Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-4. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

1. oktoobril kell 18.37 said päästjad väljakutse Lastekodu tänavale, kus viiekordse elumaja kolmandal korrusel asuvast korterist oli kuulda anduri heli ning trepikojas hõljus tugev kärsahais. Päästjad tuvastasid, et ühes kolmandal korrusel asuvas korteris oli põlema süttinud madrats, mis kustutati. Suitsu täis tuba tuulutati ning joobetunnustega korterielanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

2. oktoobril kell 4.16 helistati häirekeskusesse teatega, et Endla tänaval põleb prügikast ning sellest on süttinud ka kahekordse puumaja sein. Päästjad likvideerisid põlengu kella 5.22 ajal ning selle tekkepõhjus ei ole teada.

3. oktoobril kell 14.18 helistati häirekeskusesse ning teatati, et Nõmme linnaosas Halu tänaval põletatakse prahti, millest levib ohtralt ebameeldivat suitsulõhna. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et lõkkes põletati igasugust prahti ning ohutusnõuded olid samuti täitmata. Päästjad olid seni juures, kuni prahipõletajad lõkke kustutanud olid ning viisid neile seejärel läbi põhjaliku selgitustöö, mida lõkkes põletada tohib ja mida kindlasti mitte.

Harjumaa

2. oktoobril kell 16.31 sai häirekeskus teate garaazipõlengust Harku vallas Viti külas. Päästjate saabudes oli majaga kokku ehitatud garaaži põleng elanike poolt lokaliseeritud, kuid kuna oli näha veel hõõgumist, siis teostasid päästjad nii järelkustutuse kui ka kontrolli edasise ohutuse huvides. Kella 16.56-ks oli tulekahju lõplikult likvideeritud ning selle tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

2. oktoobril kell 19.21 laekus häirekeskusele teade, et Kiili vallas Sausti külas on metsas mitmes kohas näha suitsu. Kohale saabunud päästjad likvideerisid mitmed järelevalveta lõkked ning neist süttinud kännud. Põlengukolded likvideeriti lõplikult kell 20.59.

3. oktoobril kell 16.48 teatati, et Harku vallas Türisalu külas põleb mahajäetud hoone. Päästjad tuvastasid saabudes, et majas oli tuld võtnud sinna ladustatud praht ning likvideerisid põlengu kell 17.08.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel veel mitmeid väljakutseid, mis olid valdavalt seotud prügikastipõlengutega. Neist 1 Harjumaal ja 7 Tallinnas. Kolmel korral käidi kustutamas ohutusnõuetele mittevastavaid lõkkeid (neist 2 Tallinnas ja 1 Harjumaal) ning kahel korral tuli kustutada maastikupõlenguid (neist 1 Harjumaal ja 1 Tallinnas).

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

1. oktoobril kell 11.17 käisid päästjad Mustvee vallas Vanassaare külas sõiduautoga juhtunud liiklusavarii. Päästjad tagasid tuleohutuse ning avasid hüdrauliliste tööriistade abil auto konstruktsioone, et kätte saada viga saanud naisterahvast. Kannatanu anti üle kiirabile, millega ta haiglasse toimetati. Juhist meesterahvas oli ise autost varem välja saanud.

2. oktoobril kella 12.42 ajal süttis Jõgeva vallas Õuna külas tuleohutusnõuetele mittevastavalt tehtud lõkkest kõrvalhoone. Päästjad kustutasid hoone ja lõkke. Suur lõke oli tehtud kõigest kuue meetri kaugusele hoonest. Päästjad juhivad tähelepanu, et lisaks sellele, et lõke peab olema hoonetest piisavalt kaugel, tuleb seda järjepidevalt valvata ning hoida käepärast esmased kustutusvahendid.

Tartumaa

1. oktoobril kell 22.12 põlesid Tartus Ringtee tänaval kaks ehitusjärgus sadeveekaevu, mille päästjad kustutasid.

Kella 23.29 ajal andis vingugaasiandur Tartus Turu tänaval asuvas korteris märku vingugaasireostusest. Päästjad selgitasid, et reostus pärines gaasikütteseadmega vannitoast. Päästjad sulgesid gaasi pealevoolu ja andsid juhise lekkepõhjuse selgitamiseks likvideerimiseks ning seadme remondiks kutsuda tehnik.

3. oktoobril kella 17.50 ajal süttis Lähte alevikus Pajuvitsa külas eramaja veranda katusepaigalduse tuletöödel seina sees soojustuseks pandud tuuletõkkeplaat ning penoplast. Päästjate saabumise ajaks oli enamus põlengust kustutatud. Päästjad võtsid veel veidi seina lahti ning kustutasid viimase tulekolde.

Viljandimaa

1. oktoobril kell 13.01 teatati, et Põhja-Sakala vallas Kootsi külas on teel mitmesaja meetri ulatuses oad. Päästjad pühiksid oad tee äärde. Juhtunust teavitati transpordiametit, kes saatis kohale teehooldusmasina. Välja selgitati ka veoauto, mille juht tunnistas, et tema irvakile vajunud kastiluugi vahelt oad teele sattusid.

