Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-27. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

25. septembril kell 03.24 said päästjad abikutse liiklusavariile Lasnamäe linnaosas, kus sõiduauto oli teelt välja kraavi paiskunud. Päästjad likvideerisid süttimisohu ning aitasid seejärel sõiduki tagasi teele tõsta. Autos olnud isik anti terviskontrolliks üle kiirabile.

25. septembril kell 11.14 teatati, et Haabersti linnaosas on siseveekogul märgata õlireostust. Päästjad paigaldasid reostuse peatamiseks veekogusse kaks poomi ning teavitasid juhtunust Keskkonnaametit.

25. septembril kell 14.06 helistas häirekeskusesse murelik kodanik, kes teatas, et Schnelli tiiki on kõrge nõlva pealt kukkunud meesterahvas. Päästjad aitasid mehe veest välja ning ta toimetati tervisekontrolliks haiglasse.

25. septembril kell 21.25 said päästjad teate tulekahjust Haabersti linnaosas Paldiski maanteel, kus tuld oli võtnud mahajäetud vana tööstushoone. Päästjad leidsid saabudes hoonest kaks tulekollet, mis likvideeriti kella 22.18-ks. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

Harjumaa

24. septembril kell 19.02 saabus häirekeskusele teade, et Jõelähtme vallas Võerdla külas on naisterahvas hobuse seljast kukkunud ning vajab koheselt kiirabi. Kuna kannatanu asukohta oli esialgu raske kindlaks teha, siis alustasid kohale saabunud päästjad esmalt sündmuskoha tuvastamisega ning aitasid seejärel kannatanu UTV abil vaakumraamiga kiirabini toimetada. Viga saanud naisterahvas toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse.

26. septembril kell 01.36 said päästjad väljakutse Lääne-Harju valda, kus Lehola külas põletati elektriliinide all prahti. Päästjad kustutasid ohtlik järelevalveta lõkke kell 01.57.

26. septembril kell 19.20 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Suur-Sõjamäe tänaval põleb garaažiboks. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et põlema oli süttinud garaaži uks, mis esialgsetel andmetel võis alguse saada kustutamata suitsukonist. Kohal olnud inimesed olid tule ise maha saanud ning viga ei saanud. Päästjad teostasid kontrolltegevused, mille tulemusena edasist ohtu õnneks ei tuvastatud. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

25. septembril kell 17.03 käisid päästjad Räpina vallas Kassilaane külas kustutamas lõket, milles põletati ehitusprahti.

Tartumaa

24. septembril kell 8.44 süttis Kastre vallas Kastli külas sõiduauto VW Bora mootoriruum. Esmaste kustutusvahenditega ei õnnestunud inimestel leeke summutada ja see jäi kohale saabunud päästjate ülesandeks. Lauleegis põlev auto kustutati paarikümne minutiga.

Kella 10.25 ajal põles Kambja alevikus Puiestee tänaval liistuvabriku katlamaja sein ja katusealune. Päästjad hoidsid ära tule leviku hoone kahekorruselisele olmeruumide osale ning kustutasid põlengu kell 13.04. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse katla korstna juurest. Õhtul käisid päästjad kustutamas katlamaja taas süttinud saepurupunkrit.

25. septembril kell 18.57 teatati, et Tartus Võru tänaval sõitis rekka, mille haagisel kopp, maha kõrgusepiirde. Päästjad eemaldasid piirde jäänused teelt.

Kell 19.47 teatati, et Peipsiääre vallas Matjama külas läks renditud korvtõstuk rikki ja inimene ei saa alla. Päästjad aitasid hädalise tõmberedeliga kindlale maale tagasi.

26. septembril kell 16.39 teatati, et Tartus Riia tn on korteris tunda gaasilõhna. Päästjad avastasid gaasilekke tuvastajaga, et pliidi kohal lekkis torustiku ventiil. Peakraan keerati kinni ja leke katkes. Päästjad keelasid pliidi kasutamise enne tehniku kutsumist.

