Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. septembril kell 14.55 kutsuti päästjad Mustamäele, kus laps oli roninud mänguväljakul asuva atraktsiooni katusele ning ei saanud sealt enam iseseisvalt alla. Päästjad aitasid saabudes rippuva lapse katuselt alla ning kiirabi abi ta õnneks ei vajanud.

Lisaks said päästjad möödunud ööpäeval 2 väljakutset, mis olid seotud prügikastipõlengute likvideerimisega, 3 väljakutset, mille puhul tuli kustutada järelevalveta jäänud lõkkeid ning 2 väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele kukkunud puude eemaldamisega. Kõik sündmused leidsid aset Tallinnas.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

20. septembril kella 21.46 ajal põles Põlva vallas Lootvina külas eluasemeks kohandatud saunaeesruum. Seal elanud vanem mees pääses ise välja ja talle andsid esmaabi kiirabitöötajad. Sauna kaks ruumi muutusid tulekahju tagajärjel kasutuskõlbmatuks.

Tartumaa

20. septembril kella 12.00 ajal teatati, et Tartus Aardla tn on korteri aknast näha suitsu. Päästjad selgitasid, et korteris oli põlenud prügikast, mille elanik jõudis ise enne päästjate kohale jõudmist kustutada.

Valgamaa

20. septembril kell 4.01 teatas 85-aastane mees häirekeskusele, et on kodus kukkunud, ennast vigastanud, tunneb suurt valu ja ei suuda enam tõusta. Kannatanu andis päästjatele nõusoleku uks lahti murda. Päästjad avasid jõuga ukse ning aitasid vigastatu kiirabiautosse. Päästjad käivad sageli väljakutsetel, kus vanemad üksi elavad inimesed on kodus kukkudes viga saanud ning ei suuda enam ise püsti saada ega liikuda. Halvemal juhul ootab kannatanu abi tunde, kuni keegi naabritest või möödujatest appihüüdeid kuuleb või mõni lähedane hädasolijast teada saab. Vanemate liikumisraskustega inimeste kodukeskkond tuleb kukkumiste ennetamiseks ohutumaks muuta, milleks saab abi ja nõu küsida omavalitsuse sotsiaaltöötajatelt.

Täna hommikul käisid päästjad Otepää vallas Nõuni ja Nüpli külas eemaldamas teedelt murdunud puid. Nüpli külas olid puude murdumises süüdi neid närinud koprad, kelle tegutsemise jälgi päästjad märkasid.

Lõuna-Eesti pommigrupp

20. septembril tegid päästeameti demineerijad kahjutuks Valga maakonnast Tõrva vallast Puide külast leitud miinipildujamiini.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. septembril kell 11.49 kutsusid kortermaja elanikud päästjad Sillamäele J. Gagarini tänavale, kus trepikojas oli tunda tugevat atsetooni lõhna. Keemiahaagisega kohale jõudnud päästjad tegid kindlaks korteri, kus omanik oli kasutanud suuremas koguses nitrolahustit. Et aine kasutamise eesmärgis selgust saada, kutsuti kohale politsei. Majaelanike tervis kahjustada ei saanud.

Lääne-Virumaa

20. septembril kell 14.55 ajal käisid päästjad Tapal Ambla maanteel, kus oli eramaja hoovi tehtud musta suitsu tekitav lõke. Kuigi lõke oli järelevalve all, siis tugeva tuule tõttu oli selle tegemine ohtlik ning pärast päästjatega konsulteerimist kustutas omanik ise tulekolde.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

20. septembril kell 11.31 teatati päästjatele, et Järva vallas Kurisoo külas on puu kukkunud elektriliinidele. Päästjad eemaldasid ohu.

20. septembril kell 13.10 kiirustasid päästjad Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa 61. kilomeetrile, kus oli põlema süttinud veoauto. Veoki tagumine rehv põles lausleegiga ning päästjad kustutasid selle. Põleng veoki konteinerisse sisse ei jõudnud, kuid päästjad kontrollisid ohutuse tagamiseks veose väljastpoolt termokaameratega üle.

Pärnumaa

20. septembril kell 15.56 kiirustasid päästjad Pärnus Akadeemia tänavale, kus tähelepanelik mööduja märkas autot ning selle järelkärus midagi suitsevat. Päästjad tuvastasid auto haagisele järelevalveta jäetud küdeva suitsuahju, kus sees küpsemist ootavad kalad. Sõiduki omanik tuvastati ning talle tehti selgitustööd sellise tegevuse ohtlikkuse kohta.

Raplamaa

21. septembril kell 06.19 said päästjad teate, et Raplamaal Orgita külas asuvas Olerexi tanklas põleb elektri sõlmkaev. Kaevu kaanes oleva augu kaudu sinna loobitud suitsukonid süütasid kaevus olnud kaabli isolatsioonid, mis läbi põlesid. Läbi kaablitorude liikus suits hoonesse ning seetõttu oli ka majas olev kilbiruum suitsu täis valgunud. Päästjad kustutasid põlengu ning ventileerisid ruumid. Sündmus lõpetati kell 7.24.

Saaremaa

20. septembril kella 16.36 ajal sõitsid päästjad Kuressaares Nooruse tänaval asuva staadioni juurde, kus põlesid lahtise leegiga euroalused ning nende all olnud staadionikate. Tõenäoliselt kuritahtlikult põlema süüdatud euroalused kustutati kella 16.51ks.