Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30. september - 1. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

30. septembril kell 12.26 said päästjad teate, et Lasnamäe linnaosas Ümera tänaval on üheksakordse maja trepikojas tunda tugevat põlemislõhna ning levib suitsuvine. Päästjad tuvastasid saabudes korteri, kust suitsu levis ning kuna elanik oli toidukõrbemise juba likvideerida jõudnud, aitasid päästjad ruumid korralikult tuulutada. Lisaks viidi elanikule, kes kiirabi sekkumist õnneks ei vajanud, läbi selgitustöö.

Harjumaa

1. oktoobril kell 00.20 teatati häirekeskusele, et Kose vallas Kuivajõe külas põleb ühekordne mahajäetud hoone, mille vahetus läheduses asusid automaattankla ning pargitud veok. Päästjate saabudes oli veokijuht oma sõiduki eemale ajanud ning alustati kustutustöödega, mis lõpetati kella 01.05 paiku. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

30. septembril kell 21.10 käisid päästjad Tartus Ringteel kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kontrollisid ohutust ja kõrvaldasid tekkinud õlireostuse. Juhid said süüs kokkuleppele ning jäid autode minema toimetamiseks ootama treilerit.

Lõuna-Eesti pommigrupp

30. septembril tegid päästeameti demineerijad kahjutuks Tartus kaevetöödel leitud 76 mm mürsu ja Valga maakonnas Tõrva vallas Liva küla lähedalt metsast leitud 45 mm unitaarlasukomplekti ja Helme alevikust leitud käsigranaadi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. septembril kell 11.49 teatati häirekeskusele, et Toila vallas Pühajõe külas põleb Lossiplatsi tänaval seest tühi puu. Päästjad kustutasid põleva puuõõnsuse kell 12.25. Millest põleng alguse sai, ei ole hetkel veel teada.

30. septembril kell 16.31 said päästjad väljakutse maastikupõlengule Narva linnas Kadastiku tänava kandis. Tuld oli võtnud ca 10 ruutmeetrit turbapinnast, mis kustutati kella 17.12-ks.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

30. septembril kell 9.05 põles Haapsalus Kiltsi teel mahajäetud hoones prügi, mille päästjad kustutasid. Hoone tänavapoolsed avad olid küll korralikult suletud, kuid hoovi poolt lahti, mis võimaldas kõrvaliste isikute sissepääsu.