Viljandimaa

24. septembril kell 13.21 teatati, et Viljandi vallas Tännassilma külas leiti katkise betoonkaanega sademevee äravoolu kaevu kukkunud metskits. Päästjad tõstsid looma kaevust muda seest välja ja ta jooksis metsa. Ohtlik kaev märgistati ohulindiga.

25. septembril kell 14.23 käisid päästjad Suure-Jaanis J. Köleri tänaval eemaldamas maasturi karteri purunemisel teele sattunud õlireostust.

26. septembril kell 12.14 teatati, et Viljandis A. Irve tänaval on kortermajas kuulda anduri häiret ja ühest korterist tunda suitsulõhna. Päästjad sisenesid akna kaudu ja leidsid köögis ahjust kõrbenud toidu. Kohale ilmus ka kodust ära olnud omanik.

Lõuna-Eesti pommigrupp

26. septembril tegid demineerijad kahjutuks Tartu maakonnas Tartu vallast Maramaa küla lähedalt metsast leitud 22 käsigranaati ja Valga maakonnas Tõrva vallas Patkülas pinnasest leitud mürsu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

25. septembril kell 17.42 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Spordi tänavale, kus jäähallis oli 16 meetri kõrgusele konstruktsioonile jäänud tõstuki rikke tõttu kaks töömeest. Päästjad leidsid jäähallist teise, töökorras tõstuki, mille abil aidati mehed kindlale pinnale.

26. septembril kell 12.55 anti häirekeskusele teada, et Narvas Turu tänaval tuli 5-kordse kortermaja 2. korruselt ühe ukse tagant suitsu. Kohale kiirustanud päästjad avasid ukse ning alustasid suitsusukeldumise varustuses tulekolde ning võimalike kannatanute otsimist. Korteris elanikke ei viibinud, kuid sealt toodi välja kaks papagoid. Pärast korteri tuulutamist selgus, et suitsupahvaka oli tekitanud pliidile unustatud toit. Samuti leidsid päästjad elamisest mitte töökorras suitsuanduri, mis oli pandud karpi.

26. septembril kell 19.26 põletati Järve külas Saare väikekohas garaažide lähedal prügi. Päästjatel tuli kustutada umbes ruutmeetri suurune keskkonda ohustav lõke.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

25. septembril kell 20.56 teatati, et Haapsalus Nõmme külas põleb saun ja leek ulatub katusest välja. Lausleekides põlenud saun kustutati kell 21.38. Päästetööjuhi sõnul ei olnud kütteseade tuleohutusnõuetele vastav ning ilmselt sai põleng alguse sellest. Suitsutoruna oli kasutusel olnud ventilatsiooni jaoks mõeldud toru.

Pärnumaa

24. septembril kell 18.42 käisid päästjad Kihnu vallas Lemsi külas eemaldamas liiklust ohustavaid murdunud puid.

Raplamaa

24. septembril kell 20.04 põles Kehtna vallas Saunakülas sauna leili- ja dušširuum, mille päästjad kell 22.08 kustutasid. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Päästjate esialgsetel andmetel puudus hoonest kohustuslik suitsu- ja vingugaasiandur.

25. septembril kell 15.09 käisid päästjad Rapla vallas Nõmmkülas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja puhastasid tee segamatuks liikluseks.

Kell 20.00 käisid päästjad Tallinn-Pärnu mnt 46. km kaubiku ja põdraga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid süttimisohu ja teelt klaasikillud. Juhtunust teavitati ka teehooldajaid. Hukkunud põdrale kutsuti järgi jahimehed.

Kell 21.40 teatati Rapla vallas Tapupere külas sõiduauto ja hundiga juhtunud liiklusavariist. Päästjad tõmbasid hukkunud hundi tee äärde, märgistasid looma asukoha ja kutsuti jahimehed.

Saaremaa

27. septembril kell 6.55 käisid päästjad Toomalõuka külas metskitse ja autoga juhtunud liiklusavariil, kus tõmbasid hukkunud looma teelt eemale ja puhastasid sõidurajalt klaasikillud. Kitsest anti teada jahiseltsile.