud lasid elektri kaugjuhtimise teel välja lülitada, mille järel päästjad tulekahju kustutasid.

18. septembril kella 11.53 ajal süttisid Viljandi vallas Uusna külas elumaja voolumõõtja juures juhtmed. Omanik võttis voolu välja, lõikas juhtmed läbi ning kustutas algjärgus põlengu veega. Päästjad kontrollisid põlengukoha termokaameraga üle ja tuleohtu ei tuvastanud.

Võrumaa

18. septembril kella 15.23 ajal eemaldasid päästjad Võru vallas Alakülä külas teelt murdunud puu.

Kell 16.16 põles Võru vallas Juba külas pool hektarit männimetsaalust, mille päästjad kell 17.37 kustutasid. Päästjad leidsid lõkkekoha, kus oli põletatud riideid. Ilmselt sai tulekahju alguse sealt.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. septembril kell 19.37 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Olevi tänavale, kus kortermaja 1. korrusel oli aken jäetud tuulutusasendisse ja selle vahele oli kinni jäänud kass. Kuna kedagi kodus ei olnud, õnnestus päästjatel lükata kass akna vahelt korterisse tagasi. Hiirekuningas viga ei saanud.

18. septembril kell 18.21 anti häirekeskusele teada, et Sillamäel V. Majakovski tänaval hakkas ühes korteris tööle gaasiandur. Just suvilast saabunud omanikud avasid küll koheselt aknad, kuid siiski hakkas ühel inimesel halb ning ta vajas kiirabi tervist kontrollima. Päästjad tegid kindlaks, et korteris oli kõrge CO näit ning 17 kortermaja elanikku tuli evakueerida. Pärast põhjalikku hoone tuulutamist ja kontrollimist lubati elanikud koju tagasi. Päästjad keelasid gaasiseadme kasutamise, kuni gaasiteenistus on selle üle kontrollinud.

19. septembril kell 19.51 tuli päästjatel käia kustutamas prahihunnikut. Seekord anti keelatud tegevusest teada Kohtla-Järvelt Uuelt tänavalt, kus teataja sõnul oli meesterahvas prahti põletanud, kuid päästjate saabumise ajaks oli lõke jäetud järelevalveta.

Lääne-Virumaa

18. septembril kell 5.16 anti häirekeskusele teada, et Kundas Lontova teel põleb vana elumaja ning kuuri vahetus läheduses palgihunnik. Päästjad kustutasid saabumise järel vanad sarikad ja põleva prahi kella 6.25-ks.

18. septembril kell 12.59 anti häirekeskusele teada, et Tapa vallas Jootme külas hoiab 8 korteriga elumajas üks elanik üldkasutatavas koridoris muruniidukit ning kütusekanistreid. Kuna naabrite manitsused ei aidanud, tuli päästjatel käia kodanikku nõustamas, kes pärast seda ohtliku olukorra likvideeris.

19. septembril kell 10.47 kutsuti päästjad Vinni valda Koeravere külla, kus teataja naaber põletas rehve ja muud sodi. Päästjad kustutasid keskkonda ohustava põlengu ja teavitasid Keskkonnaametit keelatud tegevusest.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

17. septembril kell 22.17 helistati häirekeskusesse Ülendi külast, kus kahekorruselises elumajas oli kütmise järel tunda kärsahaisu. Päästjad kontrollisid üle hoone küttekolded ning tuvastasid tulise korstna ning selles olnud tahmapõlengu. Päästjad keelasid selle küttekolde kasutamise, kuni korstnapühkija on vaadanud küttekolde üle ning selle ohutuks tunnistanud.

Järvamaa

19. septembril keskpäeval teavitati päästjaid, et Järva vallas Kagavere külas on ilmselt veoauto koormast kukkunud teele mulda ja kive, mis nüüd 200 meetri ulatuses teel on ja ohustavad sealseid liiklejaid. Järva –Jaani vabatahtlikud päästjad koristasid teelt suurema osa kive ja mulda ning teavitasid teehooldajat, kes ülejäänud puhastuse teel teeb.

19. septembril kell 14.38 reageerisid päästjad Järvakandi alevis Nõlva tänaval toimunud elumaja tahmapõlengule. Päästjad tuvastasid soojamüüris ja korstnas olnud tahmapõlengu ning jälgisid olukorda kuni tule kustumiseni.

Läänemaa

17. septembril käisid päästjad Paralepa alevikus eemaldamas teele ohtlikult kaldu olnud puud. Umbes 8 meetri kõrgune pehkinud lepp oli vajunud ohtlikult tee kohale kaldu ning võis murdudes tekitada kahju. Päästjad langetasid kukkumisohus puu.

19. septembril kell 11.44 kiirustasid päästjad Uuemõisa alevikus juhtunud liiklusõnnetusele. Kahe sõiduauto kokkupõrke tagajärjel oli teel autodetaile ja klaasikilde, mille päästjad ära koristasid.

Pärnumaa

18. septembril kell 00.02 kiirustasid päästjad Pärnu linna Oara külla, kus põles maha lõigatud viljapõld. Päästjad tuvastasid viljapõllul kaks tulekollet ning kustutasid need poole tunniga. Kokku põles ca 130 ruutmeetrine ala. Süttimise põhjust teada ei ole.

19. septembril käisid päästjad kahel korral eemaldamas teele kukkunud puid. Lääneranna vallas Kulli külas kukkus puu sõiduteele ning sulges ühe sõidusuuna, samamoodi sulges puu sõidutee Saarde vallas Kanakülas.

Saaremaa

17. septembril kell 17.43 kutsuti päästjad kontrollima sõidukit, mis oli suitsema läinud. Päästjad tuvastasid, et midagi süttimisohtlikku sõidukil ei olnud. Mootoririkke tõttu oli kuumale mootorile lekkinud jahutusvedelik, mis seal suitsema oli hakanud.

19. septembri hommikul kell 8.50 teatas tähelepanelik möödasõitja, et Kuressaares Pihtla teel on keegi arvatavasti öösel sõitnud autoga vastu posti ning selle tagajärjel on post kõver ning teel autojupid ja killud, mis ohuks teistele liiklejatele. Päästjad puhastasid tee õnnetuse tagajärgedest.

19. september räsis tuul Abruka saart ning kaks puud kukkus teele. Abruka vabatahtlikud päästjad saagisid puud ära ning vabastasid tee.