Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

4. oktoobril kell 23.17 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna, kus puidutootmise ettevõttes oli süttinud tsentraalne puidupuru imusüsteem. Päästjad likvideerisid tulekahju kella 23.48-ks ning märgasid edasise ohutuse huvides kogu filtrisüsteemi. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud ning põlengu tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

5. oktoobril kell 00.28 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Paekaare tänaval asuva viiekordse elumaja viimasel korrusel on ventilatsioonist tunda tugevat suitsulõhna. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteri, kust kärsahaisu imbus ning selgitasid välja, et seal oli aset leidnud elektrilühis, mis sai alguse lambilülitist. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. oktoobril kella 9.22 ajal süttis Jõgeva vallas Vägeva külas veoauto haagise tagarehv. Enne päästjaid summutas juht leeke pulberkustutitega. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult ja haagis ühendati lahti. Päästetöö juhi andmetel põhjustas tulekahju purunenud rattalaagri kuumenemine.

4. oktoobril kell 23.07 teatati, et Mustvee vallas Kääpa külas põleb elumaja kelder. Päästjad evakueerisid maja esimeselt korruselt kaks inimest ja teiselt korruselt redeliga ühe inimese. Keldris põles prügi, mis kustutati kiirelt. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis põleng süttida kellegi hooletust ümberkäimisest lahtise tulega, näiteks kustutamata jäetud äravisatud suitsukonist.

Tartumaa

4. oktoobril kella 21.12 ajal põles Kolkja alevikus lahtise leegiga saun. Päästjad hoidsid ära tule leviku teisele hoonele, mis oli 5 meetri kaugusel. Tulekahju kustutati kell 23.10. Inimesed viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. oktoobril kell 9.58 anti häirekeskusele teada, et Sillamäel V. Tškalovi tänaval oli kaupluse kohal 2. korrusel purunenud aken, mis ohustas möödakäijaid. Päästjad piirasid pärast saabumist ohuala ning valvasid olukorda, kuni omaniku saabumiseni, kes tegeles edasi akna eemaldamisega.

Lääne-Virumaa

4. oktoobril kell 12.10 anti häirekeskusele teada, et Tapal Valve tänaval raudtee ääres põleb mahajäetud aiamaja. Päästjad leidsid saabudes eest neli leekides aiamajakest. Kell 12.50 oli tulekahju kustutatud. Esialgsel hinnangul võis tegemist olla süütamisega.

4. oktoobril kell 18.57 kutsuti päästjad appi Väike-Maarja valda Koonu külla, kus oli kass 5 meetri kõrgusel puu otsas veetnud juba mitu tundi. Kuna perenaine soovis lemmikuga linnakoju sõita, polnud aega oodata, mil viimane ise maapinnale sooviks laskuda. Nii tuli päästjatel redeli abil kass alla toimetada.

Ida-Eesti pommigrupp

4. oktoobril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust leitud 49 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

4. oktoobril küttis inimene Saarde vallas Jaamakülas oma ahju, mida korstnapühkija polnud ammu puhastanud ning ving, mis hooldamata küttesüsteemi tõttu tuppa valgus, tungis naaberkorteritesse ja trepikotta. Ärevuses naabrid helistasid häirekeskusesse ning kuigi päästjate saabumise ajaks oli tuli koldes kustunud, tegid nad kohale jõudes korteriomanikule selgitustööd küttesüsteemide hoolduse ning ohutumate kütmisvõtete kohta. Lisaks vahetasid päästjad rikkis suitsuanduri uue vastu.

Raplamaa

4. oktoobril kell 17.31 teatati häirekeskusele, et Märjamaa alevis Veetorni tänaval põleb kahekordne eluhoone. Päästjad sisenesid majja ning tuvastasid põlengu esimese korruse köögis. Tulekahju lokaliseeriti kella 17.55, kuid täielikuks kustutamiseks avati hoone konstruktsioone ning osaliselt ka katust. Tulekahju likvideeriti kell 18.29. Põlengus sai kõige rohkem kannatada elumaja köök, teised ruumid said vee- ja kuumakahjustusi. Tulekahju oli tekkinud arvatavasti metsaveotraktori tõttu, mis sõitis elektriliinidesse ning tekitas sellega majas elektrilühise.