Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. september

Põhja päästekeskus


Harjumaa

29. septembril kell 18.47 käisid päästjad kustutamas prügikonteineri põlengut Kuusalu vallas Valgejõe külas asuvas maanteeäärses parklas. Saabudes põles konteiner ning selle kõrvale ladustatud prügi lahtise leegiga ning konteiner hävis selles täielikult. Põleng kustutati kell 19.14 ning õnneks ei jõudnud see levida kõrval asuvale metsatukale.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

30. septembril kell 7.13 käisid päästjad Tartu vallas Pataste külas sõiduauto ja metskitsega juhtunud liiklusavariil, kus tagasid avariijärgse ohutuse ja andsid kiirabi tulekuni juhile esmaabi. Inimestest keegi tõsisemalt viga ei saanud. Hukkunud kitse viisid ära kohalikud jahimehed. Autole tuli järgi puksiir.

Valgamaa

29. septembril kell 14.46 käisid päästjad Valgas Jaama tänaval bussijaama juures kustutamas süttinud prügikasti.

Viljandimaa

29. septembril kella 22.49 ajal leiti Abja-Paluojas Kangru tänaval tiigist uppunud vanem naisterahvas. Päästjad aitasid uppunu kaldale tuua. Juhtumi asjaolusid selgitab politsei.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval Ida- ja Lääne-Virumaal suuremaid operatiivsündmuseid aset ei leidnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

29. septembril kella 13.13 ajal avastas Järva vallas Kuusna külas naisterahvas hädas vanema naabrinaise. Üle 80aastane naine oli pööningule ronides redelil libastunud ja jäänud selle vahele kinni. Päästjad toestasid naist ning eemaldasid redeli, mille järel kannatanu kätte saadi. Kiirabi saabumiseni soojendasid päästjad teda tekkidega ja rahustasid. Kannatanu sõnul oli ta õnnetusse sattunud juba hommikul 9 ajal. Päästetöö juhi hinnangul oli olukord üsna kriitiliseks kujunemas ja kui tähelepanelik naaber poleks hädasolijat avastanud, võinuks asi lõppeda traagilisemalt.

Pärnumaa

30. septembril kella 2.57 ajal põlesid Tori vallas Tammiste külas maja välisseina äärde ladustatud lauahunnikud. Päästjad hoidsid ära tule leviku majale ja kustutasid põlengu kell 3.39. Kuumakahjustusi sai terrassi uks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

30. septembril kell 3.56 teatati, et Pärnus Rääma tänaval põleb kiudplaaditehase kuivati. Päästjate saabudes ulatusid leegid kuivatist välja. Tulekahju kustutati kell 5.32. Inimesed viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjust selgitatakse.

Raplamaa

29. septembril kell 15.58 teatas koeraomanik, et Aespa alevikus Eha tänaval jäi tema koer õues peadpidi plastmasstorusse kinni ning koera ei saada enam ise kätte. Koeral ilmnesid juba hingamisraskused. Loomaarst tegi hätta jäänud koerale rahustava süsti, mille järel päästjad akuketaslõikuriga toru pikkupidi pooleks saagisid ja looma vabastasid.