Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. september

Põhja päästekeskus

Tallinn

23. septembril kell 16.09 kiirustasid päästjad likvideerima toidukõrbemist, mis leidis aset Mustamäe linnaosas Siili tänaval asuvas kortermajas. Inimesed õnneks kannatada ei saanud.

23. septembril kell 20.15 helistati häirekeskusesse teatega, et Mustamäe linnaosas Vilde teel on ühes tsentraalgaasiga elumaja korteris tunda gaasilõhna. Päästjad tuvastasid saabudes, et korteris oli gaasitoru katki läinud ning sulgesid gaasikraani. Elanik kiirabi ei vajanud ning ühistul paluti esimesel võimalusel kohale kutsuda gaasiavarii tehnikud.

Harjumaa

23. septembril kell 16.08 saabus häirekeskusele teade, et Maardu külas põleb soojak. Teataja oli ka ise püüdnud seda kustutada, kuid tulutult, sest päästjate saabudes põles soojak juba lahtise leegiga. Põleng, mis esialgsetel andmetel võis alguse saada elektririkkest, lokaliseeriti kell 17.36, misjärel asuti otsima võimalikke teisi tulekoldeid. Tulekahju likvideeriti lõplikult kell 18.26 ning inimesed selles viga ei saanud. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

23. septembril kell 20.47 teatati, et Mohni saarel põleb maastik. Päästjate saabudes põles maastik ca 3 hektari ulatuses ning sellele õnnestus piir panna kell 22.02. Kella 22.53-ks oli põleng 90% ulatuses likvideeritud ning asuti otsima viimaseid tulekoldeid. Põleng likvideeriti lõplikult kell 23.08 ning inimesed ega hooned selles kannatada ei saanud. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada raiejäätmete põletamisest.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kahel korral kustutamas ohutusnõuetele mitte vastavaid lõkkeid Harku vallas ja Rae vallas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

23. septembril kell 13.09 teatati, et Mustvee vallas Voore külas on metskits auku kukkunud, kust ta ise enam välja ei saa. Voore vabatahtlikud aitasid kätejõul looma august välja.

Kella 13.50 ajal põletati Adavere alevikus Tööstuse tänaval puitehitusjäätmeid. Tuleohutusnõuded olid täitmata ja puhus kõva tuul, mille tõttu päästjad ümbrust ohustava lõkke kustutasid. Põletajatele selgitati ohutusnõudeid ja seda, et lõke pole koht, kus jäätmetest vabaneda.

24. septembril kella 00.23 ajal käisid päästjad Mustvee vallas Vilusi külas Tartu-Jõhvi maanteelt eemaldamas kahte murdunud männipuud, mis liiklust ohustasid.

Tartumaa

Päästjad käisid 24. septembril kell 4.17 Tartus Rõhu külas, kell 5.30 Peipsiääre vallas Päiksi külas ja kell 6.49 Elva vallas Uderna külas eemaldamas teedelt murdunud puid ja oksi.

Viljandimaa

23. septembril kella 13.48 ajal süttis Põhja-Sakala vallas Navesti külas laaduri kabiin. Suuremad leegid võeti käsikustutiga enne päästjate saabumist maha. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult. Tõenäoliselt sai põleng alguse elektrisüsteemi rikkest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. septembril kella 20.31 ajal kukkus Alutaguse vallas Alajõe külas, Iisaku-Alajõe mnt 7. km teele suur puu, mis takistas liiklust. Päästjad eemaldasid ohtliku puu kella 20.48-ks.

24. septembril kell 7.41 oli tugeva tuule tõttu teele kukkunud puu Alutaguse vallas Vasknarva külas. Puu oli sulgenud ühe sõidusuuna. Jaama vabatahtlikud päästjad likvideerisid ohtliku olukorra kell 8.11.

Lääne-Virumaa

23. septembril kell 13.51 kutsuti päästjad Tapale Valve tänavale, kus põles lahtise leegiga vana suvila. Päästjad likvideerisid tulekahju kella 16.03-ks. Põlengus keegi viga ei saanud, kuid hoone hävis tules täielikult. Esialgsel hinnangul võis tegemist olla süütamisega. Päästeamet tuletab meelde, et ligipääs kasutuseta jäetud hoonetele peab olema omaniku poolt kõrvalistele isikutele takistatud.

23. septembril kella 22.28 ajal oli Tapa vallas Piisupi külas, Uudeküla-Lasila mnt 7. km kukkunud teele puu, mis sulges liikluse. Tamsalu vabatahtlikud päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ja vabastasid tee kella 23.06-ks.

24. septembril kell 8.11 sõitsid päästjad välja Viru-Nigula valda Letipea külla, kus risti üle tee oli kukkunud suur mänd. Kella 8.26-ks oli ohtlik olukord likvideeritud ning tee liiklusele vabastatud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

24. septembri varahommikul eelmaldasid päästjad teele kukkunud puu Haapsalu linnas Nõmme külas. Puu oli sulgenud mõlemad sõidusuunad ning ohustas sealseid liiklejaid.

Pärnumaa

23. septembril kella 11.23 ajal märgati, et Pärnus Havi tänaval suitseb elektripost. Päästjad tuvastasid, et põleb elektriposti ülemine osa. Põleng kustutati redelauto pealt kell 11.49. Süttimise põhjust päästjatel teada ei ole.

23. septembril kell 16.28 teatati häirekeskusele, et Tori vallas Elbi külas põleb puiduhakkur. Töötamise käigus süttinud hakkur hävines põlengus praktiliselt täielikult. Päästjad likvideerisid põlengu kell 17.33.

23. septembril õhtupoolikul räsis Lääneranna valda tugevam tuul, mistõttu eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Helmkülas ning elektriliinid langesid teele Saare külas. Elektriliinidest teavitati elektrikke.

Raplamaa

23. septembril kell 16.32 anti häirekeskusele teada, et Kehtna vallas Lelle alevikus Viljandi maanteel asuvas eramus köetakse pliiti, millele on eelnevalt pandud kütmise keeld. Pliit ei olnud ohutu ning korsten katki. Päästjad kustutasid tule pliidi alt ning kordasid elanikule üle, et niisuguses tulekoldes tuld teha ei tohi. 

23. septembril kella 22.10 ajal süttis Kohila alevis Jõe tänaval asuva katlamaja hakk-konveieri punkris tolm. Kohal olnud töötajad lokaliseerisid enne päästemeeskonna jõudmist põlengu ning nende kiire tegutsemise tõttu tulekahju punkrist väljaspoole ei levinud. Päästjad tühjendasid katlale etteandmise punkri ning tulekahju likvideeriti kella 22.31ks.