Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. september

Põhja päästekeskus


Tallinn

29. septembril kell 04.38 kiirustasid päästjad Põhja-Tallinna linnaosasse, kus Randla tänaval põlesid autode vahetus läheduses prügikonteinerid. Päästjate saabudes oli tuli levinud juba ka kahele sõidukile, mis selle tagajärjel nii tule- kui kuumakahjustusi said. Tulekahju likvideeriti kell 05.16 ning selle tekkepõhjused selgitab välja edasine politseijuurdlus.

Harjumaa

28. septembril kell 18.50 teatati häirekeskusele, et Viimsi vallas Lubja külas levib rohkelt musta tossu. Kohale saabunud päästjad leidsid tulekolde metsa sees asuvast mahajäetud kivihoonest, kus põlesid rehvid ja muu prügi. Põleng kustutati kella 19 paiku.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kustutamas kolme ohutusnõuetele mittevastavat lõket (neist kaks Saku vallas ning üks Paldiskis) ning ühte prügikastipõlengut Tallinnas.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

28. septembril kell 22.02 teatati, et Jõgeva vallas Kurista külas vajus 20-tonnise puidukoormaga rekka kraavi. Päästjad tagasid liiklusohutust, aitasid puksiiri tellimisel ning turvasid veoki kraavist väljatõmbamist. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

28. septembril kell 08.45 teatati häirekeskusele, et Tapa vallas Moe külas põleb Pargi tänaval asuv kahekordne puidust elumaja. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud ning nende koer majast väljunud mistõttu sai päästemeeskond koheselt kustutustöid alustada. Kella 09.22-ks olid tulekolded esimesel korrusel likvideeritud ning alustati kollete otsimise ja kustutamisega hoone teisel korrusel ning vahelagedes. Tulekahju lokaliseeriti kell 10.01 ning likvideeriti lõplikult kella 11.49 paiku. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada hooletusest kütteseadme kasutamisel. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Virumaa

28. septembril kell 19.36 saabus häirekeskusele teade, et Lüganuse vallas Kiviõli linnas põleb toidukaupluse kõrval asuv välikäimla. Põleng kustutati kell 19.45 ning selle tekkepõhjus ei ole teada.

28. septembril kell 20.30 helistati häirekeskusesse teatega, et Lüganuse vallas Kiviõli linnas põleb Võidu tänaval asuv prügikonteiner. Kohale saabunud päästjad asusid seda koheselt kustutama ning said sel ajal teate veel ühe prügikastipõlengu kohta samal tänaval, kus sedakorda asusid vahetus läheduses ka pargitud sõidukid. Päästjad kustutasid ka teise tulekahju ning autod selles õnneks kahjustada ei saanud. Mõlema põlengu tekkepõhjused selgitab välja edasine politseijuurdlus.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

28. septembril kell 14.18 teatati, et Pärnu-Jaagupis Kalmistu teel asuvas eramajas töötab anduri häire. Päästjad selgitasid, et andur oli tööle hakanud liiga vara suletud ahjusiibri tõttu ruumidesse imbunud vingugaasist. Majaomanik avas siibrid ja tuulutas ruumid.