Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. september

Põhja päästekeskus

Harjumaa

22. septembril kell 00.41 saabus häirekeskusele teade, et Raasiku vallas Aruküla alevikus põleb lahtise leegiga aiamaja moodi hoone. Päästjate saabudes oli hoone leekide all juba suures osas kokku vajunud. Põleng likvideeriti kell 03.12 ning selle tekkepõhjus ei ole veel selge. Inimesi hoones ei viibinud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

21. septembril kella 20.25 ajal süttis Tartus Sepakuru tänaval kortermajas remondi käigus tehtud tuleöödel penoplast, mis kustutati enne päästjate saabumist. Põlengute ärahoidmiseks tuleb igat sorti tuletöödel hoolikalt järgida tuleohutusnõudeid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. septembril kella 8.39 ajal tuli päästjatel käia Narvas V. Gerassimovi tänaval Narva Kreenholmi Gümnaasiumi endisel tantsuplatsil kustutamas põlevat prahti.

21. septembril kell 11.17 anti häirekeskusele teada, et Narvas Oru tänaval on kaks meesterahvast süüdanud hoone lähedal lõkke. Päästjate saabumise ajaks oli lõke jäetud järelevalveta ning see kustutati kell 11.44.

21. septembril kell 18.26 kutsuti päästjad Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Pargitaguse tänavale, kus teataja sõnul põles mahajäetud hoone. Pealtnägijate sõnul olid vahetult enne põlengut seal ringi askeldanud lapsed. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest kahes keldris põleva prügi, mis kiiresti ära kustutati. Esialgsetel andmetel oli tegemist süütamisega, kuid sündmuskohalt kedagi ei leitud.

21. septembril kell 18.40 andis naaber teada, et Lüganuse vallas Moldova külas põleb vagunelamu. Päästjad leidsid saabumise järel eest 36 ruutmeetri suuruse elamuks ümber ehitatud vaguni, mis oli lausleekides. Tulekahju likvideeriti kell 19.57. Vagunis elanud vanem naisterahvas põlengus viga ei saanud. Elaniku sõnul oli ta sisse lülitanud elektripliidi ning läinud viieks minutiks välja, selle aja jooksul tekkis aga tulekahju. Päästjad teavitasid juhtunust valla sotsiaaltöötajat, kes hakkas kodu kaotanud inimesega edasi tegelema.

Lääne-Virumaa

21. septembril kell 14.59 anti häirekeskusele teada, et Kadrina vallas Ama külas on hõõguma hakanud kuivati. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et leeki hoones ei olnud, kuid punkrist tuli tossu. Kuivatist toodi välja umbes 35 tonni herneid, millest osa olid kõrbenud. Päästjad kontrollisid termokaameratega kuivati üle, et ei oleks varjatud koldeid. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

21. septembril kell 21.12 põles Kundas Kunda jõe lossimiskohas lahtise leegiga sõiduauto. Kuna masinale oli ligipääs raskendatud, tuli päästjatel autoni jõudmiseks liikuda jalgsi ligi 400 meetrit. Pärast olukorrast ülevaate saamist kutsuti kohale ka päästjate UTV, mille abil likvideeriti põleng kella 23.07-ks. Inimesed tulekahjus viga ei saanud ja esialgsetel andmetel sai põlen alguse elektrisüsteemi rikkest.

21. septembril kella 23.57 ajal anti häirekeskusele teada, et Vinni vallas Tudu alevikus põles Jaama tänaval katlamaja. Tudu ja Roela vabatahtlikud päästjad leidsid eest puidukuivati ääres põleva puiduvirna. Kohaliku töötaja abil tõsteti puit hoonest eemale ning alustati kustutustöödega. Päästetööd lõpetati kell 1.33.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

21. septembril kell 10.21 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Risti alevikku eemaldama pooleks murdunud elektriposti, mis oli tänavale kukkumise ohus, toetudes vaid kaablitele. Kuna elekter oli liinides veel sees, jäi päästjatel üle piirata ohuala ning jätta posti eemaldamine elektrike ülesandeks. Sündmusele sõites avastasid päästjad veel ka teise murdunud posti, Soo tänaval, millest samuti teavitati elektrikke.