Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

22. septembril kell 16.02 teatati häirekeskusele, et Haabersti linnaosas Kadaka tee kandis tossab mahajäetud maa-alune punker. Kohale saabunud päästjad sisenesid punkrisse ning likvideerisid põlengu kell 16.43. Seejärel kontrolliti termokaameraga üle kogu ala ning edasist ohtu ei tuvastatud. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

22. septembril kell 17.34 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Vesse tänaval asuva tootmisettevõtte territooriumil on näha rohkelt musta suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes, et antud territooriumile on neid ka varasemalt kutsutud ning sealne prügipõletamine on korduv probleem. Lõke, kus põletati keskkonda kahjustavaid tootmisjäätmeid ning puudus ka järelevalve, kustutati kell 18.09.

22. septembril kell 19.21 käisid päästjad kustutamas kõrgepingeliinide alla tehtud järelevalveta lõket Põhja-Tallinna linnaosas.

23. septembril kell 1.08 laekus häirekeskusele murelik teade, et Tallinnas Tondi tänaval asuva elumaja ühes korteris on kassipoeg kapi vahele kinni jäänud ning omanik ei saa teda sealt kuidagi kätte. Päästjad vabastasid kassikese kella 1.33 ajal.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

22. septembril kell 22.47 teatati, et Tartu vallas Kastli külas hakkas maja elutoas häiret andma andur, kuid suitsu näha ei ole. Päästjad selgitasid, et hübriidne suitsu- ja vingugaasiandur oli häiret andma hakanud ruumidesse kogunenud vingugaasi tõttu. Vingugaas imbus tuppa liiga vara suletud ahju- ja pliidisiibri tõttu. Naine anti terviskontrolliks üle kiirabile, siibrid avati ja ruumid tuulutati. Tänu töökorras andurile jäi tõsisem kahju sündimata. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. septembril kell 9.28 kutsuti päästjad Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Ahtme maanteele, kus ligi 20 ruutmeetri suuruses lõkkes põletati vanu oksi. Kuna lõke ei vastanud ohutusnõuetele, alustas pääste kohapeal viibinud lõkke tegija suhtes menetlust.

22. septembril kell 16.05 ajal tuli Mäetaguse vabatahtlikel päästjatel käia Alutaguse vallas Liivakünka külas kustutamas kalmistu juures järelevalveta lõket, kus põles praht.

22. septembril kell 17.34 sai häirekeskus teate, et Narvas Kangelaste prospektil tuli 9-kordse maja 1. korruse aknast suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid korteri rõdult põleva pingi, mille kohe kustutasid. Esialgsetel andmetel korteris kedagi ei elanud ning tegemist võis olla registreerimata õmblustsehhiga. Korteris puudus suitsuandur.

22. septembril kell 23.37 toimus Narvas Kerese tänaval viiekorruselises kasutuseta jäetud hoone esimese korruse korteris gaasiplahvatus, kus 20-aastane meesterahvas tõmbas seina pealt maha gaasitoru ja süütas tulemasina. Põletushaavu saanud noormees toimetati haiglasse. Korteris tekkinud tulekahju kustutati kell 01.29. Sündmuse täpsemad asjaolud selgitab välja politsei menetlus.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

22. septembril kell 22.00 teatati häirekeskusele, et Saarde vallas Surju külas põleb mikrobuss, mille mootoriruumist oli leek väljas. Läheduses viibinud inimesed suutsid põlengu kiiresti likvideerida. Tõenäoliselt tehnilise rikke tõttu süttinud auto kontrollisid päästjad veel ohutuse tagamiseks üle.

Saaremaa

23. septembril kell 8.02 sõitsid päästjad Kuressaare linna Uuele tänavale, kus oli maha valgunud mootoriõli. Umbes 20 meetri pikkune riba kaeti absorbentainega ning teavitati teehooldajaid.