Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

27. septembril kell 21.04 helistati häirekeskusesse ning teatati, et Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval asuva elumaja ühes korteris töötab suitsuandur, kuid koputusele keegi ei vasta. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse ning leidsid sealt kõrbeva toidu, mille tõttu oli terve elamine suitsu täis. Ohtlik olukord likvideeriti, ruumid tuulutati ning elanik toimetati haiglasse tervisekontrolli.

27. septembril kell 21.29 said päästjad väljakutse Mustamäele, kus Keskuse tänaval asuva elumaja ühes korteris oli kass peadpidi TV-kapi auku kinni kiilunud. Päästjatel ei jäänud muud üle, kui auk veidi suuremaks saagida ning kass sel moel vabastada.

Harjumaa

28. septembril kell 06.37 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Koppelmaa külas oli kuulda pauku ning on näha nii tossu kui leeki. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid, et ühel ehitusplatsil põletati suures koguses keskkonnale ohtlikke ehitusjäätmeid ning kustutasid selle.

28. septembril kell 07.03 kutsuti päästjad Põhja-Tallinna linnaosasse, kus Vihuri tänaval põles puu vahetus läheduses lahtise leegiga prügikonteiner. Põleng likvideeriti ning seejärel liiguti kohe edasi samal tänaval asuva järgmise maja juurde, kus samuti põles prügikast. Põleng likvideeriti kell 07.23.

Lõuna päästekeskus

Lõuna regioonis suuri päästesündmusi möödunud ööpäeval ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. septembril kell 11.25 kutsuti päästjad Toila valda Peeri külla, kus põles mahajäetud taluhoone. Päästjad kustutasid saabumise järel umbes 20 ruutmeetri suuruse sara. Kell 12.06 oli põleng likvideeritud.

Lääne-Virumaa

27. septembril kell 9.34 sai häirekeskus teate, et Haljalas Tallinna maanteel tuleb kahekordse kortermaja neljast aknast palju suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest korteri, kus omanik oli teinud ahju tuld, kuid see hakkas suitsu sisse ajama. Päästjad tuulutasid korteri ning viisid omanikule läbi nõustamise. Õnneks korteris viibinud inimese tervis kahjustada ei saanud. Korteris oli suitsuandur, mis ei olnud kahjuks töökorras.

27.septembril kell 17.35 hakkas suitsuandur tööle Viru-Nigula vallas Pada külas. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest suitsu täis korteri ning magava inimese. Selgus, et elanik oli kütnud ahju, kuid liiga vara sulgenud siibri. Päästjad tuulutasid korteri ning viisid läbi kodunõustamise. Isik õnneks meedikute abi ei vajanud.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

27. septembril kell 13.11 süttis Märjamaa vallas Kasti külas veoauto haagise elektrijuhtmestik. Inimesed kustutasid põlengu pulberkustutitega. Päästjad kontrollisid põlengukoha üle ja ohtu ei leidnud.

Kell 18.56 teatati, et Rapla vallas Iira külas Kuusiku lennuväljal kukkus alla deltaplaan. Päästjate saabumise ajaks oli kannatanu juba kiirabitöötajate hoole all. Päästjad kontrollisid avariilise deltaplaani lekke- ja tuleohutust. Deltaplaan jäi lennuvälja serva põõsastesse ning lendur kinnitas, et läheb sellele ise järgi. Esialgu viidi mees vigastuste selgitamiseks ja esmaabiks haiglasse.