Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. oktoober

Põhja päästekeskus


Tallinn

5. oktoobril kell 16.49 saabus häirekeskusele teade, et Haabersti linnaosas Õismäe teel põleb prügikonteiner. Põleng kustutati kell 17.05.

Harjumaa

5. oktoobril kell 14.23 teatati päästjatele, et Saue vallas Alliku külas on vaja kustutada ohutusnõuetele mittevastav lõke. Lõke kustutati kell 14.39.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

5. oktoobril kell 13.40 käisid vabatahtlikud päästjad Rõuge vallas Möldri külas eemaldamas teelt murdunud puid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. oktoobril kell 16.30 andis murelik naaber teada, et Jõhvis Koidu tänaval oli neljakordse kortermaja 2. korruse korterist kuulda suitsuanduri signaali ning tunda kärsahaisu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest elamise, kus oli pliidile unustatud toit. 

5. oktoobril kell 17.47 sai häirekeskus teate, et Narva-Jõesuus Metsa tänaval kasutuseta lastelaagri territooriumil tuleb maa seest paksu suitsu ja plastiku põlemise lõhna. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks, et kasutuseta kanalisatsiooniauku oli visatud prahti, mis nüüd põles. Päästjad kustutasid tulekahju ning teavitasid keskkonnaametit, et samale territooriumile oli tekitatud palju ebaseaduslikke prügihunnikuid.

5. oktoobril kella 17.57 ajal oli Lüganuse alevikus Roodu aiandusühistu teele kukkunud suur puu, mis sulges liikluse. Päästjad eemaldasid ohtliku puu kella 18.19-ks ning taastasid liikluse.


Lääne päästekeskus

Läänemaa

5. oktoobril kell 11.45 sai häirekeskus teate, et Haapsalus Lihula maanteel asuvas ärihoones on tööle rakendunud ATS süsteem ning tunda on kärsahaisu. Inimesed asusid hoonest evakueeruma. Kohale saabunud päästjad asusid otsima anduri käivitumise põhjust, kuid tulekahjut ei tuvastanud. Ruumid tuulutati. Kontrollimise käigus tuvastasid päästjaid hoones mitmeid puudusi tuleohutusnõuete täitmisel, mistõttu võib tulekahju korral tekkida evakueerimisel või tulekahju liiga hilisel avastamisel eluohtlikke olukordi.

Pärnumaa

5. oktoobril kella 17.48 ajal teatas Sindis Pärnu maanteel palli mänginud laps Häirekeskusele, et nende pall lendas maja katusele ja sõber läks seda alla tooma. Poiss aga ise enam katuselt alla ei saanud. Päästjad püstitasid tõmberedeli ning aitasid poisi turvaliselt alla.