Võrumaa

1. oktooberil kell 11.11 teatati, et Võrus Vabaduse tänaval on maja trepikojas gaasilõhn. Päästjad leidsid korteri, mille omanikust vanem naine kasutas korteri kütmiseks lekkivat gaasipliiti. Päästjad ühendasid rikkis pliidi küljest ballooni lahti ning juhtisid tähelepanu, et ohutuse tagamiseks tuleb lasta seadmed tehnikul üle vaadata. Protestivale prouale kutsuti olukorra tõsidust selgitama ja vajadusel abi andma linnavalitsuse sotsiaalosakonna töötaja.

2. oktoobril kell 19.11 teatasid Võru valla Kasaritsa küla kortermaja elanikud, et nende naabri vingugaasiandur annab häiret. Päästjad selgitasid, et ving pärines siiski teatajate endi korterist, kus ahjusiiber oli liiga vara kinni pandud ja vingugaasisisalduse näitajad õhus kõrged (korteris 353 ppm – alates 300 ppm-i tekib 1 kuni 2 tunni jooksul oksendamine, uimasus, tahhükardia, peavalu, minestustunne, ärritunud olek ja nägemishäired). Kiirabi toimetas ühe elanikest haiglasse. 

3. oktoobril kell 12.16 teatas vanem naine, et kukkus Antsla vallas Antsu külas põõsastesse ja ei saa enam püsti. Päästjad aitasid vanainimese põõsastest välja ning politsei toimetas ta koju., kus poeg naise vastu võttis.

Lõuna-Eesti pommigrupp

3. oktoobril tegid demineerijad kahjutuks Tartu maakonnast Elva vallast Verevi külast leitud jalaväemiini.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. oktoobril kell 10.14 tuli päästjatel käia Narvas Jõesuu tänaval kustutamas põlevat rohtu ja selle sees lõõmanud prahti. Paarkümmend minutit pärast teate saabumist oli ümbrust ohustav põleng kustutatud.

Lääne-Virumaa

2. oktoobril kell 18.48 sai häirekeskus teate, et Rakveres Lõõtspilli tänaval Vaala keskuse tagumises parklas põles pappi sisaldav konteiner. Päästjad leidsid saabudes eest elektrilise pressiga prügikasti, mis põles leegiga. Päästjad lülitasid elektri välja ning kustutasid kella 19.54-ks põlengu.

Ida-Eesti pommigrupp

1. oktoobril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Auvere küla lähedalt metsast leitud 138 erinevat lõhkekeha ja Narvast kaevetööde käigus leitud 82 mm miinipildujamiin.

2. oktoobril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Auvere külast leitud 30 erinevat lõhkekeha ja sütik.

3. oktoobril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud 16 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

4. oktoobril kell 7.54 kiirustasid päästjad Hagaste külla, kus puu oli kukkunud keset sõiduteed ning tõmmanud endaga kaasa ka elektrikaabli. Päästjad eemaldasid puu teelt ning tõmbasid elektrikaablid tee äärde, et elektrikud saaksid olukorraga edasi tegeleda.

Järvamaa

2. oktoobril kell 14.44 helistas häirekeskusele inimene, kes teatas, et Vao külas Veski puiesteel on ühes korteris eakas inimene põrandal maas, ega saa enam püsti. Appi ei saa minna, kuna võti on korteris seespool ees. Päästjad said tuppa ning aitasid inimese turvaliselt diivanile.

Pärnumaa

1.oktoobril kell 13.38 helistas häirekeskusele murelik naaber Pärnust Suur-Jõe tänavalt, kelle sõnul ajas kortermaja ühes korteris pliit suitsu sisse ning elanik korterist väljuda ei tahtnud. Päästjad kustutasid tule suitsu sisse ajava pliidi alt ära ja ventileerisid elamise. Lisaks keelasid päästjad niikauaks selle küttekolde kasutamise, kuni korstnapühkija on kütteseadmed ära puhastanud.

2. oktoobril kell 19.46 teatati päästjatele liiklusõnnetusest Põhja-Pärnumaa vallas Anelema külas. Auto oli sõitnud vastu elektriposti, mille tagajärjel kukkus elektriposti autole peale. Päästjad kasutasid hüdraulilisi töövahendeid, et aidata inimene autost välja ning anda üle kiirabile. Kiirabi toimetas patsiendi haiglasse ning elektrikud tegelesid olukorra lahendamisega koha peal edasi.

3. oktoobril kell 21.11 kiirustasid päästjad Saarde valda Tihemetsa alevikku, kus Asuvere teel olid põlema süttinud aiamaja katusesarikad. Umbes 3x4 meetri suurune väike grillmaja kustutati paarikümne minutiga. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Raplamaa

1.oktoobril kell 11.41 teatati häirekeskusele tulekahjust Raplas Edela tänaval, kus tõenäoliselt oli pahatahtlikult süüdatud põlema ühe garaaži uks. Päästjad kustutasid tulekahju ning tegid garaažis suitsutuulutust.